Domov aneb Kam směřuje naše cesta

• Česko Home (více)
Dokumentární / Drama / Rodinný
Francie, 2009, 95 min (Special Edition: 118 min, Director's Cut: 120 min, Televizní verze: 2x55 min)

Sidenius

Strhující podívaná o tom jaká jsou lidi prasata, o tom jak propastný je rozdíl mezi bohatstvím a chudobou, o tom jak zacházíme s naší Matičkou., zavedl bych jako povinný snímek na základních školách. V ČR namluvil nezapomenutelně Zdeněk Svěrák. ()

teckax

Musím se oprostit toho eko demagogického komentáře... neříkám, že je zbytečný nebo zcela lživý, to zcela určitě ne, ale na mě by asi lépe působila více podložená fakta o historii, floře či fauně snímaných míst... každopádně! i přesto jsem z toho naprosto hotová, unešená, dojatá a zcela upřímně a s čistým svědomím prohlašuju, že jsem nikdy nic tak nádherného neviděla a nebojím se říct, že jen tak neuvidím! .... Kdyby někoho zajímalo, proč umývám kelímky od jogurtu a moje kabelka často vypadá jako odpadkový koš, tak proto... ;-) ()

maco19

Skvele spracovaný film o vývoji ľudstva, o napredovaní techniky, strojov a ľudstva ako takého. Od domestikovaní dobytka až po stavbu mrakodrapov. A hlavne o tom ako si zničíme našu planétu na úkor chamtivosti. Dokonalý vizuálny zážitok. Kamera na jedničku. Dávam 100 % ()

Zdenek.D

Vizuálně úchvatná eko-agitka, po jejímž shlédnutí ihned začnete třídit odpad a hledat obnovitelné zdroje energie. A teď vážně - záběry jsou úchvatné, leč útok na city a místy vlezlý komentář zbytečně sráží hodnocení. Ve výsledku stojí za shlédnutí už jen kvůli působivým vizuálům. ()

Kivis

Věřím, že pokud to vyšlo i jako fotografická publikace, je její prohlížení zážitkem. Na tak dlouhou stopáž filmu jsou ale letecké záběry málo. Navíc průvodní slovo sráží výsledný dojem ještě o něco níže. Autor mluví zbytečně moc o sobě a na můj vkus je názorově příliš zaujatý. Mám raděj neutrálnější přístup ke komentáři, který nechává větší prostor divákovi. Ale oboje je jen otázka vkusu. Jedná se o velmi kvalitní film, jen se úplně netrefil do mého gusta. ()

Bogrant

Obraz našej planéty - jej najkrásnejších, ale aj tých najšpinavejších a najviac zanedbaných miest. Názor fotografa, autora, dokumentaristu a režiséra v jednej osobe s ktorým som sa vo všetkom úplne stotožnil. Neuveriteľné! Svet, zamysli sa! ()

soukyd33

Jsou tu dva dokumenty, které se rozchází ve video části, ale v názvu jsou stejné. ČSFD je má pravděpodobně za jeden. První odkaz: 1. a 2. část https://ulozto.cz/file/GpRGbfMsR0ak/domov-aneb-kam-smeruje-nase-cesta-2009-vynikajici-dokument-od-josefa-hd-mov#!ZGZ4BQR2AmHjLmZ2ZTAzZQSwBGpkA2guZSW5D0SnnSqapQR5Aj== Druhý odkaz: https://ulozto.cz/file/S2w6IsLNOBPs/domov-zeme-1080p-cz-avi#!ZGDmLmR2AGyzAJWvAGD2ZTZ1LGR4AKADDx9+oH1LK1cMEmR3MN== Dokumenty jsou oba skvěle natočené, ale ten první mám radši. Hlavně pak dabing.  Úžasné záběry na Zemi z ptačí perspektivy (balónu), je úžasný zážitek. Doporučuji všem. Hvězdiček 5 ()

bax

Áno je to agitačné. Možno je to aj gýčové. Ale "negýčové" dokumenty s touto tématikou nepomáhajú. Možno pomôže toto (má to veľmi dobré promo a reklamu, dá sa to zdarma pozrieť na youtube a podobne a má to formu, ktorá môže upútať) a možno nie. Tak či onak sú tu vyobrazené nádherné obrazy. Už len kvôli nim ľutujem, že nemám doma full HD televízor a fakt by som si to rád zohnal aj na Blue-Ray disku. Komentáre sú možno jednoduché a priamočiare a hneď smerujú k odpovediam, ale sú to fakty, ktoré nijako nezmeníme. Proste tak to teraz je a je na nás ako to bude za rok či za desať. Vytýkať možno azda zdĺhavosť a naťahovanie niektorých vecí a opakovanie určitých faktov z desiatich pohľadov, ale na druhej strane aspoň sa tie dôležitejšie dostanú človeku do pamäti a zvlášť, keď sú sprevádzané skvelým obrazom a hudbou, ktoré vás dostanú. Kiežby ľudia menej hodnotili tú "gýčovosť" (vo viacerých komentároch tu je spomenutá) a viac sa sústredili radšej na posolstvo. Inak je trochu škoda, že neuverejnili koľko emisií sa vypustilo behom natáčania dokumentu. Vrtuľníky, lietadlá a to všetko určite nebolo poháňané elektrinou či vodíkom. Dúfam ale, že táto kvapka do mora znečistenia bude mať zmysel a ľudia možno niečo zmenia k lepšiemu :) Pre tých čo to ešte nevideli: http://www.youtube.com/user/homeproject ()

__VEV_ka__

tento dokument ma trochu sklamal, z ukážok som čakala niečo extra... ale je to obyčajný priemer, videla som omnoho lepšie dokumenty, chcela som dať 4 hviezdy aspoň za pekné snímky... no nič extra mi tento kúsok nedal, tým ale nechcem povedať, že nebol zaujímavý, len trochu divne podaný ()

cmman

Záběry - skvělé (i když bych uvítal třeba drobným písmem, kde se daná oblast nachází, což mi z počátku dost chybělo), Svěrákův hlas byl též ve výsledku přijatelný, avšak o určitých názorech by se dalo polemizovat. Pokud bych měl všechny myšlenky a informace shrnout do pár vět, tak bychom asi našli společnou řeč. Na jednotlivá témata už asi těžko - nejsem ekolog, ale některá prohlášení mi přišla zaujatá a chyběl mi názor "druhé" strany. Celkově tak 70% ()

miki408

silný film -ukazuje čoho všetkého je ľudstvo schopné pre peniaze a nenažranosť niektorých jedincov-ako sa hovorí :Po nás potopa.Krásne zábery ()

M@xo

Velmi zaujimavo spracovaný dokument o našej krasnej matky zeme, plno dobrych zaberov a veci o ktorych som nemal ani potuchy ...velmi zaujimave komentare, ale časovo velmi kratke, je tam proste z každého rožku trošku... ()

Umělec

Škoda toho scholastického a mentorujícího komentáře. Jinak některé záběry působí až neskutečně. Záplava barev a tvarů, pohled zhora je často překvapivý a člověku nezbývá, než obdivovat neuvěřitelnou rozmanitost přírody a nakonec i lidských výtvorů.... Krásné obrazy světa. Apelující a tragédii věštící tón filmu bych zjemnil a byl bych naprosto spokojenej. 85% ()

Kerwin

Nádherný dokument o "jeste" nadherne Zemi. Podbarven krasnymi zabery. Jedine co mi vadilo nebo spise vadi je povrchni EKOlogie (napr. Biolih, mam problemy i s propagaci solarnich panelu). Vypravecka pouziva cista fakta, ty uznavam a povazuji je za alarmujici, avsak vice bych uvital nynejsi fakta-aktualni. Napr. jedno z mest ma do roku 2050 obyvat nekolik desitek milionu lidi z puvodnich 70 000 nemylim li se?! Jako kdyby se za kazdou cenu snazili hrozit, jde o pouhe teoreticke vypocty. Nedokazou pocasi urcit dopredu na tyden a co bude za 41let vi? Situace se kazdym dnem meni a bude jina i za 41let. Po filmu spousty lidí prokoukne, spouste lidi se nasi maticce Zemi zzeli, ale na jak dlouho? Za tyden opet nastoupi do hypermarketu a vykupuji ten prebytek pro sebe. Chovat se EKOlogicky ANO, ale musime si uvedomit pro koho 80% chude populace sveta ty lesy kaceji?Pro koho se tezi ruda? zlato, ropa? pro NAS !! ()