Mstitel

A Dangerous Man

Akční / Thriller

USA, 2009, 94 min

• Lateef

Bez újmy na zdraví jsem to dokoukal. Musím říct, že po většinu času se mi vystoupení Stevena Seagala líbilo, je velkej (nezdál se mi ale tlustej, možná to však maskuje oblečením), poměrně rychlej (na tu escrimu na parkovišti se dobře dívalo, byť ten záběr trvá tři vteřiny), předvedl docela dobrej hereckej projev a do svých soubojů vložil opět nějaký ten rotační hod nebo lámací techniku, avšak... celkově "fajty" vypadají zase skoro nahovno, protože je točí a zrychluje retard s DNA sarančete. Proč to ten tvůrčí tým dělá?? Proč nemůžu vidět NORMÁLNĚ natočenej souboj, proč mi to furt někdo prasí?? Oni to chtějí jako vylepšit tím, že to trhaně zrychlí?? Nebo to už Seagal nedokáže ustát a musí si pomáhat tímhle prasečincem?? To je skutečná zhovadilost, která se opět podepisuje na celkovém dojmu a hodnocení. Jinak by to byl průměrný akční film. Takhle to průměru nedosáhne, protože hlavní premisu akčního filmu (předpokládám hodně akce a soubojů) jsem si NEMOHL VYCHUTNAT. Seagalova bunda perfektní!(13.1.2010)

• Lefty86

Opět zajímavý začátek i když po Stevenovski s neskutečně tupejma dialogama jako vždy, každopádně úvod mě zaujal aby se pak rozjel jinej příběh kde se nic neděje a po polovině je to jedna veeeeeeeeelká a hlavně dloooooooooouhá nudná přestřelka. Taky jsem si všiml hrozně sestříhaných bitek u kterých by kamera snad nejradši koukala uplně jinam.(6.1.2014)

• lennyd

Shane Daniels (Steven Seagal) je po šesti letech propuštěn z vězení za vraždu, kterou nespáchal. Není venku ani jediný den, a už se připlete do konfliktu s čínskou mafií. Podaří se mu čínanům odvést unesenou dívku, a bokem zachránit syna šéfa ruské mafie, který mu přislíbí pomoc proti čínské mafii a podplaceným policistům. Mezi Rusy a Číňany se rozpoutá válka... Já fakt nevím, proč si ty seagoloviny pouštím. Jeden film stejnej jako druhej, přes kopírák - akorát se vymění čínané za poláky, korejce, japonce nebo případně upíry, a jede se dál ve starých kolejích. Steven je film od filmu mohutnější (čti tlustší), jeho bojové umění je film od filmu minimalističtější (aby se nemusel moc hýbat), a přesto jsou tyto filmy furt stejně hloupé (jedna scéna za všechny, policajti přijedou svým autem přímo před barák ruské mafie, Rusové vyběhnou před barák, a samopalama deset minut střílí na poliše schovaný za autem, a jediná škoda na autě je prostřelená pneumatika). Ach jo. A ještě jednou Ach jo.(4.11.2012)

• Wacoslav1

Byl jsem šest let ve vězení za něco co jsem nespáchal a předtím jsem se čtrnáct let v armádě učil, jak zabít na tisíc způsobů, takže mi jdi z cesty nebo tě ošklivě zrychtuju! Ok nebudu tak striktní jak jsem byl původně. Sice se ani zde nejedná o žádný regulérní comeback velkého sádelníka a scénář působí, jak kdyby byl sepsán za pochodu a ještě se při tom na place dodatečně improvizovalo, ale patří to mezi filmy ve kterých se Seagal aspoň částečně snaží a sem tam se předvede i v nějaké té bitce a nedělá za něj všechno dubl. Navíc opět přichází to porovnání jeho tehdejší image z tou současnou a musím se opakovat už byl sice prase vyžraný, ale pořád ještě relativně cool a kdyby se víc snažil, tak mohl i v této době pořád točit koukatelné filmy, každopádně na ty slabší dvě hvězdice to v tomto případě po opakovaném shlédnutí nakonec klapne.25%(20.9.2012)

• Hellboy

Tak jsem si řekl, že se podívám, jaké filmy dnes točí Steven Seagal. Znám totiž pouze Přepadení, které se mi dost líbilo, jenže to je taky film starý 18 let. Dangerous Man je ale bohužel neskutečně odfláklá záležitost. Seagal uvízl v 90. letech. Od prvních vteřin jsem věděl, že v tomto filmu je všechno špatně. Nesmyslné hrátky s kamerou, primitivní devadesátkový příběh, začátek je okopírovaný Con Air... Přiznám se, že jsem to nevydržel sledovat moc dlouho. Chudák Seagal je vážně tlustej a to prostě u akčního hrdiny vadí. Sidekick Jackyho Chana, Sammo Hung Kam-Bo, teda také není zrovna štíhlý, ale nějakým způsobem se prostě dokáže pohybovat velmi mrštně. Seagal ale už na první pohled vypadá tak špatně, že bych mu nevěřil ani rychlejší chůzi, natož pak ukázku bojového umění. Jeho postava byla neskutečnej tvrďák, což mi zase vyhovovalo. Ale ve výsledku je jasné, že tohle se může líbit jen těm seagalovým nejvíc hardcore fandům.(27.1.2010)

• - Vyjma novomexických lokací, v nichž film z kraje roku 2009 vznikal, byly některé filmové záběry pořízeny i v Kanadě. Na samotný závěr filmu je dokonce záběr na jezero Chateau Lake Louise, které se nachází v kanadské provincii Alberta. (ssfan)

• - Počas útoku na dom ruského mafiána policajt s brokovnicou vypáli na kameru a výstrelom ju zničí. Lenže, keď ruský mafián sleduje záznam z iných kamier, po výstrele kamera stále sníma. (johnsnow)