Madisonské mosty

• USA The Bridges of Madison County (více)
TV spot

Na farmě Johnsonových se setkávají sourozenci Carolyn a Michael, aby ve společnosti právníka vyřídili pozůstalost po matce Francesce. Nelibě je překvapí matčino přání, aby byl její popel rozprášen z Rosemanova mostu. Potom však mezi jejími věcmi objeví závěť jakéhosi Roberta Kincaida, v níž se uvádí stejné přání, a současně se z matčina dopisu dozvídají o jejím krátkém milostném vztahu s Robertem. Šokovaní sourozenci se začtou do matčiných deníků. Stalo se to v roce 1965, když Francesca zůstala na farmě sama, protože Carolyn, Michael i jejich otec Richard odjeli na výroční trh do Illinois. Druhý den zastaví u domu fotograf časopisu National Geographic Robert Kincaid, aby se vyptal, kudy k památným zastřešeným mostům. Francesca mu nedokáže cestu popsat, a tak se nabídne, že mu ji ukáže. Cestou si povídají, a potom Francesca pozve fotografa na čaj. Stráví spolu příjemný večer, Richard baví ženu cestovatelskými historkami a z hovoru vyrozumí, že přes všechno hezké, co vypráví, není Francesca úplně šťastná. Přestože večer skončí malým nedorozuměním, napíše Francesca ještě v noci vzkaz, kterým Roberta zve k dalšímu setkání, a připevní ho na most, který bude ráno fotografovat. Robert souhlasí, a tak spolu prožijí kouzelné chvíle. Oba se bojí rozloučení, a když Robert navrhne, aby odjeli spolu, čeká Francesku těžké rozhodnutí. (TV Nova)

Johnysman

Prostě musim dát 5 hvězd....dojemné romantické drama...a ty herecké výkony Meryl Streep a Clinta Eastwooda....naprosto perfektní. ()

casyy

Nebyt te priblble linie s detmi, byla by to jasna stovka. Clint natocil uchvatnou vypoved o necem, o cem se vypovedet neda. A lame to srdce. EDIT: Po deseti letech mi dava smysl i ta liniie s detmi, zaklaplo to. A boli to jeste o neco vic. ()

Evbad

Vzdal by se člověk celého svého dosavadního života kvůli někomu, koho zná sotva pár dní? Odpověď hledají báječní Streepová a Eastwood. Rozhodně to ale není podíváná pro unaveného diváka jako odpočinkové pokoukání. ()

confuoco

Nemyslím si, že som chladnokrvný cynik, ale bohužiaľ ani veľký fanúšik romantického žánru, pretože väčšina snímkov z tejto kategórie spadá do niektorej z týchto dvoch škatuliek: nuda alebo gýč. Výnimka nastane, keď niekto vie milostný cit preniesť na plátno s takým vkusom, citom a empatiou pre hrdinov ako Clint Eastwood, ktorý sa týmto jeho počinom definitívne zaradil medzi mojich najobľúbenejších režisérov, rovnako ako Meryl Streep medzi moje najobdivovanjšie herečky. Jej výkon v tomto filme, obzvlášť mimikou a neverbálnymi výrazovými prostriedkami zachytené vnútorné prežívanie postavy, je pre mňa stelesnením toho, čomu sa hovorí "herecké umenie". ()

osslik

I kdyby Clint a Meryl hráli jako Bozi - což se neděje (Meryl několikrát trapně přehrává), nezachrání tím trapný příběh o ničem. Jen tak namátkou : trapný scénář , trapné neautentické postavy, trapný prázdný ničím nepodložený a nenaplněný vztah , trapná meditační vložka dětí nad nalezenými pozůstatky muže, s kterým jejich matka vlezla rychle do postele, aby to stihla, než se otec jejich dětí vrátí z výletu. Trapné finále s okázalým vysypáním popela do řeky. Resumé: dvě hvězdy za to, že teď přemýšlím, proč jsem se při komentáři tak vztekle a trapně rozvášnil. Jsou totiž mnohem horší filmy, které si zaslouží hodit do odpadu. ()

najby

Díky perfektním hereckým výkonům je tento film jeden z nejdojemnějších dramat o lásce a obětování se rodině. ()

patti8

Pre mňa jeden z najlepších a najkrajších romantickým filmov. Svojím leitmotívom ma vtiahol do deja od začiatku až do konca. Životná dilema a snáď najťažšie rozhodnutie Francescy odísť či neodísť s Robertom, mužom jej života, nenechá ľahostajným nikoho... ()

jopal

No neviem, neviem. Po 1. pozreti som mu dal 5*, tak som sa s nadsenim na Vianoce opat po nom vrhol a cely cas rozmyslal, preco som dal tolko. Len aby som sam pred sebou nebol za blba, ubral som len jednu... ()

ariari

bol to oblúbený film našich 90.rokov, preto plný počet. Nízky rozpočet , ale veľké emócie a jednoduchosť. ()

Nikiko

Tohle je nejkrásnější filmová láska jakou jsem kdy viděla. Při scéně v autě, kdy Francesca sáhne na kliku jsem doslova přestala dýchat. A přestože už jsem to viděla několikrát, pokaždý brečím. A navíc si pokaždé uvědomuju jak vzácná je láska a o čem je vlastně život. Jednoznačně moje srdcovka, kterou trapně vnucuju všem kolem sebe. :) ()

Atten

Nudný, utahaný. Evidentně nepatřím do segmentu diváků, který by film mohl bavit. Navíc nemám rád Streepovou. Ano, jsem kulturní barbar... ()

VeraF

Dobře zpracované milostné vzplanutí ve zralém věku. Váhám, jestli dvojí časová rovina byla nutná, současnost dědiců možná někdy rušila a planě zabírala čas. Hlavní herci výborní - díky nim lze to plýtvání dvojí časovou rovinou odpustit. Ale: film ve mne zanechal trochu zmatek - pomozte: Meryl Streep ctím jako skvělou herečku, nepovažuji ji za krásnou a přitažlivou ženu, ale díky její oduševnělosti si umím představit, že pro někoho může velmi přitažlivá být, ano. Clintovi Eastwoodovi jsem přišla na chuť až poměrně nedávno, až když začal tak pěkně stárnout = zrát. To se stává jen u chlapů, zatracená nespravedlnost. Ve filmu Gran Torinu byl úžasnej a od té doby jsem na něj vždy zvědava. První polovina filmu měla grády, že jsem skoro zapomínala, že to milostně sršení "před" se neděje mně - nádherný sexuální napětí. Jakmile pominula fáze "před", ještě stále jsem seděla se spadlou čelistí, ano, ale už zklamáním. Co to má sakra být, ten Eastwoodův styl líbání?!? Studená sprcha v okamžení. Jak kdyby líbal žábu s pragmatickým doufáním, že se změní v princeznu. Eastwood je skvělej herec, takže jeho ramena, vášnivé pohyby hlavou, řeč celého těla, to vše bylo v pořádku, ale jeho rty? Špulily se ve snaze udělat prostorovou distanci mezi jeho ústy a jejími ústy. Takhle nějak bych líbala Meryl Spreepovou asi i já. Panebože, takže to líbání to zabilo - takhle líbá muž ženu (má-li to v roli) jen tehdy, když se mu ta žena opravdu nelíbí, jakkoli to může bejt dobrá kámoška, které si váží, anebo když je homosexuál a má heterosexuální roli. Takže jak to je?? ...Ach jo, ale to jiskření, to jim fakt šlo :-) ()

LencaN

Brečela jsem jako stará želva! Příběh je až překvapivě jednoduchý. Původně Italka se provdala do US, založí rodinu, přemýšlí, jestli tohle je opravdu to, co od života chtěla, když v tom se před jejich domem objeví záhadný milý cizinec, který vše obrátí na ruby. Klasická červená knihovna. Ale taková, která donutí k zamyšlení, co byste, dámy, udělaly na jejím místě. Nejsilnější scéna byla ta na konci v autě, kdy Meryl Streep drží ruku na klice dveří auta a do toho déšť trochu zakrývá výhled na před nimi stojící auto. No ono se to nedá dost dobře popsat, takhle to zní jednoduše, ale ten naléhavý feeling, který Madisonské mosty mají vám pak minimálně jednu noc nedá spát. Takže doporučuju zkouknout na vlastní oči. PS: Něžnější část diváků to bez balíčku papírových kapesníků nebude moci praktikovat, alias slzavé údolí hadr. Chlapi nad tím pravděpodobně mávnou rukou :) ()

david666

dnes již film působí trošku zastarale, ale i tak nutí k zamyšlení nad svýmživotem a jsou zde solidní herecké výkony. ()

ProfChudak

Za vlastne najväčšiu výhru tohoto filmu vlastne považujem to, že ma dokázal postaviť do pocitov každej jednej postavy - do odsudzovania Franceskiných detí, do Franceskinho sklamania a prázdnoty, Robertovej neukotvenosti i Richardovej citovej neschopnosti. Naj scéna - kúpeľ. Krásny film. Ale čo videli na tom moste, to fakt nepochopím... ()

buchannon

Tento film jsem viděl podruhé během asi jednoho roku a musím říct, že je lehce nadprůměrný. Některá melodramata mám rád, ale toto s Clintem "vypelichaným kocourem" Eastwoodem nepatří úplně k mým oblíbeným. Navíc během sledování mě napadaly genitální myšlenky, jak film předabovat ve stylu "Pár Pařmenů" nebo "Smývání", napadaly mě nové repliky ve stylu záchodového humoru, který zde ani nemohu prezentovat. ()

Radek273

Průměrný snímek se skvělým hereckým párem v hlavní roli, který odvedl svůj klasický, nenapodobitelný výkon. Bohužel napětí a poutavost, které jsou v mnohých komentářích vyzdvihovány, se mi zkrátka najít nepodařily. Zároveň smutný, leč neoddiskutovatelně správný konec nutně sráží nadšení. Inu, dalo se to hned od začátku čekat. Poselství však zní jasně a možná i za něj je potřeba film náležitě docenit. ()

mouzi

Popravdě jsem do toho šel hlavně proto, že to natočil Clint Eastwood a že to má dobré hodnocení, jako ostatně cela řada dalších jeho filmů. Nevěděl jsem ani pořádně, co od toho čekat. Je to romanťárna jako prase, zcela mimo moji oblast zájmu. Nicméně musím ocenit výkony hlavních herců, to zase jo. Takže suma sumárum takové lepší 3*. ()