Šašek a královna

(divadelní záznam)

Záznam představení Divadla Husa na provázku z Branického divadla pantomimy v Praze v roce 1984. ŠAŠEK A KRÁLOVNA je první "historickou" Polívkovou hrou.  Hrou, která evokuje osud středověkého šaška na královském dvoře. Šašek (B. Polívka) tu baví svou královnu (Ch. Poullain) - unuděnou i despotickou - a musí vymýšlet stále nové a nové věci, aby odvrátil její hněv z nudy. ŠAŠEK A KRÁLOVNA je však i hrou o divadle a jeho možnostech a proměnách. (oficiální text distributora)

Rousse

Neumí čéééésky, neumí čéééésky. Já česky umím a musím říct že čeština královny Chantal mi přijde velmi sexy a tohle představení je opravdu skvělé. Na Bolka se tehdy ještě dalo dívat a byla na něj radost pohledět a Chantal jako znuděná ledová královna byla neméně dobrá. Po skončení představení mám vždy chuť skandovat "Přidat! Přidat!":-) ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé - toto je bohužel jediné relevantní zachycení této divadelní hry - film se opravdu nepovedl...tohle ano. ()

Zagros

Bolka Polívku mám velmi rád. Vždy jsem se s oblibou díval na jeho Manéž, později poslouchal jeho Bolkoviny a líbila se mi i většina jeho filmových rolí. Pokud bych ale někomu chtěl ukázat jeho největší umění a herectví, sáhl bych právě po tomhle divadelním záznamu. Bolek zde totiž podává naprosto skvělý výkon a Chantal mu k tomu vhodně sekunduje. Do zdánlivě banálního příběhu šaška, který má pobavit svou královnu, dokázal Bolek napěchovat spoustu humoru, výtečné scény a silné a hluboké myšlenky. To vše je zahráno s neskutečnou lehkostí a se zdáním naprosté improvizace. Děkuji za skvělou zábavu a ta pátá hvězda chybí pravděpodobně jen za to, že jsem představení neviděl na živo. PS Smysl v přepracování do filmové podoby nechápu a proto si ji ani nikdy nepustím. ()

Paity

Naprosto nejlepší záležitost Bolka Polívky v jeho kariéře. A to říkám i přesto, že jsem pochopitelně neviděl všechny jeho divadelní představení ani filmy. Ale tohle překonáno prostě nebude. ()

Garch

Geniální. Polívka ve svých nejlepších klaunských letech. Tuhle hru mám z tvorby Divadla na provázku nejraději. PS "mě už nebaví ani dorážet" ()

josieaddms

Geniální představení, geniální hlášky, geniální Polívka a skvělá Chantal. Úžasné nápady, strašně jsem se nasmála, a až mně to dojalo. Legendární. Moje máma na tom byla v divadle, a já jí hrozně závidím. Naprostá rarita, a Bolek si ode mně zaslouží obrovský potlesk a poklonu. Nevídané. ()

karlee

Kromě většinou dost zábavného představení (i když pár hluchých míst, ze kterých si Polívka dělá srandu, tam přece jenom je), nabízí i lekci francoužšiny, což se mi osobně hodí. Lepší čtyři. ()

Stanix

Bravurní mimický, inteligentně - kulturní, nevázaný a velice nápaditý humor Bolka Polívky. Přesně tímto je divadelní komedie Šašek a královna vrchovatě "nalita". O dva roky později rozjíždí svou první manéž, kde své humorné rekvizity opakuje, rozvíjí a postupně vytváří další a další. Bolek je prostě a jednoduše jeden z mála opravdu velkých inteligentních humoristů této doby. ()

bohhous22

Tak tady Polívka skutečně exceluje!Donutilův vrchol na prknech je Sluha dvou pánů z Národního divadla v Praze v roce 2000.Bolkova chlouba a vrchol jeho mimického projevu a divadelního herectví je vystoupení v Branickém divadle pantomimy v Praze z roku 1984,ještě tehdy s divadlem Husa na provázku z Brna.Jeho nasazení je úctyhodné,mistrovsky vtipný výkon protkaný neutuchajícím inteligentním humorem,překrásnými fyzickými kreacemi a dokonalou prací s mimickou stránkou.Chantal Poullain nepatří mezi mé oblíbené herečky ani mezi osobnosti,o které bych se jakkoliv zajímal.V roli královny si každopádně nedokážu představit nikoho jiného.Kreativní podívaná. ()

Pitryx

Tož co Bolku? Jak Tě ohodnotit? Chvílemi jsem se bavil, ale chvílemi mi to připadlo idiotské. Ale toho smíchu tam zase tolik nebylo, a navíc mi lezlo na nervy to řvaní Chantal. To jsi tam dávat nemusel. ()

George.Camel

Fantastické představen, jehož uvedení v televizi si nenechám nikdy ujít. Spousta geniální pantomimy i slovního humoru jak z úst Bolka, tak i Chantal. Dodnes mám v paměti vryté věty z představení i s vyrčenou intonací - např. "ty mi nevěříš, že!" nebo "Stšílejte, švikni ... " Ne všichni mají rádi divadlo a jeho atmosféru, ale tohle představení ji 100% má. Je to zkrátka Bolkova manéž. ()

blanic

Bolek Polívka v životní formě předvádí spolu s okouzlující Chantal Poullain překrásnou divadelní podívanou, při níž neuplyne půlminuta, abych se nezasmál. Nejprve se představí sám autor ve své původní podobě, potom se nechá přímo na jevišti nalíčit, aby mohl následovat úžasný maraton miniscének a Bolkových pantomimických dovedností a elegantních jazykových hříček (luk... luk... nemluvím anglicky, chci luk). Zároveň neustále probíhá osvěžující komunikace s publikem a celou hru zakončuje roztomilá desetiletá Petra Špalková. B.P. ve své době nedostižný. Vidět to tehdy naživo musel být zážitek na celý život. ()

Víteček

Asi to prostě není můj styl. Nebavil jsem se, vtipné mi to většinu času nepřišlo a meta rovina představení zřejmě není nic pro mě, protože mě téměř rozčilovala. 45% ()

kolly13

Byl jsem potěšen a unesen Polívkovým sebevědomím na pódiu, energií mezi ním a Chantal a hlavně herectvím takřka původnímu, které je inspirováno starou školou a přesto zpracované nadčasově. Zážitek, i když osobně bych to chtěl vidět víc, přec divadelní záznam neruší. ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 3/10. ()