Je noc a venku zuří taková bouřka, že bílá paní Slavěna (J. Molavcová) místo strašení na hradbách hraje se svým milovaným Tomášem (V. Vydra) hezky v teple pexeso. Jejich poklidný večer přeruší bouchání na hradní bránu a volání o pomoc. Za dveřmi stojí kuchařka Fanynka (M. Issová), kterou pronásledují loupežníci. A protože Fanynka je sirotek a nikoho nemá, bílé paní se jí zželí a společně s Tomášem se rozhodnou, že jí poskytnou přístřeší, stravu a také patřičné vychování. Fanynka jim zase na oplátku slíbí, že bude vařit. Všechno šlape jako na drátkách do té doby, než se hrad pokusí přepadnout loupežníci. Je ovšem jasné, že jim to jen tak neprojde. Na pomoc totiž přichází zakletý Slavoj (J. Prachař)… (Česká televize)

E lan

Trochu nudná televizní pohádka s nepříliš zdařilými hereckými výkony. Přesto je dobře, že podobná produkce vzniká. Na nedělní poledne to přecijen stačí... ()

marusshhka

Skvělá pohádka:-). Takových by mělo být víc - je vtipná a romantická a co chtít víc? Já jsem spokojená. A že jsou tam nedokonalosti, to přece vůbec nevadí... ()

haWranka

Opravdu moc pěkná pohádka, kterou nad průměr dostávají všichni ti skvělí herci v čele s nesmírně sympatickou Marthou "Fanynkou" Issovou. Vážně jsem se bavila. ()

Jonatána

Vtipná, chytrá a pěkná pohádka, ve které mě potěšily i Jitka Molavcová s Marthou Issovou, přestože je nemusím. Tomino Václava Vydry je bezvadný a přesní loupežníci prostě nemají chybu.Samozřejmě ani na Slavoje Kuby Prachaře nelze zapomneout. Moc se mi to líbilo. 31.3.2019 Tak jsem se dneska poněkolíkáté znovu koukala na tuhle pohádku v neděli po obědě a ještě ten komentář musím doplnit o další klad: nádherná hra s jazykem a kouzelné slovní hříčky. "Tak jsem zrála a zrála, až jsem málem dozrála. Byla to láska na první obraz, láska jako rám." a spousta dalších. To, jak šéf loupežníků oslovoval Fanynku Fanouši a Franto, bylo boží a připomnělo mi to kamarády, kteří kočce Josefínce říkají Josef :-D:.. ()

josieaddms

Čekala jsem totální katastrofu. Jestli něco nesnáším tak je to Martha Issová v českých televizních pohádkách. Je strašně trapná, nehezká, nepříjemná, otravná. A Molavcovou taky zrovna nemusím. Ovšem pohádku dost zachraňoval Liška, Zadražil a protivný Prachař. A co musím pochválit je písnička, já písničky v pohádkách vyloženě nesnáším, ale tady mi nevadila. Počítačová animace byla opravdu příšerná, a příběh byl takový... No, jako příběh české pohádky. Ale dalo se to přežít. ()

MELODY

JO, JO A DO TŘETICE JO!!!!! Martino velmi civilní herectví působí jako osvěžující balzám (já snad tu holku začnu mít ráda), paní Molavcová s panem Vydrou rozkošní a úmyslně primitivní triky nechávají vyniknout sic nikterak objevné, leč neprovařené a osvěžující dějové linii. ()

DadysGirl

Martha je v téhle pohádce klasickyy roztomilá... Vydra k sžrání... Ale jinak opravdu průměr... Novodobější pohádka, která neurazí, ale výrazně nenadchne... ()

hermiona

Příšerný pražský přízvuk Marthy Issové mi zkazil vše, co jsem z té pohádky mohla mít... Málem jsem se nedodívala. Jitka Molavcová s Václavem Vydrou a docela vtipný dialogy to udrželi alespoň na těch 3 hvězdách. ()

topi80 odpad!

Tyto papundeklové pohádky jsou bizárem, který čas od času pozvedne na vyšší úroveň nějaký hodně ujetý nápad a samozřejmě herecké výkony. Těch se ovšem s materiálem jako Issová, Liška nebo Prachař nemáme šanci dočkat. A to mě posledně jmenovaný tu výhodu, že jsme byli značné části jeho "hereckého výkonu" díky brnění ušetřeni. ()

Romanstekl

Hodně průměr...Vydra s Molavcovou mě baví, Issová mi tady dřív vadila, ale asi jsem jí dost přišel na chuť. Co je pekelný jsou hlasy ve zpěvu, kde je na první poslech slyšet, že je to protahovaný nějakým auto tune a totálně jim to všem rozhodilo barvu hlasů, to mi vadí dost.Jinak se to nechá. ()

ab.dul

Přímočará pohádka, která nechodí kolem horké kaše a má něco do sebe. Taková milá pohádka, kde nemohou chybět strašidla v podobě bílé paní, malíře a rytíře zakletého v brnění. Všichni si žijí spokojeně do doby, než se do hradu zatoulá Fanynka pronásledovaná loupežníky. Film určitě nikoho neurazí, ale také nemusí potěšit. Herecky je pohádka zvládnutá výborně, jak v rolích loupežníků, tak strašidel a Fanynky. ()

maoc

Slušná a celkem vtipná pohádka (Stujte, lumpové! Pojď, to nebylo na nás.). Lišku nemusím, ale tady byl ze všech třech loupežníků zdaleka nejlepší (Inter caecos regnat luscus?). Hubatá Issová se mi moc líbila, jen jsem se nemohl ubránit pocitu, že snad ani nehrála. Jako mínus beru hlavně místy strašné digitální záběry (proč ten hrad nenatočili normálně??!), a to, že tomu ke konci docházel dech. ()

dzagudka

Páni...na novodobou pohádku to bylo fakt super, žádná klasika, ale skvělá pohádková komedie, určitě jsem to neviděla naposledy. ()

macetoma

Ve své podstatě velmi dobrá a vtipná TV pohádka. Trochu kulhají PC triky, ale jinak dialogy na úrovni, obsazení všech rolí mne potěšilo a dobře jsem se bavil. Dávám 3 hvězdy. ()

Havala

Česko má štěstí na množství hradů a zámků a tak může točit prakticky pořád nové a zajímavé pohádky. ()

ostravak30

Až jsem překvapený, jak příjemná pohádka to byla. Kromě vyloženě pohádkové Jitky Molavcové a Marthy Issové, která se prostě pro svůj sympatický až leckdy naivní vzhled do pohádek vyloženě hodí, jsou zde docela vtipní loupežníci. Jen mi trochu nejde do hlavy, proč se při záběrech na hrad díváme na papundeklový model, což je do očí bijící, když se přitom jinak v exteriérech natočilo. Asi se filmařům žádné pěkné záběry svítání nebo zářné noci nepodařilo získat. To je hlavní kaňka na kráse. Naopak se mi líbily retrospektivní záběry, které byly kombinací digitální technologie a hraní. A stejně tak jako malované záběry z obrazu při vyprávění příběhu duchy. Rozhodně to bylo originální a působilo to zajímavě. V neposlední řadě pak docela kvalitní hudba. Není to sice klasická hitová muzika, ale do relativně romantické pohádky se hodila. Docela překvapivé překvapení se vyklubalo z obrazovky, tím spíše, že jsem ho dosud neznal. ()

bosch-k

Po šílené Vánoční pohádce, velice příjemný zážitek. Dobře vedení herci a vtipné dialogy. Sympatické písně, některé zpěvy bohužel až příliš upravované v počítači. Animace je asi schválně lehce naivní, nemá budit dojem dokonalých triků. Martha Issová byla jako hloupoučká kuchtička fajn. Mile mě překvapil Michal Novotný se svým tlustým, přitroublým loupežníkem (málem jsem ho nepoznal). Asistoval mu Pavel Liška, ten byl vtipný, ale svým stejným herectvím už neoslní. ()