Vědomostní soutěž AZ-kvíz, která se připravuje v brněnském studiu České televize pod vedením režiséra Ladislava Cmírala, už svým názvem oznamuje, že vyžaduje od soutěžících co nejširší znalosti. Název koresponduje také s hrací tabulí, na níž jsou otázky skryty pod políčky označenými písmeny abecedy od A do Zet. Soutěž kombinuje tematicky pestré vědomostní otázky se strategickou hrou. Ta spočívá v obsazování polí na hrací tabuli a v jejich propojení do souvislého řetězce, jenž spojí tři strany trojúhelníku. (oficiální text distributora)

Ondr4H

Líbí se mi na té souteži asi nejvíc bankomat a výhry, které za těch 20 let nezměnili.Ta představa že jedu přes půl republiky do studia, šaškuju před částí národa, přičemž namáhám mozek a pak si odvezu něco málo méně než kdybych na rok odhlásil poplatky ČT mě doslova rajcuje.Takové intelektuální sado maso! ()

FuLister

Jako malej jsem na AZ-kvíz díval s babičkou a bývala to docela sranda. Teď už na to nemám čas, ale je to nostalgie. A jasně znám ty songy, ve kterejch si z něho dělaj prdel a chápu to. Ale i tak mi to nevadí. ()

W00DY

Nejlépe tuto soutěž zhodnotili borci z PSH. “Vítám Vás, milí diváci. Nyní budou soupeřit dva štramáci. Velmi inteligentní pražáci. Budou odpovídat na záludné otázky. Který z nich pokoří bankomat? Který vyvolený bude losovat? A kdo skončí s encyklopedií psů? Kdo si odnese auru vítězů?”  Samozřejmě se musíme něco dozvědět i o soutěžících. Aleš se toho ujme vždy elegantně, jak opět dokazují Peneři. “Ahoj bábo, jak se máš? Bábo, co děláš? Křížovky luštíš? Ráda kuchtíš? Dědku, dědku, zdrháš před bábou na ryby. Pověz nám všem svoje zkurvený záliby. Máme tu i šampióna z minulého kola, odnesl si tisíc korun a dnes tady smrdí znova. Vyhráváte učebnici hry na ukulele, vyhráváte zájezd na víkend do prdele”  Prostě perfektní. ()

mavin

Machourková je gerontofilní píča která to vůbec neumí moderovat a kolikrát je sama zmatená a neobjektivní.  ()

myst3ry

Stálice televizních soutěží. Prosté, jednoduché, zábavné. Pořad, který mi příjemně zpestřil nejedno dopoledne/odpoledne. ()

Axlle

Jeden z mála televizních pořadů který si ještě drží jistou úroveň. A dá se na něj koukat bez nevolností. ()

Paan

Asi jediná stálice na poli televizních soutěžních pořadů. Proč? Protože otázek je hodně, jsou různě těžké, soutěžící leckdy pobaví svou tupostí, nevyhrávají moc, ale mohou soutěžit opakovaně a až na občasné nevtipné poznámky Aleše "Bretšnajdra" Zbořila se celá půlhodinka obejde bez zbytečných okecávek (a reklam), které tak strašně zkazily všechny ostatní soutěže, Milionářem počínaje a Vysokou hrou konče. ()

P/\/EL

kultovní soutěž(sestřihy na yt si myslím, že mají větší sledovanost než pořad v tv), která mě ale spíše iritovala, samozřejmě stokrát lepší jak dem*ntní kolotoč....ach ty směšné ceny.... parodickej klip od PSH - zas mě to tolik neba, ale na yt přes 800 000 views, berou to tak ze široka, výsměch Čecháčkům... http://www.youtube.com/watch?v=_tmS_KLHIc8 ()

1990Jirik odpad!

A paní Evo po 4500 tisícovkách nejtěžších otázek v dějinách Tv vysílání si odnášíte tričko Az kvíz a 200 kč na autobus!!:) Prostě úžasný pořad pro zvednutí důchodu , ale sledovat tohle jindy než ve 4 ráno na alternativním kanálu čt2 považuji za zločin proti lidskosti. ()

Missfit

2* - za vcelku slušnou obtížnost otázek a za to, že si povětšinou důchodci chodí pro částky v řádu jednotek tisíců - když se poštěstí tak tu máme první záchytný bod ze "Chcete být milionářem" :D a přidám ještě jednu, za co ? To nevim... NEVIM ! :D (Pěstební dělnice 4ever :D) ()

lukaskon1

Jeden z mála soutěžních pořadů, který si na nic nehraje a jehož hlavní náplní jsou otázky a odpovědi (a ještě trocha taktiky). Nic víc. Žádné zbytečné okecávání, žádné nekonečné vysvětlování, žádné rádobyvtipné hlášky, zkrátka jen jednoduchost, která ale dokáže zaujmout. Výhry nejsou oproti jiným pořadům nic moc ale na jednu stranu to je dobře. Soutěžící alespoň nejsou motivováni závratnými sumami ale spíše snahou být "ten co vyhraje". ()

Freakyy

Dřív zábava, při níž se dalo aji něco naučit, takže ****/*****, ale dneska to nemůžu ani slyšet, natož na to čumět. Prostě nudáááááááááááááááááááááááááááááááá... ()

Vitasex

Tady na CSFD ma tahle soutez dost pomateny komentare, bud to lidi nesleduji a pisou tu hlouposti a nebo jen zavidi, jak je v cechach obvykle, ze je nekdo chytrejsi nebo neco vyhral. Ja porad docela sleduju, byl jsem tam a vyhral jsem v cistym 34 tisic. ()

neo101

takovej průměr až pod průměr. Kromě vědomostí rozhoduje i taktika a kdo začíná a občas rychlejší pracka, jako u jiných soutěží, kde se využívá tlačítko např k přihlášení. jinak všem, kteří tady zmiňují souboj Jarmily a Jakuba, s tim losováním, tak je to fejk. Originální díl je k nalezení v archivu čt a tak vůbec neprobíhal. Kubu znam, tak to vim. ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno