Papírový hrdina

• USA Paper Man

Laskavé komediální drama, které vypráví o nepravděpodobném přátelství neúspěšného spisovatele se středoškolačkou z Long Islandu, která ho učí co to znamená, vzít odpovědnost za svůj život do vlastních rukou... Papírový hrdina je inspirativní komediální drama o jednom neobvyklém přátelství mezi Richardem (Jeff Daniels), neúspěšným spisovatelem středního věku, jenž nikdy zcela nedospěl, a sedmnáctiletou dívkou Abby (Emma Stoneová), která díky rodinné tragédii naopak musela dospět velmi rychle. Oba jsou nejistí, ostýchající se udělat vstřícný krok a přitom oba hledají přítele, s jehož pomocí by do budoucna snáze kráčeli dál. I když Richard už od dětství na jednoho přítele spoléhá, tento imaginární superhrdina však existuje pouze v jeho hlavě. Po naléhání manželky Claire (Lisa Kudrowová) se Richard přestěhuje na zimu na Long Island, s cílem překonat svůj spisovatelský blok. Právě zde se setkává s Abby, kterou si najme jako chůvu, i když žádné děti nemá. Jejich nové, křehké přátelství je zpečetěno báječnou Abbyinou domácí polévkou, a také její upřímnou radostí a zájmem o Richardovo psaní i o jeho pokusy s origami. Postupně se sbližují a svěřují si své sny i životní těžkosti. S přicházejícím jarem si oba uvědomí, že je čas nechat odejít imaginární kamarády z minulosti a přijmout budoucnost jako nový začátek. A stejně tak přijmout i nové úžasné přátelství. (HBO Europe)

bouncer

Vcelku klasické schéma pro americký nezávislý film, ale ve výsledku to nevadí. Dozvíte se třeba, že i v Americe umí někdo udělat polévku jinak než otočením konzervy do hrnce a že imaginární kamarádi můžou vydržet poměrně dlouho, zvlášť když vypadají jako Ryan Reynolds v kostýmu prvního supermana. Scény Jeffa a Emmy jsou kouzelné, zbytek ujde. Slabší 4*. ()

Wade Wright

To si takhle jdeš pustit nějakou komedii s Ryanem a Emmou a ejhle... existencionální drama o vnitřní samotě a podstatě přátelství. :) Ještěže mě to vůbec nevadí, protože tohle dílko nakonec nemůžu prohlásit za nic menšího než za skrytý klenot. Asi ho tady každému nechám schované, ať si ho najde sám. Mluvit o filmu více by byla škoda. - Plottwist jsem taky nečekal. ()

VasaX

Komorní, lehce humorné drama o spisovateli a jeho velké krizi své dětinské osobnosti. Je to milé, dojímavé, vtipné a tak nějak kouzelné. Bohužel větší aspirace jak pár festivalů to nemá. Tohle stojí hlavně na Emmě (a na humorných vložkách Reynoldsovy postavy), a tak i hlavní hrdina tu hraje v celkovém dojmu druhé housle. V důsledku je to sice hezké, a unylé a nebýt Emmy Stoneové, tak jsem to možná nikdy ani neviděl, a nebyla by to škoda. ()

B!shop

Tak copak to tu mame. Rek bych takovej ten typickej nezavislackej film, kterej je hlavne komedio-drama, v podstate o nicem a kde se resi vztahy a zivot. Tady navic mame spisovatelskej blok, problemy v manzelstvi, hlavniho hrdinu tak trochu magora, ale tim sympatickym zpusobem, takze se pritrouble usmiva, ma hovadsky napady a clovek mu musi fandit. Samozrejme nesmi chybet nejaka zasadni vedlejsi postava, to tu obstarava Stone ve svy skoro uz typicky roli trochu divny holky. No a pak tu mame to, kuli cemu jsem si film pustil, ale ve vysledku to je pro dej nejmin dulezity. Imaginarniho kamarada Kapitana Dokonalyho v podani blondatyho, do supermanovskyho oblecku natazenyho Reynoldse. Souvisi s nim akorat jedno zaverecny "odhaleni", ktery jsem cekal uz nekdy od pulky filmu. No a jinak celej film nikam nespecha, nic moc se sice nedeje, ale dokaze to pobavit, zvednout naladu a herci jsou sympataci, takze proc nedat 4*. ()

larelay

Malo to velmi svetle a vtipne chvilky - Ryan vo vypchatych obtiahnutych trenirkach a zltym prelivom, Jeff Daniels na minibicykli, ale aj hrozne slabe chvilky - Lisa Kudrow, rozvlacny pribeh. No a najdolezitejsie je, ze to malo aj chvilky na zamyslenie a silne chvilky, o ktore sa vacsinou postarala Emma Stone s Jeffom Danielsom. Vcelku to bol prijemny nezavislak, ale nicim prevratny. ()