Film Oko nad Prahou je osobním i politickým životopisem Chobotnice neboli projektu pražské Národní knihovny, ale také životopisem zejména posledních let života autora tohoto návrhu Jana Kaplického, který si ve svém deníku v roce 1998 mimo jiné poznamenal: vyhrát soutěž a mít jednu lásku. Tímto zápisem, přečteným v úvodu snímku Eliškou Kaplicky, jakoby český architekt světového formátu napsal nejen "scénář" svojí závěrečné životní dekády, ale také filmu, který sleduje dramatický společenský příběh tvůrčí imaginace a také intimního vztahu muže a ženy. (oficiální text distributora)

Kubas1994

Lidská malost. To když Václav Havel psal k Eliščiným budoucím dvanáctým narozeninám měl pro mě gró celého dokumentu. Ta knihovna stát bude, protože "demokracie staví"! Tomu pěvně věřím. ()

avogrebnork

Opravdu strašně neobjektivní dokument. To by se asi režisérce Špátové stávat nemělo. Její obdivný pohled na cokoliv čeho se pan Kaplický dotkl a co řekl na nás křičí z celého dokumentu. Škoda promarněné šance na objektivní pohled na Kaplického chobotnici. ()

Vítejte v KLDR! Zdarma!

Vítejte v KLDR! Zdarma!