Ztracené město

(TV film)
  • Německo Lost City Raiders (více)

Před čtyřiceti lety série několika přírodních katastrof vyvolaných globálním oteplováním úplně změnila podobu Země. Sedmdesát procent světové pevniny bylo zaplaveno mořem. Významná přímořská sídla úplně zmizela ze zemského povrchu nebo se zčásti ocitla pod mořskou hladinou. V oceánu se topí newyorská Socha Svobody, do nápisu Hollywood se opírají mořské vlny, Eiffelova věž se skrývá pod hladinou téměř celá a z legendární Cukrové homole v Riu se stal obyčejný kopec vystupující z vody. Proto Vatikán vysílá dva bratry na misi, která má jediný cíl: zachránit ze světa to, co z něj ještě zbylo. To jim ulehčí starobylý artefakt, pomocí kterého lze snížit hladinu oceánů. O artefakt však musí svést boj s přírodními živly a také s krutým padouchem, který by ho chtěl využít k ovládnutí celého světa. (oficiální text distributora)

Quendi

Vcelku pěkná blbost. Jediné, co jakž takž stojí za to pokoukání je Ian Somerhalder(s odřenýma ušima). Zbytek jsou dřeva, Bettina Zimmermann dokonce nejen herecké. Drtivá většina postav má příšerně silný přízvuk. Až tak moc, že to není ani vtipné. A ten příběh o Mojžíšovi, který vládl žezlem egyptského boha Sobeka, vyprávěný navíc knězi Vatikánu. No to už je mišmaš na druhou. ()

jprmusic odpad!

Tohle zoufalství tedy vidět nemusíte. Totálně ubohé triky, příšerná zápletka a ještě horší herci - no chápu, že James Brolin nějakou tu kačku vydělat musí, ale pokud mě paměť neklame, Ben Cross byl slušnej herec. Nenechte se oblafnout názvem, o žádné ztracené město nejde, to zas jen někdo odfláknul překlad - originál je poněkud výstižnější. ()

amyth odpad!

Tak tomuto říkám totální zoufalství :-) Peněz je na světě pořád zjevně ještě dost, když se plýtvá financemi na takové veledíla - Nevím čím to je, ale pokaždé když vidím takovou velkou sra... průjem vzpomenu na námi placenou tvorbu ČT ()

Pitryx

Poměrně slušný film s častou akcí, ale i občasnými hluchými místy. Sem tam se objeví i nějaký filmový trik na velmi dobré úrovni (až na ten poslední). Takže ani nevadí, že sledujeme tak trochu Indyho a trochu Laru Croft dohromady. Na film se rozhodně dívat dá i když ve sbírce bych jej asi nechtěl. Celkově průměrný film. Nova 090718 9524/9728 ()

mikhail

Zďaleka to nebolo až také hrozné, ako tu podľa hodnotení čítam. Nadpriemerný TV dobrodružný film. Príbeh celkom zaujímavý, spracovanie a herci tiež. Takže zaslúžené 3*. ()

V.N.

Naprostá šílenost na atraktivní téma. Vizuální stránka filmu je hodně, hodně televizní, výkony herců průměrné a scénář vycucaný z prstu. Prostě takový televizní bratříček velmi podobné nedotaženosti s názvem Lovci pokladů. Několikrát jsem se při sledování tohoto filmu od srdce zasmál, takže musím chtě nechtě dát alespoň dvě hvězdy. ()

Kubi21

Strašná blbina, která se snaží spojit Vodní svět, Indyho a asi deset dalších filmů. Musím, ale říct, že jako oddechovka a kulisa k odpočinku je to nakonec více než dostačující. A taky musím přiznat, že nechybí prvek co bude dál. To mne udrželo celou dobu u obrazovky a byl jsem to schopný dokoukat. Lehce podprůměrné, ale plně zasloužené dvě. ()

ondrasz odpad!

To snad ani neni nutne komentovat. Naprosty nesmysl, naprosta topornost "hercu", u scenare a kamery se radeji nebudu pozastavovat.... :) Doporucuji si povsimnout vyrazne pokrocile vizualizace snimku (triky), ktere ani ve zlomku procenta nemohou konkurovat Zemanove Ceste do praveku........ :) Jdete radeji delat ckokoliv jineho, nez timhle ztracet cas....... ()

sirrgulo

Další příšerný film, který v televizi nazvali megafilmem. Po shlédnutí ukázek sem mu dal šanci, ale byla to opravdu chyba. Nechápu proč při akční scéně se zpomalí a roztřese kamera, asi to má přidat na dramatičnosti. Mě ale spíš přišlo, že se tím snaží tvůrci zakamuflovat trapnost celé situace. Jako například ta scéna s pastmi na začátku nebo honička na vodních skůtrech. ()

Unterschleif

Námet ako z Indianu Jonesa avšak scenár patrí do nižšej cenovej skupiny. Ostatne ako celý film. Herecké výkony neoslnia. Na televízny film je to ešte vždy nadpriemer. ()

ModryPlamen

[spoilery] Sci-Fi? Skôr nemeckí hľadači pokladov. Na začiatok napíšem, kde som tento film videl po prvý raz. Vo večernom vysielaní RTVS, aj keď už veľmi dávno. Vďaka Film+ som si pripomenul, o čo tam išlo. Ešte treba dodať, že by sa to malo volať Stratené žezlo, a nie Stratené mesto. Ono tam totiž nie je žiadne mesto stratené, len ponorené pod vodou. Zo začiatku to nie je vyložene otrasné, aj keď je to film v štýle vyššie zmienených nemeckých hľadačov pokladov (hľadáme nejaký artefakt a konkurujú nám nejakí zlí chlapi, čo chcú použiť artefakt na nekalé účely). Po polovici sa to však zvrtne do pseudovedy a vedeckých blábolov. Pretože je na zemi moc vody, je potrebné ju vrátiť do zemského plášťa, a to sa dá pomocou “zemských záchodov” (naozaj neviem ako to nazvať). A tie sa ovládajú pomocou žezla s kryštálom. A do toho reči o Pangei, ktorá sa mimochodom rozpadla už na konci triasu, t.j. pred 200 mil. rokmi. A ako bonus jeden z “odborných” termínov: “konvergencia vesmírnej energie”. Bohužiaľ, jeden "záchod" nestačilo odpáliť, je ich nutné spustiť ešte 38. To sa našťastie nerealizovalo, pretože toto bol taký prepadák, že sa to neoplatilo realizovať. ()

česnek

Film ze škatulky dobrodružných filmů s hledáním záhad typu Indiana Jones nebo nověji Šifra mistra Leonarda. Během filmu však nemá divák úplně jasno v tom, zda se nejedná jen o parodii na tyto filmy. Žel zřejmě to autoři mysleli vážně. Přes poměrně dobře zpracované exteriéry však pokulhává propracovanost jednotlivých záhad, které nejsou vůbec dobře promyšleny. Zpracování průměrné až lehce nadprůměrné, leč scénář těžce podprůměrný. Herecké výkony jsou prostě typicky německé (tím se nechci dotknout filmů Nebe nad Berlínem nebo Lola běží o život). ()

Psychous

Další pokus německých tvůrců, přiblížit se americkým velkofilmům. Bohužel opět bez úspěchu. Nevím proč, ale německý film poznám do pár minut a vysokou kvalitou to není... ()

jaňule

Další šílený počin o záchraně a spáse světa díky kusu železa s kamenem. Za kterým se honí církev a šílený psychopat, který chce díky jemu ovládnout celý svět. Jak tupě předvídatelný tento snímek v celém průběhu. Vše je dovršeno přesladkým happy endem, kdy svět byl spasen a každý získal svoji lásku...aneb žili šťastně až do smrti Scéna v místnosti, kde se má všechno odpálit, mě nejvíc dojala, hlavně výkon herečky, která byla až na proplesknutí, jak hrozně se snažila býti dramatická, nejvíc mě pobavila, já se pak posléze vidět s tímto hereckým výkonem, tak se jdu zahrabat. ()

enda

Od tohoto tématu jsem očekávala opravu více, dalo se vytěžit víc. Výkon Iana byl dle očekávání.. Jako podívaná při nedělní pauze oky, ale pochybuji, že se na to podívám ještě někdy znovu ()

Kaitiffa odpad!

Janko Sexyhalder (ako jediný dovod, prečo človeka napadne si ten film pozrieť) v nemeckom akčnom filme... Joke of the year 2008! ()