Chcete být milionářem?

(pořad)
Soutěžní
Česko, 2000, 45 min

Chcete být milionářem? Úspěšná soutěž, kde můžete své znalosti proměnit za skutečně velké peníze. K dispozici máte tři nápovědy (pomoc publika v sále, 50 na 50 a přítel na telefonu), pokud nevíte jednu ze čtyř nabízených odpovědí na danou otázku. V celé škále otázek jsou tři záchytné body, což znamená, že ona částka soutěžicímu zůstane. Věřte, že Vladimír Čech (Martin Preiss) nejednoho člověka na "horkém křesle" zviklal. (cheyene)

mover

Skvělá soutěž s Vladimírem Čechem, to se dá sledovat i dneska, formát pořadu určitě má svoje kouzlo, V.Čech výrazný suverénní ale zároveň inteligentní rozumný normální lidský, bravurně se k pořadu hodil, uměl podat i nějakou historku a bavit se k věci narozdíl od M.Preisse, což byl zoufalý slabý čajíček, nudný a unilý. Hejma tomu opět dodal říz a vtip a originalitu, byť s neortodoxním vzezřením, ale to neva. Šmucler je osobnost, zajímavý, gut, ale to už byl jiný pořad Milionář. Novodobé díly s Vašutem trapný a ani neuměl pravidla, nestojí za řeč. Nicméně hodnotím vysoko, protože první díly měly největší úroveň, Vladimír Čech vstřícný k soutěžícím, precizní a přirozený, za mě perfektní nejen proto že byl původní. Byla chyba tvůrců, že se ho tehdy svéhlavě zbavili, sami na to pak doplatili sledovaností... V té době holt už nebyl ředitelem Novy V.Železný, tak šlo všecko do kopru... ()

voleman

Díky Vladimíru Čechovi jsem se vždy jako malý kluk na Milionáře těšil. Byla to napínavá soutěž s vynikajícím moderátorem, na kterou se tehdy dívalo opravdu spoustu lidí. Bohužel co odešel hlavní tahoun pořadu pan Čech a přišli sem jiní moderátoři, kvalita Milionáře prudce klesla a moje sledovanost také. Čtyřmi hvězdami proto hodnotím pouze původní díly, ostatní stály za nic. ()

Everyone

Skvělá vědomostní soutěž, nejen kvůli moderátorovi (Vladimír Čech; Roman Šmucler také nebyl špatný, ale pan Vladimír Čech byl skvělý !!!), zvoleným otázkám, ale i zajímavým výhrám. Ale Riskuj! měl rychlejší kadenci v pokládání otázek, tak se člověk i více dozvěděl, pokud si trénoval všeobecný rozhled. _____ S odstupem času mi ty otázky přijdou lehké - i když hodně záleží na štěstí (škoda, že jsme se nedočkali v ČR otázky za 5 000 000+, zajímala by mě obtížnost), ne jako když mi bylo 15+-. Neváhal bych se vůbec přihlásit, být tato soutěž dnes. _____ Odpovídat v americké či anglické verzi na prvních 5 otázek je velice těžké, ale druhá pětka či výše je už srovnatelná, protože není tak "národnostně usazená", což pro cizince představuje často nezdolatelnou překážku. _____ Být Čechů více, tak se soutěž (či Riskuj) stále vysílá a běží už nějaká x-tá sezóna, tak jako v zámoří, podobně jako "věčný AZ kvíz" - díky za něj. ()

Diego75

Bohužel musím ubrat jednu hvězdičku, protože postupem času pořad přestal být zajímavý. Bylo to z velké části zapříčiněno odchodem Vladimíra Čecha, který byl vynikajícím moderátorem. Celkově však už poté byly všechny díly na jedno brdo, ale jinak to byl neuvěřitelný kult své doby a je skutečně škoda, že pana Čecha někdo z vedení Novy vykopl. ()

Buraking

Za Vladimíra Čecha kdysi v roce 2000 si pamatuji, že jsem kvůli jednomu dílu musel vystopit z auta a jít se podívat do hospody na televizi kdesi v neznámé části České republiky. Chlápek měl tehdy nahráno 2 500 000 měl dvě nápovědy k dobru a začínal na otázce za 5 000 000. Dostal otázku, jak se jmenoval jakýsi song od PSB - využil nápovědy, nikdo nevěděl. Dostal kytku, že byl do té doby nejlepší (nevím jestli ho někdo překonal) a šel dom. Žral jsem to:) ()

• Jeden ze dvou soutěžících, který si za dobu existence české verze Chcete být milionářem? odnesl výhru 2 500 000 korun, byl Pavel Judas. Otázka za pět milionů, kterou dostal, měla filmové znění: „Plakát, kterého filmu byl v roce 1997 při aukci vydražen za 453 tisíc dolarů?“ Správná odpověď byla Mumie (1932). [Zdroj: Nova.cz] (boni)
  • Jaromír Nohavica nazpíval písničku s názvem „Milionář“, kde zpívá právě o této soutěži. (SONY_)
  • Žádnému soutěžícímu se nepodařilo vyhrát maximální možnou výhru 10 milionů Kč. Nejvyšší výhrou v celé soutěži byla částka 2 500 000 Kč. Odnesli si ji dva soutěžící: Zdeněk Jánský ve 174. díle a Pavel Judas ve 287. díle. (orkadimenza)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů