• erased
  ***

  Herečky jako Veronica Lake nemusejí nic hrát. Jejich postava a úsměv, to je něco čemu se dá jen ztěží odolat. Nakonec ale ona ani skvělý Raven nezachrání film, kterému chybí zajímavý příběh, navíc ještě zkažený přímo úděsným závěrem, a v neposlední řadě také trocha té šťávy navrch. Více napětí a atmosféry by filmu tohoto ražení určitě prospělo.(25.4.2010)

 • flu
  **

  Ou, tak tohle se hrubě nepovedlo. Filmová adaptace naprosto postrádá úzkostnou, místy až paranoidní atmosféru knižní předlohy. Silný protiválečný a sociální náboj Greenova dílka byl nahrazen prvoplánovou vlasteneckou agitkou, která s odstupem těch let působí značně komicky (já vím, natočili to v roce 1942, ale i tak). A nezachrání to ani Veronica Lake. P.S. Chcete-li "Ms. Lake" vidět v roli, která ji sedí o poznání lépe, koukněte třeba na chandlerovský noir "Blue Dahlia".(27.5.2009)

 • EdaS
  ****

  Náhoda se tu sice pokouší víc, než je zdrávo, a ač jsem Greenův román četl dávno, nemyslím, že by to byla taková kovbojka, přesto je This Gun For Hire velmi svižný a dost napínavý noir. Veronica Lake je samozřejmě neskutečně krásná a brzo ji asi zařadím mezi mé největší "černobílé" oblíbenkyně stejně jako Marlene Dietrich, Gene Tierney či Ritu Hayworth.(15.12.2007)

 • Rob Roy
  ****

  Snad jen zajímavost. Pokud máte rádi L.A. Confidential, tak si asi vybavíte, že Kim Basinger hraje "kurvu předělanou na Veronicu Lakeovou." Povedlo se to maskérům dobře. Jinak tenhle noir kromě nezbytných ingrediencí může zaujmout dobovým válečně-vlasteneckým motivem. Kdo má rád, sežene si, ostatní ruce pryč...(20.10.2006)

 • kyselina
  ****

  Revolver na prodej patří mezi čtveřici tzv. zábavných románu anglického klasika Grahama Greena a vypráví příběh nájemného vraha Philipa Ravena, který hledá skutečnou osobu, jež ho najala a při cestě za neštěstím (jak už to bývá) mu pomáhá žena, v tomto případě Ellen Graham. Tyto černé filmy mají obvykle velmi podobné schéma, a proto aby vyčuhovaly nad průměr, musí mít něco navíc. V Revolveru to je dokonalý záporák. Opravdu takovou zrůdičko těžko pohledat. Na www.imdb.com se píše, že Raven chová cit pouze ke kočkám a dětem, nicméně jakési očarování projeví i směrem k Ellen a jen na ni se je schopen nepatrně usmát.(20.10.2006)

 • - Částečnou inspirací k filmu se stala kniha "This Gun For Hire" britského romanopisce a uznávaného literárního kritika Graham Greeneho z roku 1936. (Conspi)