Utajená operace

• USA Operation: Endgame (více)
všechny plakáty

V USA práve dochádza k výmene prezidentov, po Bushovi nastupuje Obama. Tým pádom je rušno aj v tajných službách, kde je pred príchodom nových ľudí do funkcií treba zlikvidovať veľa citlivých a kompromitujúcich dát a materiálov. V obrovskom podzemnom komplexe, kde sa tieto dáta skladujú, nastáva boj na život a na smrť medzi dvomi skupinami agentov. Bola spustená operácie Endgame, likvidácia celého komplexu vrátane zamestnancov. (TV Markíza)

honajz

Začátek ještě vypadá dobře, jako parodie na tajné služby. Když se to ale zvrhne v naprosto nesmyslnou vyvražďovačku, kterou má ozvláštnit jakási vágní spojistost se zvolením Baracka Obamy americkým prezidentem a ještě vágnější odkazy na to, jak nám tajné služby zasahují do životů, jde to celé do kopru. Vtip je pryč a závěr o přes držku. ()

StanislachKo

Toto bolo čo?!? Čestne prehlasujem, že čudnejší film som nevidel asi... mmm... NIKDY?! V takejto relatívne lacnej sračke zvučí pár mien, ale čo s nimi urobia? (teraz zaspoilerím: ) Oni ich jedného po druhom sfleku odkrágľujú a ostane tam herecké obsadenie typu "ty si gdo?". Riadna magorina, s ktorou nemôžu byť ani tvorcovia úplne spokojní. Za tú bizardnosť však lepím tú druhú hviezdu. ()

MrPierc

Agenti bez cti, slušnosti a skromnosti. Taková je Alfa i Omega. Dva týmy zabijáků, kteří pracují pro vládu a nemají se navzájem v lásce. Jejich centrála je v podzemí a shodou náhod započne odpočítívání destrukce. Do 1,5 hodiny budou všichni mrtví, kdo začne zabíjet ostatní jako první ? Malorozpočtová vyvražďovačka, která ale vyniká drsným humorem a rychlými zvraty, úchylnými postavami. ()

kingik

Poměrně originální pohled na konspiraci v tajných službách ve vyloženě zábavné formě s celou řadou hlášek nešetřící brutalitou a krví. Pestré herecké obsazení nemá chybu, a tolik zvučných jmen v jednom filmu pohromadě, už dlouho nepamatuji, ale někteří si bohužel kvůli brzké likvidaci ve filmu moc nepobyli. Zacha Galifianakise jen tak neuvidíme v záporné roli, kráska Odette Yustman musí okouzlit každého muže, i když se tentokrát hodně pere a rozmlacuje ksichtíky, Rob Corddry hláškuje jak o život, Ellen Barkin je odporná psychopatická mrcha, Joe Anderson přichystá překvápko a vše je vystavěno tak, aby nebylo komu fandit, aby se nevědělo kdo je kdo, kdo je s kým a kdo je proti komu, a aby závěr, kdy má dojít k explozi celé neprodyšně uzavřené budovy, byl co nejméně odhadnutelný. Má to spád, ale děj misty trochu zbytečně překombinovaný a ne všechny postavy dostanou uspokojivý prostor a na nějaké hloubkové vykreslení charakterů rovnou můžeme zapomenout. Pointa na závěr nic nezkazila, ale nic extra nečekejte.Tohle je akční jízda, která nemá jiné ambice, než v poměrně krátké stopaži diváka zabavit. ()

maddy

Kvôli celkom sympatickému osadenstvu (na čele so sexy Maggie Q) som sa dostal aj k tomuto filmu a niečo tak absurdné a pritiahnuté za vlasy som už teda dlho nevidel, aj napriek tomu, že som zvyknutý na kde aké „úchylnosti“ z Ázijskej kinematografie. Zo začiatku sa film tvári ako paródia na akčné/špionážne filmy, aby sa asi po 15 minútach zvrtlo na nelogickú vyvražďovačku dvoch pofidérnych tímov pomocou prevažne kancelárskych potrieb, navyše sa celý čas snažil ukázať akýsi hlbší podtext a spojitosť so zvolením Baracka Obamu za prezidenta (wtf?), čo mi teda v tomto žánri nedávalo absolútne žiadny zmysel. Herci brali svoje úlohy až príliš vážne a ani tá akcia nestála za to, lebo jej bola málo s divným rýchlom strihom. Hviezdičky prevažne za občasný poriadne vulgárny-sexistický humor, pár slušných gore súbojov, chabú zmienku o Slovensku :) a úchylnosť niektorých postáv, pár krát som sa naozaj pobavil. Našťastie celkom krátky film, pri odpočítaní záverečných a úvodných titulkov cca. 70 min. CELKOVO: 2,5* ()

• Celý film byl natočen za 20 dní. Většina bojových scén pak za pouhé tři hodiny. (ČSFD)