Fontána pro Zuzanu 3

• Slovensko Fontána pre Zuzanu III (více)

Další osudy Zuzany, tentokrát z horké Afriky, kam se vypravila, aby pomohla příteli od nechtěné svatby. Na dva předchozí snímky nyní volně navazuje i díl třetí, odehrávající se v exotickém prostředí Viktoriiných vodopádů. Sem přijíždí Zuzana se svým kamarádem původně jako alibi, proč si nemůže vzít nevěstu, jemu určenou již od dětství. Jak už to tak ovšem bývá, vzájemné vztahy se komplikují. Z odmítané nevěsty se totiž vyklube krásná modelka a Zuzana potkává sympatického novináře. Snímek samozřejmě provází výborná muzika, na níž se podíleli Vašo Patejdl, Jožo Ráž, Ján Baláž, Laco Lučenič a Ibrahim Maiga. (oficiální text distributora)

Derek odpad!

hahahaha, podľa mňa je to geniálna paródia na normálny film. tak hrozné herecké výkony nie sú snáď ani v 3565 diely "klasiky" tak jde čas a zvyšok filmu nie je o nič lepší. scenár je neuveritelne stupídny, réžia strašne nevýrazná a hudba nestojí za nič. navyše slovo úbohosť priam kričí z každého políčka filmu. ()

clemo odpad!

Zrovna na to koukam a musel jsem zapnout csfd a ulevit si. A jak vidim, nejsem jediny se svym nazorem. Tohle nelze zanrove zaradit, neni to dokument, neni to inscenace, neni to telenovela. Otresna kamera, otresny strih, pribeh jako by ho napsalo retardovane dite, jedine vhodne oznaceni je "slatanina". ()

Marek1991

Myslím, že dosť podhodnotený film napriek tomu, že sa v mnohom ukázal ako hlúposť. Film v češtine ešte nie je najhoršia vec, no predabovaný Maiga ma nepotešil. Taktiež ten casanova, ktorý zachraňuje dažďové pralesy bola obludnosť. Výprava pekná, film má oddychovú atmosféru, trocha zábavy a navyše možno by bez neho nebola ani nádherná pieseň Voda čo ma drží nad vodou. Navyše Eva Vejmělková je stále krásna, napriek tomu, že od prvého dielu ubehlo približne 14 rokov. Trochu mi vadí, že tu má už tretieho partnera, ale tak je to len film, ktorý veľmi na minulosť nespomína. Ako muzikál to nie je tak dobré ako predchádzajúce, no piesne okolo Ibiho pobavia. ()

`barocco

Este horsie nez som dufal... to ze sa na Slovensku zabudol tocit film uz beriem ako normalku, takze ziadne prekvapko, to ze vsak este aj Ibi Maiga vypada pri nakastovanom talianskom hercovi Alessandro Coariovi ako profesionalny herec tak to je bomba.... Samotny reziser sa sice vyjadril ze vyberali z katalogu a ze ked sa dotycny Talian dostavil na plac tak uz sa ho vraj nedalo poslat spat.... ale "vykon" Alessandra Coaria dal uz naozaj posledny klincek do rakvy tomuto snimku..... Tento film aj napriek vyslednej katastrofe ma par pozitiv. A totiz ze ked sa chce vie sa natocit obrazovo pekny film na Slovensku, pouzity filmovy material musel byt isto drahy ale obraz ako taky bol fantasticky. Film bol strihany v Hollywoodskej strizni, a je to vidiet. Za toto davam tu jednu hviezdicku.... ()

tron

Peklo. Nočná mora z Elm Street 4 je oproti tomu nič. Zhmotnenie vašich najhorších snov. Tých, v ktorých vás naháňa psychopatický magor so sekerou a vám vypovedajú poslušnosť nohy. Toto ak by videl niekto z Európskej únie, nemilosrdne, nekompromisne a bezprecedentne nás vylúčia z EÚ. Fontána pre Zuzanu 3 by mala byť trestná. Dušan Rapoš je jeden z najhorších slovenských režisérov, Vejmělková je asi taká herečka ako ja (čiže žiadna) a obskúrnym vrcholom je Ibrahim Maiga (dabovaný Marošom Kramárom!), ktorý tu absurdne hrá v podstate sám seba (takže je otázne, či hrá toho istého chlapa, ako v dvojke, kde pokiaľ viem nehral sám seba). Režisér ho bizarne skombinoval s Mariánom Labudom, ktorý sa po pľace premáva v trenkách a jeho scénam dominujú bradavky. Na ne kameraman robí riadne detailné zábery. Stokrát detailnejšie, než by ste chceli. K tomu akýsi zameniteľný taliansky herec (?) s imidžom vyhasnutej pornohviezdy (dabovaný Matejom Landlom, ktorý mu fyzicky nemohol byť vzdialenejší). Jednotka je sídlisková klasika s kultovým soundtrackom, WTF dvojka má aspoň fackujúcu Ružičkovú, Haberu a kamióny, ale trojka nemá nič. Len elánovský megahit "Voda, čo ma drží nad vodou". Vysvetlí mi niekto jej text? Voda, čo ma drží nad vodou? Mám tomu rozumieť tak, že existuje voda, ktorá sa môže nachádzať vo vode? Viem, že v oceánoch existujú rieky, ale o tomto som ešte nepočul. Prirátajte si k tomu škaredú, miestami až televíznu africkú výpravu a scenár, ktorý je natoľko zlý, až ma to fascinuje. ()

• Koproducenti filmu Vladimír Fruni a František Matik boli bývalý šéfovia nebankových subjektov BMG Invest a Horizont Slovakia. Subjekt Horizont Slovakia je zároveň uvedený ako jeden z výrobcov filmu. Jednalo sa o ľudí a spoločnosti, ktoré sa dopustili najväčšieho podvodu s nebankovkami v histórii Slovenska. Horizontu Slovakia a BMG Invest obžaloba vyčíslila škodu vyše 15 miliárd slovenských korún. Poškodených bolo 170-tisíc ľudí. Pre obidvoch koproducentov súd vyriekol trest 11,5 roka. Vladimír Fruni bol v roku 2002 chytený Interpolom v Chorvátsku a celkovo si odsedel 9 rokov, 4 mesiace a 26 dní. V roku 2011 ho podmienečne prepustili. V roku 2017 zomrel v Anglickom meste Burnley ako skladník vo veľkosklade. František Matik bol na úteku vyše 13 rokov až bol nakoniec chytený v Srbsku. Od roku 2016 sedí v najprísnejšej väznici na Slovensku v Leopoldove. V roku 2021 požiadal o podmienečné prepustenie, neúspešne. (Raccoon.city)
  • Film je venovaný pamiatke Jozefa Urbana, autora titulnej skladby, ktorý tragicky zahynul. (Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)
  • Pri jazde na koni Eve Vejmělkovej vietor sfúkne klobúk, no hneď v ďalšej scéne ho má na hlave. (bruce939)