O bílé paní (TV film)

Pohádka / Komedie

Česko, 2008, 59 min

• ivishka

Vcelku pěkná pohádka pouze díky hercům(hlavně Janu Zadražilovi a Jakubovi Prachařovi). Škoda jen, že se dnešní pohádky dělají moderně :-(. Nelíbilo se mi grafické okolí hradu ani technicky upravené hlasy při zpěvu(ten si stejně klidně mohli odpustit). Dobro opět zvítězilo nad zlem a vznikl moderní paskvil o bílé paní.(14.7.2013)

Po šílené Vánoční pohádce, velice příjemný zážitek. Dobře vedení herci a vtipné dialogy. Sympatické písně, některé zpěvy bohužel až příliš upravované v počítači. Animace je asi schválně lehce naivní, nemá budit dojem dokonalých triků. Martha Issová byla jako hloupoučká kuchtička fajn. Mile mě překvapil Michal Novotný se svým tlustým, přitroublým loupežníkem (málem jsem ho nepoznal). Asistoval mu Pavel Liška, ten byl vtipný, ale svým stejným herectvím už neoslní.(25.12.2008)

• josieaddms

Čekala jsem totální katastrofu. Jestli něco nesnáším tak je to Martha Issová v českých televizních pohádkách. Je strašně trapná, nehezká, nepříjemná, otravná. A Molavcovou taky zrovna nemusím. Ovšem pohádku dost zachraňoval Liška, Zadražil a protivný Prachař. A co musím pochválit je písnička, já písničky v pohádkách vyloženě nesnáším, ale tady mi nevadila. Počítačová animace byla opravdu příšerná, a příběh byl takový... No, jako příběh české pohádky. Ale dalo se to přežít.(4.12.2011)

Lehce nadprůměrná televizní pohádka. Zdůrazňuji slovo televizní, protože je to typický televizní produkt. Trikově dost slabé, krátká stopáž, dějově spíše pro mladší děti. Nikoho to neurazí, ale určitě jsem viděl daleko lepší televizní pohádky (např. Taneček přes dvě pekla, Nezbedná pohádka, O líném Honzovi). Mé dceři (7 let) se moc líbila a to je asi hlavní.(21.11.2011)

Docela dobrá pohádka, mile mi překvapila. Slušný scénář, obsazení více než dobré (i když M. Issovou příliš nemusím) a s tím jsou spojené i dobré herecké výkony. Triky sice vypadaly hodně bídně, ale to je spíš tím, že na to člověk kouká pohledem dospělého člověka. Děti se nad takovými detaily nepozastavují. A pro ně je tenhle film především.(20.7.2013)