Kapka krve

• Hongkong Zheng ren (více)

Policista Tong (Nicholas Tse) při pronásledování kriminálníka (Keung Ho-man jako Cheung Yat-tung) nešťastnou náhodou usmrtí dceru státní zástupkyně (Ann Gao v podání Zhang Jing-chu).Tragická událost má ale o několik měsíců později pokračování. Cheung nechá unést Anninu druhou dceru. Vydíráním zoufalé matky chce docílit ztracení důkazů ze soudního spisu, které ho uvědčují z dalších zločinů. Tong, který se u únosu náhodou vyskytne, se snaží holčičku nalézt a napravit tak svou chybu z minulosti. (oficiální text distributora)

Radek.SCH

Špatné. Základní premisa mohla být geniální, nebýt únosu druhé dcery. Pak jsme se přesunuli na pole dementné hollywoodské slátaniny s nejde mě zabít záporákem a děravým scénářem. A přitom z Tse mohl být perfektní bastardovský policajt bez zábran a plný nenávisti, který si uvědomuje, že dělá chybu, ale stejně ji nakonec udělá, prostě proto, že takový je. Ale to platilo pouze do bouračky. Pak to šlo do kytek. ()

mackey

Tak tohle jo! HK jízda, která nenudí, s parádní hudbou, vcelku zajímavým příběhem a hlavně masakrózním začátkem i koncem. Kolem půlky mi to přišlo trochu natahovaný, nicméně závěr všechno napravil. Jdu pokračovat v jízdě Asií. ()

Looka

90% poctivá, drsná hongkongská kriminálka, kde sympaťák Tse pronásleduje až frankenstainovskou bestii slepou na jedno oko. Celým spojníkem filmu je autohavárie, jejíž aktéři postupně odhalují své příběhy. Takže nakonec zjišťujeme, že klaďas má také své chyby a naopak ústřední záporák není jen čisté zlo. Atmosféra filmu je temná až hororová a staví spíše na napětí než na akci. Jediná pořádná bitka je v podstatě až na úplném závěru. ()

subic

Na této produkci Hong Kongu je něco špatně, vydržel jsem se na to dívat 35 minut a za tu dobu jsem nepochopil, proč se na to mám dívat. ()

muti

dost dobra akcna krimi. akcie aj pribehov je dost, ale filmu musim tradicne (zial) vytknut ze sa nai jeden z hlavnych hrdinov neznazi zabit toho druheho ked ma sancu a potom sa znovu musia stretnut a zase bojovat. super co vas chce akoze zabit a ked ma sancu tak vas len zrazi na zem a ide dalej? tak ja byt jednym z nich tak toho druheho najprv dorazim a potom mam pokoj... maskeri si asi tiez nedali velmi zalezat, na konci filmu vyzeraju vsetci ako pocas neho hoci su bezprostredne po velkej havarii, jazvy su uz zacelene a tak. a unosca ma v 1 scenke zranene opacne oko co sa fakt neda prehliadnut. niektore policjane postupy su tiez otazne. ()

benedict

Kolegové Blizzard,Zkukol a honelnik napsali všechno za mě,nebudu se opakovat! Snad jen že to málinko připomínalo Crash,což nemyslím jako negativum. Moc dobrý! ()

mdf

Zpomalené záběry,které třeba ve tmě byly až rozmazané,možná ubraly na kráse téhle krimi skládačce.Bouračka byla hodně dobře natočená, film má svoje mouchy,ale jinak je realistický a svižný. ()