poster

Škvára

 • USA

  Moola

 • Slovensko

  Škvara

Komedie / Drama

USA, 2007, 103 min

Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • freddy
  ***

  Svět obchodů a byznysu mě nikdy příliš nebral. Ekonomické články v denním tisku automaticky přeskakuji a ke světu financí a byznysu mám opravdu velmi daleko. A toto téma mě nebaví ani ve filmu. I když tohle byla docela stravitelná komedie, přesto nijak výrazněji nenadchla. Celé je to vlastně o dvou kamarádech, kteří spolu s dalšími třemi společníky vlastní firmu, která nevydělává. Ale mají patent na tzv. světelné tyčinky, které by mohly způsobit revoluci v zemědělském průmyslu. A jedna velká firma zatouží po zakoupení této licence. Jenže nic není tak, jak se zdá, a hlavní hrdinové jsou příliš naivní a nejsou evidentně stvořeni pro svět byznysu. Tolik tedy ve zkratce popis děje. Chvílemi se jedná o nudný film, ale chvílemi je to zase zajímavá a docela i vtipná záležitost. Film v mých očích právě dost zabíjí to téma byznysu, taková témata rozhodně ve filmech nevyhledávám. Ale když už jsem to viděl, tak musím konstatovat, že to vidím jako průměrný film, který někoho možná zaujme více, jiného méně. Co zde stojí za zmínku, to je snad jen účast Treata Williamse (hrál dr. Browna v seriálu Everwood) v jedné z vedlejších rolí. Jinak jsem tedy nebyl nijak výrazně zklamán, ale ani nadšen. Je to prostě průměr, takže dávám tři hvězdičky.(14.11.2008)

 • T-pack
  ****

  Beru to jako malorozpočťák a jako takový to bylo docela dobrý. Pravda, v tom byznysovém náhledu na film jsem se krapet ztrácel, přesto se u toho čas zabít dal. No, nevím, proč tomu dávám za čtyři, ale je to tak...(21.12.2008)

 • IvcaSammet
  **

  Vzhledem k tomu, že jsem film dlouhou dobu nemohla nikde najít, měla jsem strašnou radost, když jsem ho konečně objevila a těšila jsem se na něj. Po pár minutách ale moje nadšení opadlo ... Film měl sice dobrý námět, ale scénář byl doslova na nic ... Film se mi začal aspoň trošku zamlouvat ve druhé třetině, ale konec mě zase vrátil na zem ... Tento film opravdu stačí vidět jen jednou ...(4.4.2013)