Príbehy neobyčajne obyčajných ľudí a ich túžby, ktoré sa naplnili. Show, v ktorej plníme sny divákov vo forme prekvapenia. Vo väčšine prípadov tieto sny budú nemateriálne. Dôležitý je životný príbeh, ktorý sa za snom skrýva. Show má široký dosah – ponúka divákom pozitívne emócie, rozprávku v živote, naplnenie snov a rovnako aj známe osobnosti (speváci, tanečníci, herci ako hostia programu). (TV Markíza)

TheRoller odpad!

Stelesnenie odpadu. Tisícky ľudí denne pomáha nezištne miliónom iným bez toho, aby o tom ostatní vedeli. Markíza to robí spôsobom, že pôvodný cieľ sa stáva "vedľajším produktom" a 99,9% je poľovačka na každý eurocent na ďalšiu Vilkovu dovolenku, prípadne na produkciu ďalšieho hnusného seriálu alebo na spustenie osemdesiatej tretej dcérskej stanici, kde sa celý deň dookola vysiela vákuum. Osobitnú kapitolu zohráva Rozboril. Tak ako som ho mal rád pri Cestovinách a Vilomeninách ho teraz kvôli tomuto neznášam. Grímasy horšie ako v Umučení Krista, forma rozprávania s nasilu roztraseným hlasom mučeníka, z ktorého mi je na antiperistaltickú vlnu a to ťažké dýchanie rovno do mikrofónu! Čakám už len kedy skolabuje, bohužiaľ sa tak ešte nestalo. Teda že vraj hej, ale očividne to nepomohlo. Mám pocit, že by mu absolútne nerobilo problém darovať obličku alebo časť pečene, otázkou by bolo, koľko z toho bude mať €ur. A ešte by z toho urobil jednu časť, čo jednu, rovno dvojdiel s detailom na jeho operáciu. Na podobnom princípe vlastne fungujú všetky ostatné epizódy. Niet sa čomu diviť, komerčný odpad ako je TV Markíza by bez zárobku nepodal ani pohár slanej vody. Nech ide teda radšej Vilko aj s pani, teda slečnou Ťapákovou radšej do Viedni darovať krv za 20€ (veď tu sa to robí zadarmo, toľkej neslýchanosti) a čím skôr zruší tento vymývač mozgov. ()

hallelluja

...nemám problém s charitou, nemám problém s biznisom, zato mám obrovský problém s "charitou ako biznis modelom"!!!... jedna hviezda za ten emocionálny koncert na Rozborilovej tvári, nejeden "herec" by sa od neho mohol učiť... ()

djsaly

Myslím si, že pomáhať druhým a hlavne chorým a odkázaným na niekoho iného pomoc je ušľachtilé a potrebné. A to je v prvom rade na tomto už niekoľko sezón obľúbenom formáte to podstatné. Samozrejme, že bez sponzorských darov, reklamy, hviezdnych osobností a hojnej sledovanosti by nebolo možné vyčariť úsmev na tvári a zniesť aj "Modré z neba" tým trom ľuďom každý týždeň. Moje celkové hodnotenie je 3 a 1/2 * za pána moderátora akým je Vilo Rozboril. ()

Marek1991

Komerčné a farebné vyzdvihovanie ťažkých ľudských osudov, občasná pomoc a plnenie minimálnych prianí, pre zlepšenie nálady obetí nešťastia tohto sveta. Istú ľudskosť a myšlienky oceňujem, nepáči sa mi však istý hyenizmus a aj marketingové svinstvo okolo toho. Tak, či tak, je to však emocionálna bomba. Chcel by som vedieť, aká úprimnosť je tam zo strany moderátora a štábu, ale nehodnotím to cez dojmy, ale cez to, aké to je. Teta mi vravela, že jednej jej známej, čo má choré dieťa volali, či nechcú splniť nejaký sen, ona odmietla sa takto prezentovať. Je to veľmi rozporuplný program, ale na svedomie ľudí a ich správanie a nahliadanie na tento pominuteľný život a priority, ktoré v živote máme, to nie je až tak zlé. ()

milhouse86

Celé modré z neba trefne vystihli v Lokal TV. Aký ma handicap? Žiaden? Tak potom nič. Áno, modré z neba pomáha ľudom, ktorý to potrebujú. Ale markíza je komerčná televízia a preto to musí robiť tak, aby dosiahla čo najvyššiu sledovanosť. A nato najviac slúži nechutné citové vydieranie a falošný slizký Vilo. A v každom diely nejaký ten sociálny prípad, nejaké postihnutie - najlepšie dieťa a nejaká ta celevriťa, akože má strašné dobré srdiečko. zaujímavý koment: MM_Ramone, Smok, anderson zaujímavý blog: http://samuelmarec.blog.sme.sk/c/293893/Pat-uzitocnych-otazok-o-Modrom-z-neba.html ()

• Na relácii pracuje viac než 60 ľudí, ktorí do konca roku 2009 nakrútili cez 432 hodín materiálu a spolu pracovali takmer 3000 hodín. (R4D0)
  • Televízny štáb relácie pri plnení snov najazdil do konca roku 2009 cez 243 000 a nalietal 27 286 kilometrov. (R4D0)

Časové pásmo bylo změněno