Najzaujímavejšie príbehy zo súdnych spisov si našli cestu na televíznu obrazovku. Susedské spory, dopravné nehody, rozvody, boje o deti, pracovno-právne spory, trestné činy – to všetko a ešte mnoho viac ponúkne relácia Súdna šou. Spoznajte príbeh, vypočujte si argumenty oboch strán aj rozsudok a uvidíte, či by ste rozhodli podobne.

TV JOJ pripravila inscenovanie procesov, ktoré vychádzajú zo skutočných prípadov, ktoré sa preberali v slovenských súdnych sieňach. Produkcia relácie sa rozhodla ísť odvážnou cestou – na nakrúcanie používa nehercov, prípadne ochotníkov. V úlohe sudcov, prípadne právnych zástupcov či žalobcov sa objavujú profesionáli z právnickej brandže. (oficiální text distributora)

stOKYi

Niektoré veľmi zaujímavé skutočné prípady prenesené so súdnej siene do mojej obývačky :) Herecké výkony nič moc, ale o tie tu predsa nejde. Pre mňa je zaujímavé čo ponúka dnešný svet a možnosť vyvarovania sa rôznym situáciám. Však idiot sa učí na vlastných chybách, múdry človek na chybách druhých :) (12.11.2010) ()

Drirr odpad!

Viděl jsem dva díly. Bohužel necelé, protože se to nedalo vydržet. Obojí byly rozvody a v podstatě jako přes kopírák. Navíc křečovitá snaha udělat z totálně nudného případu dvou lidí, který se rozvádí, protože se hádaj, není ani směšná. Celou dobu mě mrazilo...trapností a až zpětně jsem zjistil, že v tom jsou neherci. Aneb jak kejdu, která je na kolenou, ještě víc zadupat do země. Jeden z nejhorších pořadů, co jsem v televizi viděl... ()

Jimbopepo odpad!

Niečo otrasné...divákom, ktorí si v seriáli zahrajú, sa to dá odpustiť (hoci je to často smiešne a trápne), ale "profesionálni" herci v úlohe súdnej moci sú otrasní, hrozná slovenčina, neuveriteľne amatérske vystupovanie. No a samotné spracovanie prípadov by lepšie pripravil asi aj priemerný žiak základnej školy. Jednoducho odpad. ()

vander19

Súdnu sieň mám veľmi rád. Vždy po práci o 18tej zapínam TV aby som si vychutnal tento seriál alebo reláciu. Prípady sú občas nudné, občas zábavné a občas veľmi, veľmi vážne. Vždy si nájdem stranu, s ktorou sympatizujem a držím palce. Proste Súdna sieň je pre mňa jediný relax po práci, okrem športových prenosov, ktorý si pozrem v TV. ()

tatka

Rozhodne je to lepšie, ako všetky Paneláky, Ordinácie, Búrlivé vína či srdcia. Scenár nie je deravý, dej sa nenaťahuje na 3589 dielov, za 60 minút sa to skončí a dozvieme sa, kto je vrah, na scéne niet čo pokaziť. Je to jediný pôvodný produkt /netrúfam si napísať seriál/, ktorý môžem bez ujmy na psychike pozerať. Nevadí mi ani amaterizmus nehercov, hlavne, že ich nevidím denne 25 krát na obrazovke. Sudkyňa Buršáková akoby z oka vypadla sudkyni Barbare Salesch z takého istého programu na Sat 1. Len neviem, čo s tým spraví presunutie na akési WAU, čo ani neviem, na ktorom kanáli ho mám. ()

• Jaroslav Penc, který ztvárňuje postavu soudce Alfonze Richtera, má právní vzdělání a vystudoval Právnickou fakultu univerzity Komenského v Bratislavě. V soukromí pracuje jako advokát. (FIBO)
  • FIBO Na tvorbě pořadu se podílí odborní poradci a osoby s právním vzděláním, někteří z nich ztvárňují role žalobců či obhájců. Mezi mnohými diváky převládá domnění, že se jedná o skutečné autentické záběry ze soudních procesů. (FIBO)
  • Jana Buršáková, která ztvárňuje postavu soudkyně, ve svém osobním životě pracovala jako příslušnice sboru vězeňské a justiční stráže a pravidelně absolvovala semináře v oblasti práva. (FIBO)