Domov aneb Kam směřuje naše cesta

• Česko Home (více)
Dokumentární / Drama / Rodinný
Francie, 2009, 95 min (Special Edition: 118 min, Director's Cut: 120 min, Televizní verze: 2x55 min)

wray

asi riskujem ze si o mne pomyslia ze nemilujem prirodu ale Home je pre mna len jeden z mnohych dokumentarnych filmov :/ vlastne jediny dovod preco som si to pozrel bolo to ze sa to ku mne dostalo ako HD a akurat bolo treba vyskusat nove TV, no a taky dokumentarny film nikoho neurazi - zabery na prirodu moze pozerat cela rodina. Ano bolo to pekne, farby, detaily, zabery, malo to aj myslienku poucnu ale aj tak - stale to bol iba jeden z mnohych dokumentarnych filmov. Na skodu bol (u mna) aj Sverakov komentar, stale mi to pripominalo Cimrmana a tak mi to znelo ako keby si z toho celeho robil srandu :/ Proste, pekny film, oplati sa pozriet, divak si v nom najde snad aj nejake to mudro a nejak tu planetu zachranime, ale - ako film, u mna len taky standard. ()

Maiken Algren

"Neumývajte sa. Pošlite radšej to vedro vody do Tanzánie. Zomierajú tam deti!" Obraz pekný, len tie lacné žvásty okolo kazia filmu všetko o čo sa snaží. Nabudúce so stlmeným zvukom. ()

woodydoo

Tie kontrasty, paradoxy,obrazy sú neuveriteľné. Sledovanie so zatajeným dychom od začiatku až do konca. Príroda si nakoniec vždy poradí, či už s nami, alebo bez nás.Len za akú cenu... ()

Desmi

No, když tady čtu některé obsah kritizující komentáře, neubráním se dojmu, že katastrofa je nevyhnutelná. Správnost informací, které nám Svěrák předčítá, neznám. Myslím ale, že obrazy Země budou jen těžko falešné a ani provázené slovo osobně nepovažuji za extrémně přehnané a zastrašující. Mnoho věcí, které tam Svěrák říká jsem slyšel, viděl či četl i v jiných zdrojích. Obsahově proti tomu tedy nemám výtku. Jedna věc mi ale vadila - Svěrákův hlas pro vypravování "dramatu" prostě není. Tajemnější hlas by udělal dokument ještě více naléhavějším. Hlas komika se mi tam nelíbil. ()

karnifex

Nádhera! Úchvatné záběry, doplněné navíc skvěle vybranou hudbou a především angažovaným komentářem, který (mimojiné) odhaluje souvislosti ničení naší planety.. ()

misiaq

komplexny pohlad na vyvoj zivota a vplyv cloveka na nasu planetu. Nadherne scenerie panenskej prirody v kontraste s prostredim v ktorom zanechal clovek svoju stopu, prinasa konstruktivnu kritiku a nacrta mozne riesenia globalnych ekologickych problemov. Po pozreti tohto dokumentu sa ma zmocnila chut nieco zmenit v pristupe k zivotnemu prostrediu a to nie len zo subjektivneho postoja, ale napomoct tomu aby si ludia uvedomili, ze zdroje ktore mame su limitovane a ze nic netrva vecne. Je dobre, ze uz existuju iniciativy ktore sa touto problematikou zaoberaju a sice odbory udrzatelneho marketingu, ekologia a enviromentalistika ako aj rozne ine. Velmi dobry film ktory doplna to ako sa cerpa zdrojmi je i ziarovkova konspiracia http://www.csfd.cz/film/336740-light-bulb-conspiracy-the/ ()

laurence

Asi po půl hodině jsem přišel na to, že nejlepší je vypnout zvuk a titulky. Záběry jsou to krásné, ale komentář je jak z letáku Greenpeace. Neříkám, že to není pravda, ale opravdu chcete všude stavět vrtule? ()

pursuer

Neuvěřitelné, uchvacující záběry. Dlouho mě žádný dokument tak neupoutal k televizi, a to jsem o něj jen zavadil. Navíc okořeněný tak děsivými fakty, že nelze nehltat každou vteřinu. Perfektní práce, otevírající oči a obzor. ()

Bruce_cz

Deprese, kterou na konci vystřídá celkem značný optimismus, že se zase tolik neděje. Takže zbývají dvě hodiny leteckých záběrů, které jsou působivé, ale místy tak... zííív... nudné. ()

easer07

Tohle je strašně zajímavý dokument ! Pouštěli jsme si to ve škole a nechtěl jsem se od toho vůbec odtrhnout. Opravdu, moc mě to zaujalo, to koukání se pomalu, ale jistě vyplatilo ! Ikdyž postupem času už mě to nudilo. ()

987Castiel

Činnosť Pána (úmyselné veľké P) Yann Arthus-Bertrand(a) je obdivuhodná a veľmi dobre premyslená. Jeho medzinárodná environmentálna organizácia GoodPlanet, ktorá sa snaží redukovať dopady spoločnosti na svetovú klímu (obnoviteľné zdroje energie, energetické činnosti, zalesňovanie....) potrebuje finančné prostriedky a dotácie. Okrem vzdelávania verejnosti je účel tohto prekrásneho dokumentárneho filmu cielený aj na rozšírenie sponzorov. Príde mi neskutočne hlúpe ho zhadzovať kvôli menej vydarenému českému dabingu za ktorý producenti nemôžu. Podporou a zdieľaním podobnej tvorby motivujeme korporácie a vlády prispievať danej (a podobným) organizáciám. Po technickej stránke oceňujem letecké zábery počas celého trvania, dokonca aj čas na záverečné titulky bol využitý do poslednej sekundy. Nestrácali čas ani zbytočnými rozhovormi a natáčaním rôznych vedcov. Zameriavali sa len na prírodu a do toho sme počúvali DOKÁZANÉ FAKTY. Od histórie Zeme, neskôr človeka až po súčasnosť a prognózy do budúcna. Údaje zobrazené ku koncu boli veľmi znepokojivé hoci som ich všetky vedel, pretože to študujem a je to aj moje hobby, napriek tomu som sa nevyhol smútku. Neskôr, aby film nepôsobil pesimisticky (hoci realisticky) pre ľudí, čo to počujú prvýkrát, nám ukážu svetlo nádeje v podobe alternatívnych ciest akými sa niektoré časti sveta uberajú. Kto si myslí že to je len propaganda, hranie na city ľudí a nebodaj spochybňuje niektoré fakty tak potrebuje pomoc. Pokojne mi napíšte sem do pošty. Neuvedomelých ignorantov treba "opraviť", pokiaľ to ide. ()

raxxx

Překrasne zaběry nesnesitelným eko-politickym komentářem typu Al Gore je mimo , takové jednoduche řešeni světa podle Yann Arthus-Bertranda nexistuje. ()

Tomas_PO

Dokument o pohľade na Zem "zhora", a to ako obrazne, tak aj kamerou. Umocňuje to perspektívu a komplecitu problému. Dokument sa snaží zachytiť pomerne širokospektrálne a vzájomné prepojené ekológiu ničiace aktivity človeka a komplexnú syntézu prírody. Zábery miestami pripadajú retušované, čo mne osobne autenticitu znížilo. ()

ariari

nechápem škatuľkovanie komentátorov komediantov ... agitka? čo to je slovo agitka? to vám rusi zanechali v mozgu niečo pokrivené: Yann Arthus Bertrand len tak zvoleja povedal: nemôžete byť tým, kým chcete byť, ak ostanete takí, akí ste :-) tak pre vás, darmošlapov večne niečo posudzujúcich nech je to agitka. Pre ca 25 mil. európanov sa našťastie stala príjemnou inšpiráciou, pomáha, keď sa brodíme v maraste fikaných právnických nastavení chrániacich bravčové hlavy a svojhlavo hovoríme dosť! ()

yannes

Absolutne dokonalý dokument, výborný komentár Alfréda Strejčka. Ľudia, príroda, ekológia - výborné. Premietanie by malo byť súčasťou výuky na školách všetkého druhu...... ()

fooggyy7

Krásné mapování krajiny narušené Svěrákovým alarmistickým proslovem. Někdy jsem měl dojem, že ten komunistický blb se těší, že tady všichni pojdem ()