Kapka krve

• Hongkong Zheng ren (více)

Policista Tong (Nicholas Tse) při pronásledování kriminálníka (Keung Ho-man jako Cheung Yat-tung) nešťastnou náhodou usmrtí dceru státní zástupkyně (Ann Gao v podání Zhang Jing-chu).Tragická událost má ale o několik měsíců později pokračování. Cheung nechá unést Anninu druhou dceru. Vydíráním zoufalé matky chce docílit ztracení důkazů ze soudního spisu, které ho uvědčují z dalších zločinů. Tong, který se u únosu náhodou vyskytne, se snaží holčičku nalézt a napravit tak svou chybu z minulosti. (oficiální text distributora)

Ouwen

Velice komplexní film, s perfektními hereckými výkony, skvělou režií, fyzickou akcí, dobrým scénářem a fenomenální atmosférou. Nicholas Tse jakožto hlavní hrdina, působí charismaticky, jeho dramatický emocionální výkon mě nadchl - ke konci rozbrečel nekompromisním způsobem a hlavně je zranitelný, dost si toho vytrpí, prostě můj oblíbenej typ hlavního hrdiny. Skutečně, ten závěr kdy tam ze sebe vytasí obrovskou explozi emocí, se stal jeden z nejlepších filmových momentů, za opravdu dlouhou dobu, kterého jsem mohl být svědkem. Kvůli němu mám tendenci dát pět hvězd. Záporák v podání Nicka Cheunga má též pochopitelné motivace, taky hraje perfektně, jde i z něj strach, jen občas působí až moc terminátorsky na můj vkus a lehce to narušuje naturalistickou atmosféru filmu. Státní zástupkyně v podání Zhang mě bavila nejméně, né že hraje nějak extra špatně, ale hlavní duo hraje tak úžasně, že zastínilo ostatní herce ve filmu. Zbytek vedlejších postav, zejména parťáci hlavní postavy, jsou opravdu super, jen škoda že nemaj tolik prostoru a interakce s případem. Akce jako taková působí realisticky. Bitek je nejvíc, ale rozhodně to není regulérní akční film. Souboje jsou takové víc, "táhlé", kontaktní, kde každej chvat a pohyb, spotřebuje dost energie. Nečekat nějakou komplexní výměnu chvatů, souboje jsou spíš tvrdé a hodně špinavé, bez nějakých elegantních prvků. Je tu jedna automobilová honička s perfektní bouračkou a pěší, která působí dynamicky a intenzivně. Sem tam padne výstřel. Nejvíc jsem si však užil samotné vyšetřování, kde hlavní hrdina jedná logicky, na základě zkušeností z terénu, a dost racionálně. Takových detailů bych si přál vidět víc v jinejch akčních filmech. Perfektně se zde vyvážil balanc, mezi příběhemm, charaktery, akcí a detektivní linie. Samotná režie Danteho je ukázková. Občas bych si přál méně střihů a méně třesoucí kamery během akce, ale to je detail; není to extra rušivé. Ale jinak je zde spousta zajímavých, kamerových vychytávek a líbilo se mi, jak civilně, živě a organicky působí Hong Kong. Ruch města zde hraje dost velkou roli a proto mě bavilo celé to dění. Nepůsobí to prázdně, ale dost dobrodružně. Plno lokací, interiérů, exteriérů apod. a k tomu hraje perfektní soundtrack po celou dobu. Líbil se mi i dost férový závěr, a celé propojení všech postav - jen bych si přál vidět nějakej epilog s hlavní postavou. Vážně, kdybych měl něco vytknout, tak to jsou detaily, ale jinak se jedná o žánrovou špičku. Napínavé, místama i ta nervozita je kulervoucí. Užil jsem si to, nenudil se, působí to dostatečně pestře, komplexně, dospěle a seriozně. Chlapsky. Na tenhle film budu vzpomínat hodně dlouho :) a menší poznámka; mám pocit, že Hong Kong je dost striktní co se týče nošení zbraní, takže ta policejní razie ze začátku filmu, působí autenticky. ()

stration

Další perfektní asijská kriminální skládačka. Výborně natočená automobilová bouračka, gradace napětí a povedený konec. ()

lioncel

Wow (!!!) .. Dost hustý .. jedná se o hodně napínavý příběh se sympatickým obsazením všech klíčových rolí, což samozřejmě přináší vnímavému divákovi nervy drásající podívanou (do prkna, co když to fakt blbě dopadne?..) .. přeci jen, zas tolik kvalitních podobných filmů, takto působících, není ... ()

Martin741

Brutalna hongkongska kriminalka, kde ide aj o zneuzivanie ci rovno zabijanie deti. Filmy s touto tematikou su brutalne uz z podstaty, na podobnu temu bol natoceny  tusim 8 mm z roku 1999. Rozbieha sa vysetrovanie, ale nielen vysetrovanie, ale i dost brutalne akcne sceny. Zaporak v podani Phlipa Keunga /Tlakova Vlna 2017/ bol fakt brutalny, neznicitelny .... pomaly rozmyslam, ci si  to  a jvo filme neuzival.  Bavilo ma aj to zblizovanie sa ludskych osudov - policajt ako statny zamestnanec, statna zastupkyna a zlocinec. Kvalitny prepletenec zlocinu, spravodlivosti, akcie a  nahanaciek vytvara tento vysoko kvalitny film. Reziser Dante Lam sa dotkol dokonlosti  . 95 % ()

TomikZlesa

Po perfektně akčním rozjezdu to sklouzlo spíš ke krimi drama, ale i tak to mělo atmosféru a tempo naspeedovaný fretky. Mimochodem tak luxusně udělanou bouračku sem hodně dlouho neviděl ! Díky přítomnosti Nicholase Tse sem čekal nakou tu kung fu bitku, která se nekonala :( ale rozhodne to neni na škodu. Rozkošnej tvoreček v podání prťávý čínanky byl hustej a smekám před jejím hereckým výkonem. ()

cubajz

povedená kriminálka, která ještě stihá vystavět Iňárovskou mozaiku spojenou do jedné osudové události. ()

URBAN

Asijské filmy mám rád , jenže tento se bohůžel nepoved . Byl špatný už od základu . Dejme tomu že příběh byl dobře sepsán , ale jeho zpracování teda nic moc , jediné co se mi na něm líbilo bylo spojení všech příběhů , ale to v konečném důsledku taky nebylo zrova nic extra . Mít to v rukách někdo jíný , možná by to dopadlo mnohem líp . ( 18.5.14/MAC ) ()

Sonnik

Střed osudů je tady napasován na detektivku a hodně povedeně. Nic moc originálního nepřináší, ale má to dvě věci, které ho drží takhle vysoko. Klasicky asijsky vmyazelný look a perfektního Cheunga, který si to jako jednooký killer nehorázně dává. Čisté čtyři. ()

ywo666

Nejak som čakal niečo iné. Myslel som, že si idem pozrieť Hongkskú kung fu mlátičku. Hovno. Hneď na začiatku sa dočkáme policajne razie. Bez zbraní. Do boha. Skutočne? Nabehne tam 6 policajtov s holými rukami? Potom sa ale našťastie film premení na solídny autentický thriller s dobrými postavami. Časti filmu do seba zapadajú lepšie ako by sa zdalo. Občas som trpel a niektoré scény boli trápne, ale keď to skončilo, vedel som, že som videl dobrý film. Malo to atmosféru. Občas je to napínavé ako piča a pozdával sa mi záporák. 70-75%, 4*. ()

hanagi

Tak tohle byla ode mě velká chyba - příliš sentimentální a jednotvárné. Od Asiatů jsem zvyklá na syrovější a rafinovanější žánrovku, takže se asi budu muset opět vypravit do Jižní Korey a Hong Kong přenechat slabším povahám. ()

ZkuKol

Nooo, Hong Kong opět natrhává Holywoodu místa, kde záda ztrácejí slušné jméno a to v pravdě v americkém žánru. Akční thriller, který se s ničím nemaže, má skvěle strukturovaný scénář a dramatický oblouk silný jak Franta Kocourek - úplně v závěru toužíte, aby vše dobře dopadlo! Prostředí je rušné, špinavé a nepřehledné, záporáci jsou schopní a nekompromisní a policisté jsou jen lidi z masa a kostí. Kamera je naprosto úchvatná, vše jen na jednoduchý filtr a na ručku, maximální dynamika a do toho city ždímající soundtrack. Už dlouho jsem se takhle nebavil a nestačil žasnout a mimochodem Nicolas Tse už podle mne má na ameriku, polovinu místních modýlků by si dal k snídani. Chcete jen chytat zločince, zachraňovat životy, ale jste jenom člověk a pak vám osud přihraje do cesty další potencionální selhání a vy už zase znova selhat prostě nechcete! ... 100% ()

Rssa

Napínavá detektivka z Hong Kongu, kazí jí jen předimenzovaně nepřekonatelný záporák, docela chabý hlavní hrdina a pár nelogičností. Oproti Volavce (jakékoliv) slabší. 75 % ()

Holina

Moc nechápu to vysoké hodnocení, ale budiž. Kapka krve není špatný film, ale nějak extra nadprůměrný také ne. Jde především asi o herecké obsazení, kde záporák je pomalu sympatičnější než kladný polda, který přehrává víc než Hanks v Road To Perdition. No a ty akce, že by byly taky něco extra... ()

jasse

Parádně šlapající krimi příběh, který se v závěru promění i ve slušné drama. Přiznám se, že stejně jako kolega Pepinec jsem všechny postavy velmi špatně rozeznávala, a to i ženské..jistá jsem si byla jen u Šedivého oka a slaďounké tvářičky hlavního hrdiny. A když mi je pak všechny zjizvili, byla jsem v koncích úplně...a říkala jsem si, že to nebude jen tak...a taky nebylo. ()

honelnik

Výkladná skriňa pochrúmaných osudov, kde nikto nie je bez viny a každý je odhodlaný bojovať za svoje šťastie, nech už to znamená čokolvek....vo výsledku ťaživá prechádzka osobným peklom každého zo zúčastnených. Živočíšne natočená akčná dráma, ktorú by si žiadny odchovanec One Nite in Mongkok alebo Protégé nemal nechať ujsť. Vedľa mena Dante Lam mám do budúcnosti veľký výkričník. ()

agassi68

Ale áno, ázijci sa s tým veľmi nepárajú a predložia vám skoro reálne násilie, či búračky. Herci charakterovo presní, má to myšlienku aj celkom vydarený koniec. Trošku mi pri šikmookých chýbalo viac kung-fu, inak dobre odspajúci thriller. ()

Puol

Drsná kriminálna dráma, ktorá je možno ku konci trochu naťahovaná a záver je i mierne vykonštruovaný, ale ostatok už je bezchybný. Rozhodne sa nejedná o akčnú jazdu s čiernobielymi charaktermi, ale práve naopak. Akcie je pomenej, ale je slušne natočená a všetky postavy občas sympaticky chybujú. ()