Film sa v žiadnom prípade nedá považovať za adaptáciu Greeneovej rovnomennej knižnej predlohy, tvorcovia sa ňou len zľahka inšpirovali a z príbehu zostáva len torzo. Navyše, Raven nie je Raven bez rázštepu hornej pery, aj keď zle zrastené zápästie funguje ako identifikátor celkom dobre. Pri hodnotení som sa však rozhodla neporovnávať s knihou a tak mi z toho vychádza klasický, príjemný noir s nadmieru sympatickým Allanom Laddom. A treba priznať, že to medzi ním a Veronicou Lake pekne iskrí, hodia sa k sebe.(6.8.2011)

V některých filmech vás uchvátí první půlhodina, ale pak se člověk může hodinu ukousat nudou. Tohle je přesně opačný případ. Pomalejší rozjezd a pak už to jenom nabírá spád. Film uspěl, ikdyž se nemohl chlubit studiovými hvězdami první třídy. Pro představitele hlavních rolí A. Ladda a V. Lake byl zlomem v kariéře. Scénář podle knihy se podle mě povedl, další co by se dalo vyzdvihnout byla vynikající atmosféra a vypjaté akční scény. Tenhle film je typický zaprášený klenot, na který stojí za to se podívat.(17.4.2009)

Náhoda se tu sice pokouší víc, než je zdrávo, a ač jsem Greenův román četl dávno, nemyslím, že by to byla taková kovbojka, přesto je This Gun For Hire velmi svižný a dost napínavý noir. Veronica Lake je samozřejmě neskutečně krásná a brzo ji asi zařadím mezi mé největší "černobílé" oblíbenkyně stejně jako Marlene Dietrich, Gene Tierney či Ritu Hayworth.(15.12.2007)

Sexy chladnokrevná Veronica Lake, jíž se Kim Basingerová v L.A. Confidential nehrabe ani po konečky blonďatých vlasů, se shodou náhod a omylů připlete do cesty nájemnému vrahovi a probudí v něm aspoň trochu citu. Zajímavá je i vlastenecká (a protijaponská) nota, neboli jak druhá světová válka pronikla i do jinak zcela nadčasového filmu.(10.7.2011)

Film má dobré základy, to jest - herci, scenár a celkový prejav zúčastnených je v systéme výstavby určený konkrétnemu políčku, konkrétnemu zámeru, ale nič naviac, čo by v hlbšom horizonte zarezonovalo. Skrátka presne ten prípad, kde chýba akýsi autorský element, niečo, čo by filmu nabralo na vyšších grádoch, pretože ambície na to mal obrovské. Aj v kontexte doby, ktorá mu priala.(8.11.2015)

• - Částečnou inspirací k filmu se stala kniha "This Gun For Hire" britského romanopisce a uznávaného literárního kritika Graham Greeneho z roku 1936. (Conspi)