Tabu

Talk-show
Česko, 1994

Účinkují:

Roman Šmucler

Tento pořad byl vysílaný v 90. letech na TV NOVA. Každý díl byl o nějakém společenském tématu. Např. násilí, homosexualita aj. Do studia přišel po tmě host, který se následně usadil do speciální budky. Moderátor mu kladl otázky a host anonymně odpovídal. Na konci pořadu se mohl host rozhodnout jestli se chce ukázat divákům. Moderátorem byl Roman Šmucler. (duklak2)

IllIlIlIIl

Předchůdce všech talkshow jako později bylo Áčko apod. Své osobní kouzlo mělo Tabu v tom, že tvář vypovídajícího zůstavala po celou dobu neznámá. ()

Rakosnicek77

Šmucler se tak přitrouble usmíval, že za tu plentu patřil sám. Pořad o úchylech, vrazích a všech možných asociálech, byl tehdy ale celkem populární. Dnes už by to bylo asi jinak, jelikož jmenovaných jsou dnes plné ulice a tak vyjímečné jejich osudy zase nejsou! ()

stration

U některých dílů jsem si nebyl jistý, kdo z těch dvou je větší magor. Ale Šmucler je určitě chytrý, to se musí nechat. Toto ale bylo i na něj příliš. ()

Herr_Flick

No ty vole kolik takových tu mezi náma asi běhá? Někdy jen kroutíš hlavou a jindy za břicho popadáš. Btw Izer a Dobrodinský ☆☆☆☆☆ ()

Fallen_One

To malé hodnocení nechápu. Vždyť tam Šmucik měl za hosty samý úchyláky, vrahy, podvodníky, zloděje a děvkaře. Poslouchat jejich veřejnou zpověď bylo pekelně zajímavé a pro mnohé i stejně tak inspirující :-) ()

kurcatovium odpad!

" ... s paní co se počůrá, a proto sedí v budce - v pátek večer v Tabu mluví Roman Šmucler! ... Lidi střezte se, Železný muž jde sem se svým psem." ()

pursulus

Když umělec je veřejnost.¬         Ani kdybych si myslel, že je vhodné uvésti pro širokou veřejnost jakýkoli nápad, neoznačil bych tento počin za dobře provedený; já si ale nemyslím, že je vše dovoleno pro to, že to je umožněno. Tvůrci tohoto pořadu postrádají cit pro to, co je vhodné a co už není, jim stačil nápad, kterého se s chutí chopili, totiž, chopili se jej jako by se chopili jakéhokoli jiného nápadu, který by mohl přinésti ve výsledku dobrou sledovanost. Tito lidé už nejsou schopni ale zvážit, že na veřejnosti není správné vyváděti cokoli bez výběru, mysleje při tom pouze na svůj prospěch. Jsou věci, které mají býti pro širokou veřejnost opravdu zapovězené, které mají býti vyhrazeny pouze určitým skupinám, jako jsou třeba odborníci, bezpečnostní složky a podobně. Určité věci běžnému člověku nepřinesou to, co by měly, leda by byly zvláštním způsobem, citlivě zpracované právě s ohledem na to široké zveřejnění; a to určitě nebyl případ tohoto pořadu.¬                 Vím, že pro řadu lidí bude těžké pochopiti můj názor, či se s ním dokonce ztotožnit; právě takoví ale tvoří onu širokou veřejnost, a jejich nepochopení je jedním z důkazů, že jsou věci, které pro ně jsou nevhodné. Na druhé straně, ti, co chápou, o čem hovořím, by mohli případně dělat takové pořady, poněvadž oni by je udělali úplně jinak. A nebo vůbec neudělali.¬                 Když umělec je veřejnost, výsledek bývá nemravný, vulgární nebo amatérský. Alespoň dva z uvedených přívlastků si televizní pořad Tabu pánů Vobrátilka a Šmuclera zaslouží. ()

Vercinix

Zajímavý projekt! Člověk alespoň pozná mezi kým žije, co je všechno vůbec možné a že je ve skutečnosti naprosto normální být nenormální:) ()

BloodMax

Talk show o různých problémech dnešní společnosti...některá témata celkem zaujala, bohužel převažovalo více těch, která nic divákovi nedala...jinak je vidět, že R. Šmucler je i jako moderátor celkem slušný..., ale raději by se měl držet svého osvědčeného podnikání... ()

lskala

Váhal jsem mezi 2 a 3 hvězdami. Ovšem některé díly byli tak "šokující", že jsem se rozhodl pro vyšší ohodnocení. Už samotná znělka, se k pátečnímu večeru velmi hodila... :-) ()