Reklama

Reklama

Nespoutaná divoká láska s tragickým a tajemným koncem. Vincent a Rebeca jsou dva mladí lidé, kteří se potkali v internetové kavárně. Na první pohled se do sebe zamilují a tráví spolu veškerý čas. Tato idyla ale končí o pár měsíců později, kdy je Vincentovo tělo nalezeno v řece a Rebeca je nezvěstná. Případu se ujíma inspektor Hervé Cagan a jeho kolegyně Karine. Ti začínají pomocí internetové sítě rozkrývat neuvěřitelný příběh mladého páru. Během vyšetřování přijde šokující zjištění - Vincent prodával své vlastní tělo. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (38)

Olczyk 

všechny recenze uživatele

Zajímavý film o drsném tématu týkající se prostituce mladistvých osob a nejen jí. Obdiv režisérovi za otevřenost, ze kterou to natočil a podal. A závěr filmu se mi moc líbil, kdy mne silně oslovila projevená lidskost ze strany inspektora Hervé Cagana k Rebecce. Tím chci říct, že naprosto souhlasím s tím, že se nemá dosahovat něčeho za každou cenu. ()

argenson 

všechny recenze uživatele

Fakt je, že by to mohl bejt klidně jeden díl běžného krimi seriálu. Ale... má to týpka, kterej si získá vaše sympatie, přitom od začátku víte, že je mrtvej. Co to ovšem nemá, je napětí, spád a gradace. Naopak, co to má, jsou všechny ty moderní atributy, jakože se kouří tráva, chlapci to dělají s chlapy, tu za prachy, tu z lásky. Zatímco ženy mají problém se vůbec seznámit. Ovšem ten konec to celkem pohřbil. ()

Reklama

subic 

všechny recenze uživatele

Dal bych aji 4 frčky, kdyby to bylo trochu filmařsky vyladěnější. Postavy jsou mdlé, nesrší z nich žádné emoce, policajti by taky mohli být tvrdší a vizuálně by se s tím taky určitě ještě něco dalo udělat. Takhle je to na pomezí TV filmu a video filmu. Ale co, příběh se mi líbil. Kolik je dalších filmů o mladistvých homosexuálních prostitutech? 70% ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Sice nejsem velkým příznivcem vypravění příběhu formou dvou časových pásem, protože člověk prakticky ve vteřině musí přepnout pozornost i myšlenky což je alespoň pro mě prostě vysoce rušivý element, leč umím pochopit, že některé příběhy se lépe vyprávět nedají, což je i případ Spiklenců, protože jinak by ta kriminální část nemohla být tak zajímavá a nebudila divákovu zvědavost. Film je však kriminálkou jen z části, tu druhou si pro sebe bere vztahová linie a tady musím říct, že mě to bavilo ještě více. Vztah mezi Vincentem a Rebecou byl opravdu velmi rychlý a občas jsem až zasnul co dokáže láska ze strany ženy. Jenže to není jedinej vztah, který nám ve filmu bují. Pak je tam ještě dvojice policajtů a oni nám tam taky vztahují a jejich vztahování mě bavilo ještě víc, protože ten vztah byl nenápadný, měl takový zvláštní odstup a tím byl právě zajímavý. Po herecké stránce jsou všichni vysloveně na pochvalu a z hlediska filmařskýho taky není moc co vyčítat. Dobrý je taky to, že Francie pořád nezapomíná na svoje mistrovský konce filmů. ()

BDMarty007 

všechny recenze uživatele

Docela slušná detektivka. Působí to spíše jako TV produkce, ale slušná a v tomto případě by ani nic pompéznějšího nemělo smysl. Příběh se točí okolo jinak dosti tabuizovaného tématu a celkově je to pojaté opravdu velmi realisticky až naturalisticky, a to jak pokud jde o zobrazování mrtvol, násilí, tak i sexu. Příběh je vyprávěn ve dvou časových rovinách a pohledech. Jednak sledujeme vyšetřování ex-post a paralelně jak se příběh odehrával v reálném čase. Ale je to udělané tak šikovně, že se to dobře doplňuje, a pěkně to vypráví příběh. Zajímavá je také pozornost věnovaná soukromému životu detektivů, kteří tentokrát nejsou nějací supermani, ale ve svém civilním životě poměrně obyčejní lidé s obyčejnými problémy. Nic extra to není, ale jako věc na pozdní večer docela dobré. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama