Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jedna z nejúspěšnějších inscenací Jihočeského divadla, která také získala cenu studentské poroty na Festivalu smíchu v Pardubicích. Napsal ji současný americký dramatik a filmový režisér Neil LaBute. Jejím hlavním nehrdinským hrdinou je mladý muž, který se zamiluje do tlusté holky, ale jen velmi obtížně je schopen odolávat tlaku okolí, které se mu snaží vysvětlit, že to není nic pro něho. A přitom mu samozřejmě i závidí. Výborně napsaná komedie o podstatných věcech, s nimiž se denně setkáváme. Česká premiéra se konala 27. října 2006 a od té doby se inscenace stále hraje za mimořádného zájmu diváků. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (31)

blackrain 

všechny recenze uživatele

Viděno ze záznamu včera na ČT2 a lituju toho, že jsem tuhle divadelní hru nemohla vidět naživo. Hodně mě překvapila. Nejdříve mě vyděsila ta originálně pojatá scéna, kdy při předělu mezi jednotlivými scénami naběhli herci na plac a začali přestavovat kulisy, nebo spíše ty černé kostky. Divákova představa tak mohla pracovat na plné obrátky. Herečka, která hrála Helenu byla neuvěřitelná. Před ní klobouk dolů. Tuhle divadelní hru můžu vidět znovu a znovu. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Jihočeské divadlo je už řadu let známé tím, že se programově zaměřuje na oslovení mladých diváků a inscenuje divadelní představení primárně určená jim. Typické je to právě u Tlustého prasete - to je myšleno v dobrém - teenagerská přímočará komedie o tom, jak náš život ovlivňují předsudky a společenský tlak okolí. Kdybych měl o deset let míň, dám 4*, a kdyby o dvacet, tak to možná bude plný počet. Ve svém středním věku si ale nemůžu nevšimnout, že tahle společensko-kritická sonda je příliš povrchní a ve své snaze vybudit maximální emoce nakonec sklízí efekt řekněme protirasisticky zaměřeného filmu, na jehož konci rasista v sále uznale pokývá hlavou a řekne: "Jak já ty rasisty nesnáším, úplně stejně jako negry, židy nebo cigány." Zkrátka a dobře, je to podané moc přímočaře, a tak cynickou zpověď, jakou dal hlavnímu hrdinovi jeho kolega, nemůžeme v reálném životě očekávat. Tam se předsudky a tlak okolí obvykle chytře halí za ušlechtilé fráze, cíle a postoje. Celkový dojem: 65 %. Vyzdvihnout se dají obě dvě ženské role. Teresa Branna je nádherně maloměšťácká a Dana Verzichová křehce zranitelná a sympatická. ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Ústřední myšlenka samozřejmě dobrá, zvlášť v dnešní době, kdy nás reklamy tak nabádají, abychom byli sví, až jsou všichni stejní a baštěj to samý, telefonujou z toho samýho, oblečený jsou stejně... Ale tak nějak mi tady chybělo něco navíc, než jen neustálé dialogy na toto jedno téma. Moc se mi nelíbila ani ta hudba a divné nasvícení, které asi mělo reprezentovat moderní svět. A ta jeho bývalá holka, pardon, ta herečka nehrála moc profesionálně. ()

RonaMidu 

všechny recenze uživatele

celou dobu jsem čekala,jak to skončí......trochu jsem se totiž obávala hromadného závěrečného juchání nad šťastným párem,(asi moje "americké předsudky")......ale ten konec s podlehnutím člověka okolním tlakům mi svojí pravdivostí úplně naježil chloupky po těle,a to jak si Tom nasadil tmavé brýle nejen před sluncem,ale i sám před sebou,to ani komentovat netřeba...... ()

Vodnářka 

všechny recenze uživatele

Komedie? Snad chvílemi, ale kdesi uvnitř obrovské drama o lidské povrchnosti, předsudcích, vztazích, závisti... Drama, které ukazuje, že láska není opravdu jen o vzhledu, ale že ti, kteří tohle nepoznali, dokáží člověka ovlivnit obrovským způsobem. Že člověk se stejně řídí jen reakcemi svého okolí a právě podle nich si utváří své názory. Že skoro nikdo není tak silný, aby tlaku ostatních odolal. Výborné zpracování hry divadelního a filmového režiséra LaButeho v režii Rudolfa Tesáčka s nenápadnou, fantazii provokující scénografií a výborným hereckým výkonem Dany Verzichové, bohužel zobrazuje reálnou životní situaci a je jen na nás, jak se k ní v životě rozhodneme postavit. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (3)

  • V inscenaci je použito skladby "Broken promise" od skupiny Placebo a "Set The Fire To The Third Bar" od Snow Patrol. (Haniczka)
  • Hra „Tlustý prase“ patří do trilogie her o dopadu vzhledu na partnerské vztahy. Další dvě hry nesou název „Tvar věcí“, [filmová adaptace Sexuální rekonstrukce (2003)], která byla několikrát uvedena i v Čechách, poprvé v roce 2003 v divadle Komedie. A „Proč být hezká?“, která se dočkala české premiéry v roce 2015 v Městském divadle Zlín. (funhouse)
  • Česká premiéra hry amerického dramatika a filmového režiséra Neila LaButese se konala v Jihočeském divadle 27. října 2006. (007.)

Reklama

Reklama