Je noc a venku zuří taková bouřka, že bílá paní Slavěna (J. Molavcová) místo strašení na hradbách hraje se svým milovaným Tomášem (V. Vydra) hezky v teple pexeso. Jejich poklidný večer přeruší bouchání na hradní bránu a volání o pomoc. Za dveřmi stojí kuchařka Fanynka (M. Issová), kterou pronásledují loupežníci. A protože Fanynka je sirotek a nikoho nemá, bílé paní se jí zželí a společně s Tomášem se rozhodnou, že jí poskytnou přístřeší, stravu a také patřičné vychování. Fanynka jim zase na oplátku slíbí, že bude vařit. Všechno šlape jako na drátkách do té doby, než se hrad pokusí přepadnout loupežníci. Je ovšem jasné, že jim to jen tak neprojde. Na pomoc totiž přichází zakletý Slavoj (J. Prachař)… (Česká televize)

jitush.b

Jedna z mála nově natočených pohádek, u které jsem se opravdu pobavila. Molavcová s Vydrou vytvořili skvělé komické duo a Issová jim zdatně sekundovala. Chválím scénaristy za dialogy. Nejslabším článkem byly triky, ale co se dá dělat je to jen televizní pohádka, na kterou beztak nebyly peníze. ()

Enelya

Povedená milá pohádka, kterých v součastnosti je bohužel opravdu pomálu. Jakoby česká kinematografie už pohádky neuměla točit. ()

honzic

I přes celkem zajímavé herecké obsazení není tak pohádka moc zdařilá. Molavcová se na tuto roli nehodí a ani Vydra ani Issová herecky nic moc a to teprve zklamáním je Táborský s Liškou. Nevím, co touto pohádkou chtěl autor říci a pro koho byla určena, pro dospělého je moc nudná a trapná a pro děti je zase málo pohádková, spíše je to bláznovina. Hodnocení: 30 % ()

Tempest

Lehce nadprůměrná televizní pohádka. Zdůrazňuji slovo televizní, protože je to typický televizní produkt. Trikově dost slabé, krátká stopáž, dějově spíše pro mladší děti. Nikoho to neurazí, ale určitě jsem viděl daleko lepší televizní pohádky (např. Taneček přes dvě pekla, Nezbedná pohádka, O líném Honzovi). Mé dceři (7 let) se moc líbila a to je asi hlavní. ()

blezg

Mám neodbytný pocit, že by pohádce prospěla mnohem více dramatičnost postav před jejich hranou tupostí a trapnou vtipností. Neznamená to, že si myslím, že pohádka má být suchá nebo ponurá, ba právě naopak, veselá, vtipná, trošku napínavá, ale hlavně ne hloupá. No a to se mi zdá, se zrovna nepovedlo, ne však scénářem, ale ztvárněním "loupežníků" ehm. ()

Nugat

Velice vtipná pohádka se zajímavým příběhem a k tomu dobrá hudba a písnička "Strašit je krásné" - Molavcová je super. ()

Lilith03

Méně známá pohádka, ale já ji mám moc ráda. Stačí i pár postav a když jsou herci dobří, tak se i tak postarají o dobrou pohádku a to je tento případ. Pan Dolenský to umí, škoda že nemá více pohádek. ()

TommmyT

Mě se to líbilo. Je zajímavé že třeba M. Issovou zas tak rád nemám, ale tady mi vubec nevadila. Scénář ničím nezklamal, výběr herců taky, jestli jsem se při tom usmál to už nevím, ale je to docela milá pohádka. Ty asi tři písničky jsou hezké. Jasně, pohádka nemá žádnou extra výpravu, žádné extra triky, ta tv je tam hodně znát, ale na tv věc, nadprůměr. Dokonce jsem si to pustil druhý den znovu. Spokojenost. ()

Tinush

Čím dál tím víc se mi tato laskavá a veselá pohádka LÍBÍ!!! Krásný a přitom jednoduchý příběh, prima gradace i pointa, fakt super...hezké písničky jsou už jen příjemnou třešinkou na dortu :oP ()

hanikrivi

Kdyby se to víc točilo okolo Molavcové s Vydrou, tak snad. Byli krásně civilní. Ty loupežníci byli poděs. Přeskakovala jsem je pilně - myslím, že dalšího Lišku bych už v pohádce nesnesla. Bohužel tu Zadražil lépe vypadá než hraje. Issová to celé docela zajímavě propojila. Respektive spojila díry ve scénáři. Celá snaha mi připomněla jeden díl Čtyřlístku. Ovšem co se povedlo v komiksu.. tady to působilo jako školní představení. ()

Himbajz

Je to takové cik cak...Issová je dobrá. Je tam klasicky svá. Efekty děs, ale asi nikdo nečeká nic víc. Takže neurazí. ()

ryccoly

Příjemná televizní pohádka, jiná než všechny ostatní. Skvělé herecké obsazení, všichni se tu ve svých rolích vyžívají a vtipem se nešetří. Ani písničky tu nejsou na škodu. Jediné, co mi fakt vadí, jsou ty příšerné animace mezi jednotlivými scénami, bez nich by se to určitě obešlo. ()

soukyd33

Velice hezká melodie vás provází celou pohádkou. Poznámka: Být celý film zavřený v brnění, tak to je super role. 😄 Je jasné, jak to celé dopadne. Poznámka: Loupežníci mají dohromady IQ tak 20, a jejich šéf je také trošku na hlavu. Hvězdiček 4 ()