Spiklenci

Accomplices

Krimi / Drama

Francie / Švýcarsko, 2009, 89 min

• argenson

Fakt je, že by to mohl bejt klidně jeden díl běžného krimi seriálu. Ale... má to týpka, kterej si získá vaše sympatie, přitom od začátku víte, že je mrtvej. Co to ovšem nemá, je napětí, spád a gradace. Naopak, co to má, jsou všechny ty moderní atributy, jakože se kouří tráva, chlapci to dělají s chlapy, tu za prachy, tu z lásky. Zatímco ženy mají problém se vůbec seznámit. Ovšem ten konec to celkem pohřbil.(18.2.2013)

Že prý nespoutaná divoká láska s tragickým a tajemným koncem? No to mě podrž... Divácké atraktivitě v mých očích silně přidává 26letý zelenooký Němec po matce a Francouzs po otci Cyril Descours (prostitut Vincent), jakož i 19letý Jérémy Kapone (gay Thomas). Dovolím si proto být poněkud neobjektivní a dát celkem tři vzrušené hvězdičky.(18.3.2014)

Docela slušná detektivka. Působí to spíše jako TV produkce, ale slušná a v tomto případě by ani nic pompéznějšího nemělo smysl. Příběh se točí okolo jinak dosti tabuizovaného tématu a celkově je to pojaté opravdu velmi realisticky až naturalisticky, a to jak pokud jde o zobrazování mrtvol, násilí, tak i sexu. Příběh je vyprávěn ve dvou časových rovinách a pohledech. Jednak sledujeme vyšetřování ex-post a paralelně jak se příběh odehrával v reálném čase. Ale je to udělané tak šikovně, že se to dobře doplňuje, a pěkně to vypráví příběh. Zajímavá je také pozornost věnovaná soukromému životu detektivů, kteří tentokrát nejsou nějací supermani, ale ve svém civilním životě poměrně obyčejní lidé s obyčejnými problémy. Nic extra to není, ale jako věc na pozdní večer docela dobré.(30.10.2011)

• igi B.

Přes ožehavost tématu a hrstku horkých erotických scének jen vlažná eurokrimi, jalová a plytká jak ixtý díl jakéhokoli (no dobře, tak debilní jako "Explozitůra" přiznávám to není...) konvenčního seriálu. S českým dabingem pak tradičně klesající do bažin nočněnedělních šašskotelevizáckých dementívek... °-/ . . . Tak děti, dorebelujte a poučte se a nešoustejte se starými chlípníky, neboť je to příliš snadný výdělek a vy přes ta vaše vymaštěná povrchní a znuděná myslidla máte přece na víc, že... A ten přešťastný koneček s hodným(!) flicem, no to už teda fakt rači robertka do... Konec konců, no vždyť říkám, že to byla jen taková falešná eurokrimi... - - - - - (Poprvé viděno /želbohu s typicky šašskotelevizáckým česdabingem/ 30.10.2011 na >splihlenecké jebničce< , hodnocení 88., komentář zde otrávený jako desátý - 30.10.2011)(30.10.2011)

• josieaddms

Spíš se to mělo jmenovat úchylové. Čekala jsem nějakou brutální detektivku, něco děsivého, krvavého, šokujícího. Ovšem vlastně jediné co na tom bylo "šokující" bylo to, že tam byl věčně nahý nějaký chlap. Zápletka byla strašně slabá, jak ta detektivní, tak ta "romantická". Celkově mám francouzský styl filmů docela ráda, ale občas to prostě přepísknou. Jediná pozitivní věc byla ta, že tam herci působili jako lidi, nebylo to jak v Americkém trháku, kdy supr-dokonalý Tom Hanks potká supr-nádhernou Angelinu Jolie a o nich dvou mám sledovat jakože úplně přirozený příběh. V tom mají Evropské filmy velké plus. Prostě obyčejní mladí lidé vypadají jako obyčejní mladí lidé, a detektivové taky nejsou žádný playboy se supermodelkou. Pak se na to kouká mnohem lépe. Jinak záběr slabý, rozuzlení přihlouplé, a celé dost nechutné.(18.2.2013)