Grace

Trailer

Madeline Matheson je v osmém měsíci těhotenství. Během její nehody plod umírá. Žena naléhá, aby mohla donosit dítě do termínu porodu. O několik dní později se její dcerka narodí živá. Jenže dítě nemá chuť na mléko, ale na krev. Madeline má dilema, kam až zajít, aby zachránila své dítě. (LIVINGDEAD)

Trailer

DaViD´82

Antikoncepční obhajoba vegetariánství. Jordan Ladd hraje jak o život, scénář se rozhodně nebojí zabrousit do kontroverzních vod, ale přišlo mi, že si Paul Solet stísněnou atmosféru neumí dobře ohlídat a tak je to často docela nuda, které by slušela mnohonásobně kratší minutáž. Čekejte velmi komorní psychologický výcuc dobré nálady a možná nebudete zklamáni. ()

Slasher

Horor o narození těžce vytouženého, ale bohužel mrtvého dítěte, které následně oživne, s požadavkem na speciální výživu - místo mléka krev. A do toho prudí tchýně. No, nevím co se z toho dalo vytřískat víc... Ta zápletka zní sice možná zajímavě, ale její realizace už tak zajímavá není. Krvežiznivý mimino není vyhnaný do extrému, představitelka hlavní role (Jordan Ladd) postrádá větší charisma, samotný průběh nijak netlačí na pilu a místy hraničí až s nudou. Chtělo to mnohem větší důraz po psychologické stránce, tím si myslím, že to mělo šanci zaujmout a zapůsobit. Takhle nic moc, ale ani žádný průser. Těžký průměr. ()

J*A*S*M

No, čekal jsem hustší atmosféru a celkově lepší podívanou. Grace ze začátku působí velmi slušným dojmem, ale od určitého okamžiku jde serióznost naprosto do háje (Myslím tím podnět, který Madeline donutil, aby nalila dítěti poprvé do lahvičky zvířecí krev. Ať mi nikdo netvrdí, že po takové události - která v podstatě mohla být jen nehodou, a ne projevem Graciny krvežíznivosti - by něco takového skutečnou matku napadlo). A když nelze brát snímek vážně, musí mít takový spád či index zábavnosti, aby dokázal udržet divákovu pozornost a pobavit jej. No nemá samozřejmě ani jedno, vleče se to neuvěřitelně a na vtip člověk nenarazí. Ačkoli, u úplně posledního záběru jsem smíchy vyprsknul, to je fakt. Každopádně atmosféru snímek má a napínavé to svým způsobem také je, takže tři hvězdy považuju za adekvátní. PS: Taky vás tak štve, když je ve filmu zapnutá televize a "náhodou" se tam zrovna baví o něčem, co má hodně společného s dějem filmu..? ()

heyda

Dívky a mladé maminky by se měly vyhnout tomuto hororu/dramatu za každou cenu!!! To musím zmínit hned na začátku. Na filmu bych ocenil, že je originální a že se snaží být co nejvíc odporný, ale přitom netlačí příliš na pilu, proto působí i částečně uvěřitelně. Líbí se mi, že Grace inklinuje spíš k psychologickému hororu než exploitation a tak stojí převážně na dobrých hereckých výkonech, scénáři a atmosféře hnusu. Krví se zde opravdu nešetří. Naopak mi vadilo chování té tchýně, několik hloupostí a trochu moc viditelná vegetariánská agitka. Když to vezmu celkově, tak mám z Grace pocit spíš mírně podprůměrný, ale o vyloženě špatný horor se nejedná. 45% ()

Silas

Atmosféra slušná, od prvních minut jsem cítil podivný vibrace, ten styl natáčení je rozhodně znepokojivý. Čím dál víc to na mě působilo, že mířím k všeodhalující pointě a nakonec jsem se dostal k nicodhalujícímu něčemu. Není vysvětleno, proč mouchy, proč černej kocour, proč odpor k doktorům, kdo ženy na konci...škoda, po zajímavých nápadech se jen klouzalo. 7O% ()

• Paul Solet sa rozhodol natočiť tento film po úspechu krátkometrážnej snímky s rovnomenným názvom, ktorý takisto režíroval. (FromHell)