Nebezpečná rychlost

Scénografie:

Eric Whitney

Kostýmy:

Janet Lucas Lawler

No já si chtěl pustit klasiku - Nebezpečnou rychlost, stáhl jsem omylem tohle a furt jsem si říkal, kde je ta Sandra, až mi pak došlo po chvilce, že to asi nebude úplně ono..:-) Tak samozřejmě je to těžké béčko, ale má pár dobrých momentů......není to úplně tak hrozně špatné, jak tu někdo popisu, alespoň podle mě ne..rozhraní dvou až tří hvězdiček..(28.1.2012)

• tnp101

Akční béčko konceptuálně částečně inspirované druhým Mad Maxem, což je bohužel asi jediná podobnost s tímto kultovním post-apokalyptickým sci-fi a vlastně i s kvalitním filmem jako takovým. Selhává zde naprosto vše. Scénář a především samotné dialogy jak z hlavy malého dítěte, s tím související chování postav naprosto přesahující chápaní zdravého člověka a v neposlední řadě, přestože neviním pouze představitele postav, tragické herecké výkony. Přiznávám, že jsem vlastně nic výrazně odlišného neočekával, ale i špatný film lze natočit zábavně. Zde jsem byl ztracen. Občas to vypadalo, jako kdyby si z nás tvůrci utahovali, zatímco hned nato na nás jdou s naprosto kamennou tváří. Možná to s tou kritikou přeháním, točí se i horší paskvily, ale toto mohlo být při troše umu zábavně špatné, takto je to jen špatné. 30% RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Po vložení a spuštění disku na nás tentokrát čekají ukázky na nadcházející film v edici, „Dobrovolná oběť kanibala“ a „Na konci světa“. Ostatní specifikace disku, tedy podoba hlavní nabídky, či zbytečná velikost titulků, zůstávají neměnné a nyní k samotnému přepisu. Obraz je prezentován v poměru stran 1,85:1 (skoro plné 16:9) a stejně jako film, i jeho vizuální prezentace v HD dopadla značně podprůměrně. Působí špinavým dojmem a to nejen díky četnosti malých bílých, či černých teček, na které narazíte dost často, ale hlavně kvůli výrazně znehodnocené barevné škále, jež je silně orientována na našedlé tóny. To by ještě nebyl takový problém, ale sráží i bílou, s níž se tu v čisté podobě víceméně nesetkáte. Dobře na tom pak není ani podání ostatních barevných tónů a špatná je i černá. V nočních scénách obraz vykazuje velmi výrazné množství nehezkého šumu a zrna je pomálu, což ještě umocňuje tragickou ostrost a vykreslování detailů. Někdy jsem si skoro až připadal, jako kdybych koukal na DVD. Kompresní vady nejsou tolik viditelné, ale jsou tam. Zvuk originální stopy v DD 5.1 je na tom o poznání lépe. Prostorové reproduktory využívá především skoro po celou stopáž hrající hudba. Výbuchy, zvuk motorek i střelba ze zbraní neváhá trochu zadunět. Dialogy jsou čisté a srozumitelné. Zvukově tedy na poměry edice slušné, ale přesto nic dech beroucího. Česká stopa disponuje průměrným dabingem a zvláštním namixováním s o poznání slabším zvukem a dialogy rozprostřenými po všech předních i zadních kanálech s ozvěnou, takže jak asi tušíte, šesti kanálový efekt působí dost mizerně. Na disku se samozřejmě nenachází bonusy a teď k tomu největšímu problému. České titulky mají špatné časování a od dvacáté minuty se rozjíždějí klidně i o čtyři sekundy. Film tudíž musíte sledovat s dabingem, bez titulků nebo se s nimi nějak poprat (to se dá, ale příjemné to není - obzvlášť s vědomím, že za to platíte). Při konečném hodnocení tudíž musím jít do nejnižšího čísla. Nejen, že nevypadá dobře, i film je tragický a disk navíc selhává v těch nejzákladnějších požadavcích. Podobně jako před nějakou dobou tragickým „Zabijákům z Westbricku“, i falešné „Nebezpečné rychlosti“ se mermomocí vyhýbejte. 10%(3.11.2011)

Na dobu vzniku prekvapive velmi solidni jizda odkazujici na stare casy neco jako scenar tu neexistuje ale libilo se mi jak to bylo primocary a brutalni ta krev pekne strikala hrdinove sou docela sympaticky moc jich neprezije coz je v poradku jak uz sem rekl zkratka nikdo z tvurcu se s tim moc nesral a tak jizda muze zacit(26.12.2011)

• Psema

Úchvatně debilní pokus o "texaské Strašáky", který neirituje ani tak zhovadilostí dialogů ("Je to zpěvák, nemůžeme ho tu nechat."), mizérií herců či režie, jako spíš snahou odpovědět na otázku "kam dokáže člověka zahnat ohrožení vlastního života" čistou adorací násilí, kterou se tvůrci snaží obhájit tím, že prokreslují pouze kladné postavy a gang motorkářů používají pouze jako figurky hodné odstřelu. P.S.: Release Blu-ray edice má špatně načasované titulky.(5.10.2011)

• Stoka

Otřesní motorkáři, kteří přepadnou autobus a cestujících zaženou kamsi na vrakoviště a tam začína pravý skluz, který Vás donutí vzít ovladač a zmáčknout stop nebo power :D Vrakoviště jako centrum dění, velmi otevřítý prostor a herci se chovají jako izolovaní. Nemůžeme odsud utéct, jsme obklíčeni. No strašná trapárna!!!(3.4.2012)