Reklama

Reklama

Nájemný zabiják Raven (Alan Ladd) je po vykonané vraždě a krádeži tajné chemické formule zrazen mužem, který si u něj vraždu objednal. Přestože po něm pátrá policie, rozhodne se se pomstít. Nedobrovolnou, ale brzy sympatizující, pomocnicí se mu stane barová zpěvačka Ellen (Veronica Lake), shodou okolností přítelkyně hlavního vyšetřovatele. (fleurette)

(více)

Recenze (19)

Hwaelos 

všechny recenze uživatele

Příběh Revolveru na prodej vlastně není nic moc - zvlášť s ohledem na to, že jde o adaptaci předlohy Grahama Greena, který má na svědomí třeba scénář skvělého Třetího muže. Ale pár věcí na téhle vyprávěnce skvělých je. Nepříliš známý Alan Ladd hraje postavu neustále oscilující mezi hrdinou a antagonistou bravurně. Kamera Johna F. Seitze (zodpovědného za noirové klasiky jako Sunset Blvd., Pojistka smrti nebo Ztracený víkend) opravdu skvěle pracuje s kompozicí, rámováním a nezvyklými úhly záběrů. A především v práci se světlem a stínem, mlhou a dalšími optickými proprietami noiru je Tuttlův film určitou esencí žánrového vizuálu. Škoda jen nevyužitého potenciálu Veroniky Lake - kdyby její postava byla víc laděná do polohy femme fatale, celý film by to posunulo o řád výš, protože málokdo se na takovou roli hodí víc než ona. ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Snad jen zajímavost. Pokud máte rádi L.A. Confidential, tak si asi vybavíte, že Kim Basinger hraje "kurvu předělanou na Veronicu Lakeovou." Povedlo se to maskérům dobře. Jinak tenhle noir kromě nezbytných ingrediencí může zaujmout dobovým válečně-vlasteneckým motivem. Kdo má rád, sežene si, ostatní ruce pryč... ()

Reklama

MikO_NR_1909 

všechny recenze uživatele

Film má dobré základy, to jest - herci, scenár a celkový prejav zúčastnených je v systéme výstavby určený konkrétnemu políčku, konkrétnemu zámeru, ale nič naviac, čo by v hlbšom horizonte zarezonovalo. Skrátka presne ten prípad, kde chýba akýsi autorský element, niečo, čo by filmu nabralo na vyšších grádoch, pretože ambície na to mal obrovské. Aj v kontexte doby, ktorá mu priala. ()

kyselina 

všechny recenze uživatele

Revolver na prodej patří mezi čtveřici tzv. zábavných románu anglického klasika Grahama Greena a vypráví příběh nájemného vraha Philipa Ravena, který hledá skutečnou osobu, jež ho najala a při cestě za neštěstím (jak už to bývá) mu pomáhá žena, v tomto případě Ellen Graham. Tyto černé filmy mají obvykle velmi podobné schéma, a proto aby vyčuhovaly nad průměr, musí mít něco navíc. V Revolveru to je dokonalý záporák. Opravdu takovou zrůdičko těžko pohledat. Na www.imdb.com se píše, že Raven chová cit pouze ke kočkám a dětem, nicméně jakési očarování projeví i směrem k Ellen a jen na ni se je schopen nepatrně usmát. ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

Náhoda se tu sice pokouší víc, než je zdrávo, a ač jsem Greenův román četl dávno, nemyslím, že by to byla taková kovbojka, přesto je This Gun For Hire velmi svižný a dost napínavý noir. Veronica Lake je samozřejmě neskutečně krásná a brzo ji asi zařadím mezi mé největší "černobílé" oblíbenkyně stejně jako Marlene Dietrich, Gene Tierney či Ritu Hayworth. ()

Galerie (49)

Zajímavosti (1)

  • Částečnou inspirací k filmu se stala kniha "This Gun For Hire" britského romanopisce a uznávaného literárního kritika Graham Greeneho z roku 1936. (Conspi)

Reklama

Reklama