Mstitel

A Dangerous Man

Akční / Thriller

USA, 2009, 94 min

• Wacoslav1

Byl jsem šest let ve vězení za něco co jsem nespáchal a předtím jsem se čtrnáct let v armádě učil, jak zabít na tisíc způsobů, takže mi jdi z cesty nebo tě ošklivě zrychtuju! Ok nebudu tak striktní jak jsem byl původně. Sice se ani zde nejedná o žádný regulérní comeback velkého sádelníka a scénář působí, jak kdyby byl sepsán za pochodu a ještě se při tom na place dodatečně improvizovalo, ale patří to mezi filmy ve kterých se Seagal aspoň částečně snaží a sem tam se předvede i v nějaké té bitce a nedělá za něj všechno dubl. Navíc opět přichází to porovnání jeho tehdejší image z tou současnou a musím se opakovat už byl sice prase vyžraný, ale pořád ještě relativně cool a kdyby se víc snažil, tak mohl i v této době pořád točit koukatelné filmy, každopádně na ty slabší dvě hvězdice to v tomto případě po opakovaném shlédnutí nakonec klapne.25%(20.9.2012)

Pro mě Segal po dlouhé době, příběh slabší, mohlo to být propracovanější. Napřiklad postava jeho ženy poté, co ho opustí, se už neobjeví - že by ji jen tak nechal jít??? Každopádně si s Číňany pěkne pohazuje a ty jeho pohyby, uplně jiná kategorie v porovnání s jinými filmy... Takže za Segala *** .... Jinak zajímavost: Segala ve filmu nikdo ani jednou neudeří :)(12.1.2010)

• Maki89

ako fanusik starych Seagalovych filmov(muz so znakom smrti, nico, prepadnutie v pacifiku) som kazdym jeho filmom viac a viac sklamany a zhnuseny.... dej veskery zadny, za cely film som nepochopil kto s kym, kto proti komu... a preco vlastne, kamera hrozna, strih este horsi, bojove sceny sa nedali pozerat, pretoze Steven uz vela zo svojho umenia nepredvadza a aj to malo mu kazi zrychlene premietanie a sialeny strih... ja vlastne ani neviem preco tomu nedam hodnotenie odpad... asi z nostalgie(1.2.2010)

Nesleduju vsechny posledni filmy opaleneho burtika Stevena Seagala, ale tohle bylo prekvapive docela slusny. Rozhodne o poznani lepsi, nez Hlidac a to, co nyni produkuje kolega Dolph Lundgren. Prvni pule bavila hodne, druha o chloupek mene. Nejvetsi zapor, jak pise Lateef, jsou souboje. Jinak nemam vyhrad, pekny tri hvezdicky a jentak dal. [5.5/10 leden 2010](23.1.2010)

• Lacike

O triedu lepsie ako posledne Seagalovky Ruslan a Keeper. Seagalova postava je drsna, nekompromisna a po dlhej dobe aj cool. Miestami mi to pripominalo skvelu atmosferu z jeho prvych filmov. V bitkach sice nepredvadza nic co by sme uz nevideli, ale znova po dlhej dobe sa na ne velmi dobre pozera a kazdu jednu ranu divak citi na vlastnej kozi. Strih pri bitkach je sice dost bleskovy ako je v dnesnej dobe zvykom, ale napriek tomu su prehladne a tentokrat sluzi k zvyrazneniu tvrdosti bitiek namiesto zakrytia fyzickej neschopnosti Seagala ako tomu bolo zvykom v predoslych jeho filmoch. Seagal stale disponuje neskutocnou rychlostou ruk aj napriek medvedikovskej postave. Pribeh je pre Seagala dost netradicny a pre mna dostatocne zaujimavy. Cely cas som vahal medzi 2 a 3 hviezdickami, ale nakoniec davam 2 kvôli domrvenemu finale plnemu prestreliek, ktore na rozdiel od bitiek su natocene velmi amatersky, neprehladne a nudne. Na filme je bohuzial dost vidiet podfinancovanie filmu v podobe maleho mnozstva akcnych scen. S vyssim rozpoctom a schopnejsimi filmarmi by Seagal mal na to, aby tocil kinofilmy. Jednym z najvacsich minusov tohto filmu je absencia Seagala v dobrej polovici filmu. Van Damme v Univerzalnom vojakovi 3 sa tiez objavi len v polovici filmu. Vyzera to, ze tymto B-kovym akcnym hrdinom ide uz iba o prachy a nemaju uz zaujem sa poriadne predviest vo svojich filmoch. Skoda.(5.1.2010)

• - Vyjma novomexických lokací, v nichž film z kraje roku 2009 vznikal, byly některé filmové záběry pořízeny i v Kanadě. Na samotný závěr filmu je dokonce záběr na jezero Chateau Lake Louise, které se nachází v kanadské provincii Alberta. (ssfan)

• - Počas útoku na dom ruského mafiána policajt s brokovnicou vypáli na kameru a výstrelom ju zničí. Lenže, keď ruský mafián sleduje záznam z iných kamier, po výstrele kamera stále sníma. (johnsnow)