Grace

USA / Kanada, 2009, 85 min

Paul Solet

Paul Solet

Zoran Popovic

Atmosféra slušná, od prvních minut jsem cítil podivný vibrace, ten styl natáčení je rozhodně znepokojivý. Čím dál víc to na mě působilo, že mířím k všeodhalující pointě a nakonec jsem se dostal k nicodhalujícímu něčemu. Není vysvětleno, proč mouchy, proč černej kocour, proč odpor k doktorům, kdo ženy na konci...škoda, po zajímavých nápadech se jen klouzalo. 7O%(15.8.2009)

Na tomto horore sa mi páčili 4 veci: 1. originálny námet 2. komorná a stiesnená atmosféra 3. herecké výkony (najmä švihnutej matky a totálne šialenej svokry, toto sa len tak nevidí, hlavne tá matka to zahrala bravúrne) 4. záver, správne krvavý a určite podarený. Vlastne čo sa týka psychologických hororov, patrí tento film k tým najlepším, čo som videl.(12.12.2009)

Horor o narození těžce vytouženého, ale bohužel mrtvého dítěte, které následně oživne, s požadavkem na speciální výživu - místo mléka krev. A do toho prudí tchýně. No, nevím co se z toho dalo vytřískat víc... Ta zápletka zní sice možná zajímavě, ale její realizace už tak zajímavá není. Krvežiznivý mimino není vyhnaný do extrému, představitelka hlavní role (Jordan Ladd) postrádá větší charisma, samotný průběh nijak netlačí na pilu a místy hraničí až s nudou. Chtělo to mnohem větší důraz po psychologické stránce, tím si myslím, že to mělo šanci zaujmout a zapůsobit. Takhle nic moc, ale ani žádný průser. Těžký průměr.(18.10.2009)

• 2-Xtreme

Síce koniec filmu to ako tak zachránil, ale inak to bola nuda snažiaca sa o napínavý psycho triler či drámu, alebo o čo sa to snažilo. Film mal velký potenciál stať sa dobrým hororom, pretože nápad kde nevorodenec nechce materské mlieko, ale krv tu ešte nebol, tešil som sa... takto tu máme premrhaný nápad :((26.8.2009)

No, čekal jsem hustší atmosféru a celkově lepší podívanou. Grace ze začátku působí velmi slušným dojmem, ale od určitého okamžiku jde serióznost naprosto do háje (Myslím tím podnět, který Madeline donutil, aby nalila dítěti poprvé do lahvičky zvířecí krev. Ať mi nikdo netvrdí, že po takové události - která v podstatě mohla být jen nehodou, a ne projevem Graciny krvežíznivosti - by něco takového skutečnou matku napadlo). A když nelze brát snímek vážně, musí mít takový spád či index zábavnosti, aby dokázal udržet divákovu pozornost a pobavit jej. No nemá samozřejmě ani jedno, vleče se to neuvěřitelně a na vtip člověk nenarazí. Ačkoli, u úplně posledního záběru jsem smíchy vyprsknul, to je fakt. Každopádně atmosféru snímek má a napínavé to svým způsobem také je, takže tři hvězdy považuju za adekvátní. PS: Taky vás tak štve, když je ve filmu zapnutá televize a "náhodou" se tam zrovna baví o něčem, co má hodně společného s dějem filmu..?(18.8.2009)

• - Paul Solet sa rozhodol natočiť tento film po úspechu krátkometrážnej snímky s rovnomenným názvom, ktorý takisto režíroval. (NostraMovies)

• - Alyssa Milano odmítla hlavní roli ve filmu. (newpage)