Film má dobré základy, to jest - herci, scenár a celkový prejav zúčastnených je v systéme výstavby určený konkrétnemu políčku, konkrétnemu zámeru, ale nič naviac, čo by v hlbšom horizonte zarezonovalo. Skrátka presne ten prípad, kde chýba akýsi autorský element, niečo, čo by filmu nabralo na vyšších grádoch, pretože ambície na to mal obrovské. Aj v kontexte doby, ktorá mu priala.(8.11.2015)

Film sa v žiadnom prípade nedá považovať za adaptáciu Greeneovej rovnomennej knižnej predlohy, tvorcovia sa ňou len zľahka inšpirovali a z príbehu zostáva len torzo. Navyše, Raven nie je Raven bez rázštepu hornej pery, aj keď zle zrastené zápästie funguje ako identifikátor celkom dobre. Pri hodnotení som sa však rozhodla neporovnávať s knihou a tak mi z toho vychádza klasický, príjemný noir s nadmieru sympatickým Allanom Laddom. A treba priznať, že to medzi ním a Veronicou Lake pekne iskrí, hodia sa k sebe.(6.8.2011)

V některých filmech vás uchvátí první půlhodina, ale pak se člověk může hodinu ukousat nudou. Tohle je přesně opačný případ. Pomalejší rozjezd a pak už to jenom nabírá spád. Film uspěl, ikdyž se nemohl chlubit studiovými hvězdami první třídy. Pro představitele hlavních rolí A. Ladda a V. Lake byl zlomem v kariéře. Scénář podle knihy se podle mě povedl, další co by se dalo vyzdvihnout byla vynikající atmosféra a vypjaté akční scény. Tenhle film je typický zaprášený klenot, na který stojí za to se podívat.(17.4.2009)

Snad jen zajímavost. Pokud máte rádi L.A. Confidential, tak si asi vybavíte, že Kim Basinger hraje "kurvu předělanou na Veronicu Lakeovou." Povedlo se to maskérům dobře. Jinak tenhle noir kromě nezbytných ingrediencí může zaujmout dobovým válečně-vlasteneckým motivem. Kdo má rád, sežene si, ostatní ruce pryč...(20.10.2006)

• flu

Ou, tak tohle se hrubě nepovedlo. Filmová adaptace naprosto postrádá úzkostnou, místy až paranoidní atmosféru knižní předlohy. Silný protiválečný a sociální náboj Greenova dílka byl nahrazen prvoplánovou vlasteneckou agitkou, která s odstupem těch let působí značně komicky (já vím, natočili to v roce 1942, ale i tak). A nezachrání to ani Veronica Lake. P.S. Chcete-li "Ms. Lake" vidět v roli, která ji sedí o poznání lépe, koukněte třeba na chandlerovský noir "Blue Dahlia".(27.5.2009)

• - Částečnou inspirací k filmu se stala kniha "This Gun For Hire" britského romanopisce a uznávaného literárního kritika Graham Greeneho z roku 1936. (Conspi)