Mstitel

A Dangerous Man

Akční / Thriller

USA, 2009, 94 min

• Lacike

O triedu lepsie ako posledne Seagalovky Ruslan a Keeper. Seagalova postava je drsna, nekompromisna a po dlhej dobe aj cool. Miestami mi to pripominalo skvelu atmosferu z jeho prvych filmov. V bitkach sice nepredvadza nic co by sme uz nevideli, ale znova po dlhej dobe sa na ne velmi dobre pozera a kazdu jednu ranu divak citi na vlastnej kozi. Strih pri bitkach je sice dost bleskovy ako je v dnesnej dobe zvykom, ale napriek tomu su prehladne a tentokrat sluzi k zvyrazneniu tvrdosti bitiek namiesto zakrytia fyzickej neschopnosti Seagala ako tomu bolo zvykom v predoslych jeho filmoch. Seagal stale disponuje neskutocnou rychlostou ruk aj napriek medvedikovskej postave. Pribeh je pre Seagala dost netradicny a pre mna dostatocne zaujimavy. Cely cas som vahal medzi 2 a 3 hviezdickami, ale nakoniec davam 2 kvôli domrvenemu finale plnemu prestreliek, ktore na rozdiel od bitiek su natocene velmi amatersky, neprehladne a nudne. Na filme je bohuzial dost vidiet podfinancovanie filmu v podobe maleho mnozstva akcnych scen. S vyssim rozpoctom a schopnejsimi filmarmi by Seagal mal na to, aby tocil kinofilmy. Jednym z najvacsich minusov tohto filmu je absencia Seagala v dobrej polovici filmu. Van Damme v Univerzalnom vojakovi 3 sa tiez objavi len v polovici filmu. Vyzera to, ze tymto B-kovym akcnym hrdinom ide uz iba o prachy a nemaju uz zaujem sa poriadne predviest vo svojich filmoch. Skoda.(5.1.2010)

• Webb

Seagal stále k smíchu, filmařina stále k smíchu, jen kvůli tomu jsem si sehnal další kousek v jeho filmografii. Ano, skutečně to funguje lépe než řadové komedie u kterých se často ani jednou nezasměju. Pouze toto v novém Seagalovo snímku vidím jako přínos. Kdyby to bylo lépe natočené (režie, střihy, kamera, scénář) mohlo by to fungovat i jako parodie na akční filmy.(24.2.2010)

• Lateef

Bez újmy na zdraví jsem to dokoukal. Musím říct, že po většinu času se mi vystoupení Stevena Seagala líbilo, je velkej (nezdál se mi ale tlustej, možná to však maskuje oblečením), poměrně rychlej (na tu escrimu na parkovišti se dobře dívalo, byť ten záběr trvá tři vteřiny), předvedl docela dobrej hereckej projev a do svých soubojů vložil opět nějaký ten rotační hod nebo lámací techniku, avšak... celkově "fajty" vypadají zase skoro nahovno, protože je točí a zrychluje retard s DNA sarančete. Proč to ten tvůrčí tým dělá?? Proč nemůžu vidět NORMÁLNĚ natočenej souboj, proč mi to furt někdo prasí?? Oni to chtějí jako vylepšit tím, že to trhaně zrychlí?? Nebo to už Seagal nedokáže ustát a musí si pomáhat tímhle prasečincem?? To je skutečná zhovadilost, která se opět podepisuje na celkovém dojmu a hodnocení. Jinak by to byl průměrný akční film. Takhle to průměru nedosáhne, protože hlavní premisu akčního filmu (předpokládám hodně akce a soubojů) jsem si NEMOHL VYCHUTNAT. Seagalova bunda perfektní!(13.1.2010)

• st.jim

Už několikrát omletý námět a totálně zpackaný scénář. Keoni Waxman by si měl radši psát, co si kupí v supermarketu, protože scenáře mu očividně nejdou. Je to mistr packalů, tolik nesmyslů a chudých dialogů by nikdo do 94 minut nenacpal. Jedinné, co se mu musí nechat, je ohleduplnost vůdči Stevemu. S takovou galantností, jakou natočil tento film, to se jen tak nevidí. Je to už starší pán, tak se od něj odrážejte a hodně padejte. Akorát by si měl uvědomit, že už nás bolí oči z toho, jak se neustále zrychlují zápasnické scény.(8.2.2010)

Je tu rok 2010, tak si říkám, že mrknu, co ve filmové branži zatím nabízí a narazím na nového Seagala, který je zatím dokonce červený! (32 hodnocení). Dangerous man nepřichází s ničím novým a Steven je tu opravdu vypasený a další věci, co jeho odpůrci neustále připomínají. Ale díky originálnímu looku, sympatickým hercům se jedná o poměrně povedený i když maličko naivní triller. Na obranu Stevenovy nadváhy, myslím, že to není nic na škodu a starý, perfektně pohybově vybavený a obtloustlý akční hrdina je alespoň něco originálního a já to Stevenovi jeho roli na svět naštvanýho maníka fakt baštím. Ještě čekám na Machete, kterou jenom potvrdí, že je definitivně zpátky. 65%(4.1.2010)

• - Počas útoku na dom ruského mafiána policajt s brokovnicou vypáli na kameru a výstrelom ju zničí. Lenže, keď ruský mafián sleduje záznam z iných kamier, po výstrele kamera stále sníma. (johnsnow)

• - Vyjma novomexických lokací, v nichž film z kraje roku 2009 vznikal, byly některé filmové záběry pořízeny i v Kanadě. Na samotný závěr filmu je dokonce záběr na jezero Chateau Lake Louise, které se nachází v kanadské provincii Alberta. (ssfan)