Reklama

Reklama

Spawn

všechny plakáty
? %
USA, 2025

Režie:

Todd McFarlane

Předloha:

Todd McFarlane (kniha)

Scénář:

Todd McFarlane

Hrají:

Jamie Foxx
(další profese)

Diskuze

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

PKD

No já spíš těším na komiksové seriály mimo Dc a Marvel které mají přijít...hlavně Deadly Class a Zámek a klíč, Y poslední muž, Lazarus, kill or be killed, East of West, Quantum and Woody... vlastně jediné Dc z toho je ten poslední muž, no a doufám že ten The boys vyjde také, tam má být Urban právě...dredd by byl super...máš ty spisy co vydala Crew?

na příspěvěk reagoval PKD

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

Ratemus

Heh. To je mi jasný.:) Jen aby to ale bylo. Nějak to pořád trvá. Já bych chtěl Karu,Spawna a dalšího Dredda s Urbanem a víc bych nepotřeboval. Jo a ještě toho Swampyho,a aby ho nepodělali. Nebo aspoň ten tv s.o kterém je tady  a vlastně všude,nějak podezřelé ticho. Damn!

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

PKD

jak já se na to těším, tomu se nevyrovná žádný DC nebo Marvel snad jen Dark Horse s Hellboyem

na příspěvěk reagoval PKD

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

Anarvin

Další squellá news.! Já osobně,potřebuji tento film (který se připravuje snad už 100let:))) jako vepřík drbání! Takže říkám....ano! Sem s tím,a včera už bylo pozdě!

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

Nathaniell

no tak předně je dobré si přečíst toto https://www.bookdepository.com/Batman-Flash-Button-Deluxe-Edition-International-Version-Tom-King/9781401276447?ref=grid-view&qid=1531045979232&sr=1-1, potom samozřejmě Doomsday clock, no a pokud čteš rebirth v originále, tzn jsi napřed než komiksy v ČR, tak zjistíš že to tak nějak asi bude celé směřovat k DM/Watchmen. pokud jsi četl navíc ještě toto https://comicsdb.cz/comics/7031/znovuzrozeni-hrdinu-dc tak tam zjistíš že NĚKDO jim ukradl roky života a vzpomínek a ten někdo zasáhl v pozadí do Flashpointu a ten někdo manipuloval s realitou, hmotou atd....to bude v Rebirthu zjištovat Wally West, alespon se vydal v knize Flash do týmovky Titans aby to zjistili...

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

Nathaniell

Jo s tím souhlasím, Alan Moore je prostě borec, mám od něj rád hodně věcí i ty Watchmen i když ty asi nejméně ale pořád dobré...mimochodem v aktuálním Rebirthu propojili konečně Dc pláštěnky s Watchmen a v celém pozadí je právě Dr. Manhattan...

Nathaniell

Nathaniell (hodnocení, recenze)

Ratemus

Ano: Myslel jsem nejlepší komixové filmy bez ohledu na předlohu. :-)
Pro mě osobně je (jen pro pochopení) legenda, či legendární to, co mě dokáže zaujmout dost dobře a dost dlouho na to, abych si řekl: "Jo, je to paráda i po těch letech, fakt že jo." a případně i přijal nějaké myšlenky z toho filmu, či se nad nimi alespoň pořádně zamyslel.
Pro jednoho legenda, pro druhého brak. Pro někoho umění, pro dalšího patlanice...
Možná jsou pro mě (houby možná, stoprocentně) Watchmen tak precizní díky hodně zvláštnímu vyobrazení toho kýčovitě (pardon, ale zkurveně) vyobrazovaného dobra a zla. Ve Watchmen je jeden z hlavních klaďáků částečný psychopat s poruchou osobnosti, nejchytřejší "člověk" Doktor Manhattan je idiot na entou a největší zmetek přežije prakticky bez úhony. Detektivní část hned po úvodní scéně vtáhne dokonale do děje alternativní budoucnosti a přitom doby minulé. Je nám to vzdálené, nikdy se to nestalo, ale přitom se nás to týká a týkat mohlo.
Sakra, měli by mi něco zaplatit za reklamu. :-D :-D :-D :-D
PS: Díky moc za tipy. :-)

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

Nathaniell

pokud ses ovšem ptal na nejlepší komiksové filmy bez ohledu na věrnosti k předloze, tak u mě je to Sin city, Kingsman, RED můžu vidět kdykoliv, Infinity war, MoS, Vrána se mi taky líbí, V jako Vendetta...ovšem ted se bude dělat hromada komiksových seriálů a na to se těším nejvíc, konkrétně Deadly Class, Y last man, Lazarus, East of West, možná The Boys, Umbrella Academy, Kill or be killed....ovšem pro mě největší zklamání je Lucifer, Preacher, Outcast, Walking deadto jsou opravdu posrané adaptace s Luciferem v čele

na příspěvěk reagoval Nathaniell

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

Nathaniell

já myslel že se ptáš na nejlepší komiksové adaptace, čili filmy které jsou nejvíce věrné komiksu...zda jsou dobré či ne nebylo otázkou...no já Marka Millara můžu hodně a komiksovky jako Kick ass, Kingsman se mi prostě líbí, to jsou takové komiksy které prostě musíš přijmout a pak se ti líbí a pokud to je od Millara tak asi víš co čekat...na druhou stranu tenhle člověk napsal i Old man Loga, Civil war, Superman Red Son, nebo Wanted...jako Watchmen jsem četl a musim říct že to není špatný, ale že bych z toho stříkal to ne, film je povedený, ale že bych z toho stříkal to ne....nepatřím k těm kteří říkají o legendě nebo klasice že je skvělá a to jen proto že je to klasika nebo nějaká rarita, proto se mi moc nelíbí ani Návrat temného rytíře, 

Nathaniell

Nathaniell (hodnocení, recenze)

Ratemus

Jediné co pro mě od Marvelu neztratilo smysl jsou Strážci galaxie. Zbytek filmů jen opakovaným shlížením odhaluje čím dál tím větší množství fatálních dějových chyb.
Z tebou zmíněných filmů mi nic neříká pouze Valerian.
300 se rychle okouká, Kick ass vychází částečně z principů stupidity, což je něco, co taky mockrát vidět nepotřebuji, V jako vendeta - jo, to je dost dobrej film, Zelený sršeň má taky něco do sebe, Sin city? No jejej. :-) Ale Watchmen pro mě prostě vedou na plné čáře. Všechny ty myšlenky, charaktery a zápletky nevykompenzují podle mého názoru ani ostatní tebou zmíněné filmy dohromady. :-D :-D
Jak říkám: Pouze můj názor. Pokud mě za něj pošleš do nekonečna a ještě dál, nebudu ti to mít za zlé. :-)

na příspěvěk reagoval Ratemus, Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

Nathaniell

no jak co, Cap je v komiksech fajn, ale musíš vědět, co číst, třeba od Brubakera je výbornej...asi nejvěrnější komiksové adaptace bych řekl, že Watchmen, 300, Kickass, Valerian, V jako Vendetta, Green Hornet, Sin city....některé více některé méně, ale vesměs mi přijdou nejvěrnější..možná ještě RED jsou tak trochu věrní komiksu....

na příspěvěk reagoval Nathaniell

Nathaniell

Nathaniell (hodnocení, recenze)

PKD

Co se týká filmů a jejich komixových předloh, je u Marvelu jedna postava, která si zase pro změnu ve filmu oproti komixu polepšila. A to je teplý, idealistický a dementní "Kapitán" Amerika. To co dopadlo jako průšvih, bylo v komixové podobě ještě dementnější.
Což mě přivádí k myšlence: Jaký je podle vás nejlepší filmová adaptace podle komixu? U mě jednoznačně vedou - Strážci Watchmen. :-)

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

st.ranger

k tomu se Crew i CC několikrát vyjadřovali, Spawn je klasická tvorba 90 let, je to hrozně ukecané (nevím zda jsi to četl) je to spíše pro fakt fanoušky, u nás by se nejspíš neprodával, rozhodně ne hlavní serie, ale spíše ty jednohubky jako Ressurection, End game, New Beginnings, Satan saga, ...hlavní serie je moc dlouhá na to aby si to udrželo prodejnost...a kompendum jako Darkness bych neviděl moc nadějně, CC se prostě bojí že by se to neprodávalo, na druhou stranu, když vydali takové kraviny jako Darkness a Witchblade, tak i Spawn by se možná chytil

st.ranger

st.ranger (hodnocení, recenze)

Ratemus

Škoda, že ani animovaný seriál nedošel konce, přitom se jedná o hodně kvalitní počin.

Docela se divím, že u nás pořádně nevyšel v komiksové podobě, kromě pár příběhů v CREW nedostal moc prostoru. Dovedl bych si představit kompendium jako u Darkness a Witchblade.

na příspěvěk reagoval Ratemus

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

Nathaniell

Tak,to mi došlo už rok (zhruba) po prem.,když vyšla 1.Crew,ve které byl Dredd. Páč do té doby,když byl 1.film.,jsem pův.comics vůbec neznal. To je přesně jako s Maskou. Supr film,než jsem poznal předlohu. Pak...ve vteřině shit! Já snad ještě doufám,že božský Kája (ne Gott!!:) bude v tom tv s.Mega City One. I když jsem o tom nějakou dobu už neslyšel.

na příspěvěk reagoval Nathaniell

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

ComicBookGuy

Promiň samozřejmě to je tak.kdyz se člověk nechá unést... Ke spawnovi...prodávám nějaké komiksy v angličtině pokud chcete, u nás Spawn jen tak vycházet nebude

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

Ratemus

Raid má jenom jednu dlouhou bitku, na konci filmu.

Jinak 90% těch soubojů jsou krátké segmenty, kde hlavní postava čelí soupeřům a oddělá je na pár chvatů. Zasadí do krku, řízne tepnu a jde dál na dalšího. Akční scény v Raidu jsou ty nejvíce logické a to nemluvim ani o skladbě choreografie, ale o chování hlavní postavy, která NEJDŘÍV UTÍKÁ a snaží se konfliktu vyhejbat, takže ty akční scény jsou vyvolaný vzhledem k okolnostem a nejsou samoúčelný.

Kamera je navíc součástí těch soubojů, takže vynikne naprosto všechno. Krom toho, ty souboje točili úplně na ostro, jen se kontrolovala síla úderů a ta kadence, aby je to nezabilo, takže Raid ty souboje má skutečně kontaktní, oldschoolové, logické a někdo u toho přemýšlel. Tyhle detaily mi nenabídl žádnej jinej film. Raid je postavený na martial arts pouti, ale souboje přicházej pouze v době, kdy je to nezbytně nutné - hlavní postava se snaží najít jinej způsob, snaží se o stealth, vyhnout se přesile a tak podobně. Takže kritizovat Raid skutečně nejde, protože je to UKÁZKA a DEFINICE toho žánru. Vyčerpanost při finální bitce, která sice dlouhá je, je však hmatatelná, protože to točili během pár dní a herci/kaskadéři strávili 18 hodin na place, denně při natáčení tohohle souboje, takže ta únava je naprosto skutečná ;-)

 

Banshee má místy souboje přehnané a dlouhé určitě, ale fighty kde je Antony Starr jsou prostě skvělý, protože mu to nikdo nestříhá. Je v plném záběru, tryská z něj únava, pot a jde na maximum. Banshee je však nereálný a vůbec se nesnaží o to bejt v akci realistický.

Má to však i nadstavbu v podobě toho, že se hlavní postava vyvijí. Ze začátku na soupeře tolik nestačí, časem se učí rozpoznat svoje enemáky a aplikuje se na ně. Chayton v prvním souboji házel s šerifem o zem, ve třetí sérii mu je rovnocenej soupeř, protože se učil slabiny toho záporáka.

Krom toho ,tak Antony má jisté skills z bojovejch umění i v real life, i když né jako Seagal například - proto v souboji působí naprosto uvěřitelně. Do každého souboje jde logicky, protože bojuje o přežití, je to street fighter. Útočí na krk, aby paralizoval svého soupeře, snaží se vypichovat oči když je v kravatě, prolamovat kolena či útočit kopem na břicho. Snaží se soupeře držet od těla a pokud to nejde, tak útočí na citlivé body aby nepřítele eliminoval. Krom toho je to voják, profi zabiják, lupič a strávil x let v lochu, má posunutej prah bolesti a x dalších prvků, co si nepamatuju.

 

Trošku mě mrzí, že na ty souboje nahlížíš tak povrchně a vůbec si nezjistíš okolnosti kolem toho.

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

Ouwen

promin zda jsem se tě dotkl, to jsem jistě nechtěl....já jen že nejsi první ani poslední kdo nemůže skousnout že se mi to nelíbí a snaží se mi vypisovat romány o tom jak je to vlastně jedinečný seriál, který se mi prostě musí líbit...tak promin, jistě to nebyl záměr.....pro mě třeba je ýborná bitka ve filmu RED kde se Willis mlátí s Urbanem, je to skvěle podané, naturalistické a reálné a hlavně je to krátké a tedy působí to fakt reálně..když se ta ženská v Banshee mlátí s chlapem na střeše nebo půdě nebo ten pseudo šerif tak je to tak předlouhé že to prostě nepůsobí reálně a může to být choreograficky třeba na nobelovku, to mě sralo i u filmu Raid, tam to bylo snad ještě delší ty bitky

na příspěvěk reagoval Ouwen

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

Ratemus

mě ani nevadí, že se ti to nelíbilo, mě spíš mrzí že jseš tak nepříjemný. Píšu, že s tebou jen diskutuju, ukázal jsem ti svůj pohled na věci co vadí tobě.

sám jsi začal s tim, že tě Starr netankuje. Zajímalo mě proč. Nemusel jsi na nic odpovídat, měl jsem za to že normálně diskutujeme o seriálu a vyměňujeme si vlastní pohledy na něj.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

Ouwen

mně ale vadí celý ten seriál jako celek, to že vše vyřeší on, to že každej díl začíná stejně a sice že někdo přijede do města (ve kterém jsou mimochodem jen čtyři nebo pět policistů,) a hned víš, co bude následovat, že musím koukat na předlouhé bitky, u kterých mě už ani nezajímá jak dopadnou, že musim pětinu dílu koukat jak chlap líže ženský kundu nebo jak si to ona dělá ve sprše, že musim koukat na tu jeho kamenou tvář celou stopáž a je toho více....prostě seriál mě nezaujal tak se s tím smiř, ten jeho rádoby věčně drsnej zamračenej ksicht jsem mu prostě nežral a ani nevěřil a stěží jsem dokoukal první řadu...musíme to pořád řešit?

na příspěvěk reagoval Ouwen

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

Ratemus

tak ale mi vysvětli, co všechno musí herec udělat pro to, aby zahrál depresivního týpka?

Podle mě to zahrál úplně normálně..působil místy jako magor, pač se nechal unášet emocemi, v xichtu působil hlavně ve třetí řadě strhaně. Zatimco ostatní postavy v tom seriálu po pár dílech byly vypudrovaný, on měl všude jizvy po těch událostech a všechny ty následky se s nim táhnou po celej seriál.

Já jinak jsem se neurazil, spíš si neumim představit líp zahranou tu hlavní roli. V bitkách měl málo střihů, nepoužíval žádnýho kaskadéra i proti přesilám, ve spoustě scén měl propocený triko, samé obvazy a působil úplně unaveně a odevzdaně. Teda, souhlasim, že v první sérii to tak znát není, ale to až ve třetí takhle působí.

Já jen s tebou diskutuju, neber to tak že jsem se urazil.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

Ouwen

hele to je všechno moc hezké a znám lidi co jsou schopni se jak malé děti urazit když zjistí že se mi to nelíbilo, nicméně se mi to nelíbilo a ty souboje? jo jsou pěkné, ale mega dlouhé a to už se člověk začne nudit...z první serie si pamatuju jak se tam ta ženská prala někde na půdě s někým snad od toho jejího táty...hele pěkný, ale to bylo tak dlouhý, že jsem se mohl jít vysrat přečíst noviny a pořád se děj nikam neposunul...a ta první řada byla hrozná viž můj komentář...a nechal tam maximum no, jestli tohle bylo maximum, tak je to teda pěkné poleno

na příspěvěk reagoval Ouwen

Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

Ratemus

Já ale právě nechápu proč blbost. O to jde - nechat v té roli maximum, abych já z toho jako divák, měl maximální prožitek. Antony Starr tam nehraje žádného sluníčkáře, takže když se usměje, je to jen když mu někdo tam říká něco o autoritách či on poví něco sarkastického, ale i přes to všechno ta postava trpí a o to jde.

Je to jako vyčítat Jacku Bauerovi, že působí uhnaně a sesype se během akce. Právě z toho, že tyhle postavy jsou zranitelný, lehce se daj vykolejit, působí uvěřitelně. A o to například mě jde. Říkat o Banshee, že má blbej scénář bez nějakého příkladu, je zase podle mě blbost.

 

Ten seriál funguje na malém prostředí a v každý scéně se něco děje. Postavy vykonávaj nějakou činnost, o všech co tam jsou, se toho spoustu dozvíš. Nikdo není svatej a tim, jak si seriál upřímně dokáže přiznat, že je to béčko, a na nic si nehraje, místo toho mi to dává maximální prožitek na všech stránkách.

 

Vynechme explicitní a špičkový souboje a skvělý přestřelky - má to fenomenální soundtrack, osobitou atmosféru a NENÍ seriál jako banshee. To, že místy je to absurdní, přehnané a nereálné pak není chyba seriálu, ale prostě to k žánru patří. Banshee jinak není nejlepší seriál na světě, ale já osobně nepamatuju žádnej, kdy by mi hlavní postava dala maximum emocí a tvůrci maximální prožitek po všech stránkách. Rád si to se zatajeným dechem pustim znovu.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

Ouwen

přesně narážím na tento seriál, nemám rád herce kteří když se usmějou tak vypadají stejně jako když se nesmějou, to samé to kopyto co hraje Gordona v Gothamu a nebo Arrowa v seriálu Arrow, navíc ten seriál je pro mě taková zhovadilost, že jsem dal jen první serii, fakt ne, promin a může to být to nejlepší na světě a může tam Starr nechat třeba přemaximum, ale pořád po scénáristické a herecké stránce pro mě bude blbost....ale to je v pohodě, já takhle nedokoukal více seriálů

na příspěvěk reagoval Ouwen

Související novinky

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (více)

Nový Spawn nabírá obsazení

Nový Spawn nabírá obsazení

07.07.2018

Nová adaptace drsného komiksu Spawn se pomalu, ale jistě hýbe kupředu. Vedle Jamieho Foxxe (Baby Driver) jako titulního hrdiny z pekla se teď objeví taky Jeremy Renner (Wind River, Captain America:… (více)

Tvůrce Deadpoola to rozjíždí ve velkém

Tvůrce Deadpoola to rozjíždí ve velkém

05.01.2017

Loňský Deadpool ukázal, že může levná eRková komiksárna vydělat balík, takže se připravte na armádu následovníků. Konkurence chystá třeba Loba nebo Spawna, teď ale zaútočil samotný tvůrce Deadpoola… (více)

Reklama

Reklama