Občanské judo

(pořad)
všechny plakáty

Jedná se o publicistický pořad vysílaný na TV NOVA. Zabývá se řešením problémů, které mají obyčejní lidé. Zajímavostí je, že TV NOVA vydala tři knihy s radami z tohoto pořadu. (duklak2)

st.verka

Pořad, který lidem ukazuje, co všechno je může potkat považuji za velmi prospěšný, protože úřední šiml dokáže nepředstavitelné věci. Co je ale velký mínus je, že se často nedozvíme, jak z toho ven a pokud ano, tak je-li tato cesta úspěšná. ()

sskrblik

Myslím, že jediný o co tu šlo, tak o reklamu Novy. Vaše problémy jste si stejně museli vyřešit samy, protože s kamerou vás nikam nespustili a většinou se nic moc nevyřešilo. ()

rozbris

Pořad TV Nova, kde se lidé obrací na média, když už vyzkoušeli všechny možnosti, ale spravedlnosti se jim nedostalo. ()

wosho

Díky svému zaměstnání a plus, že u Policie pracuje můj bratranec, vím, že pořady jako je tento je klamou tělem. To co vypadá na obrazovce jako sviňárna největšího kalibru, je ve skutečnosti mnohdy jinak. ()

Paity

Určitým způsobem fenomén své doby a samozřejmě i občasný užitečný rádce pro lidi. Stejně tak pomohli občas zatlačit nějakého nepoctivce ke zdi, ale jinak chbyběla celková dlouhodobá koncepce pořadu. Často se tak stávalo, že několikrát natočili reportáž o pochybném prodejci plastových oken, stejný scénář (vzal zálohu, ale nic neudělal), ale jiný "podnikatel". ()

Mo.

TV Nova se tu snaží dělat publicistiku a následky jsou otřesné. Výsledek tohohle počinu je zhruba následující: Vznikl vrcholně neobjektivní mediální shit, kde hlavním cílem je divákovi velmi rychle ukázat, kdo je ten hodný a kdo zlý, kdo je v roli oběti a kdo v roli vykořisťovatele, a následně mu umožnit identifikaci s domnělou obětí. Rozhodně je potřeba být co nejméně nestranný, divák si samozřejmě není schopen vytvořit vlastní názor, takže místo toho, abychom přinesli fakta (což je primární rolí žurnalistiky), přinášíme místo toho předžvýkaný názor, s kterým se malý český člověk moc rád ztotožní, protože jeho přece taky utiskuje stát/podnikatel/úředník/etc. Tak trochu reality show, co se tváří jako tvrdá novinařina. Každopádně smutné. ()

RadimFišer

Společenskou vážnost a tragédii přináší tento film. Pro některé boháče a pro některé lidi prostý návrat do reality. Přináší mi nádherné a vzrušující pocity. ()

Mr.Shock

Věřím, že jsou takové pořady potřeba. Pomahájí lidem, i když by prvoplánově toužily spíš po sledovanosti a aférách. ()