Líbat nevěstu zakázáno

• USA You May Not Kiss the Bride (více)

Bryan Lighthouse se živí fotografováním zvířecích mazlíčků. Pomáhá mu jeho asistentka Tonya, která by s Bryanem ráda chodila. Než mezi nimi může k nečemu dojít, stane se v ateliéru taková nepříjemnost. Manželka chorvatského mafiána Vadika Nikitina přišla do ateliéru s kocourem a ve stejnou dobu je tam i pes. Během chvilky dojde mezi oběma zvířaty ke rvačce a kocour je zraněný. Této situace využije její manžel Vadik k tomu, že nutí Bryana, aby se formálně oženil s jeho dcerou Mashou a ona tak získala zelenou kartu. Chtěl totiž uplatit imigrační úředníky, ale ti se nedali a je jasné, že teď budou Mashu sledovat opravdu pozorně. Zároveň Bryana varuje, aby si k Mashe nic nedovoloval. Až Masha získá kartu, rozvedou se a ona si vezme Vadikova zabijáka Bricka. Bryan se snaží ze situace vycouvat, ale nemá šanci. Hrozba, že ho Vadikovi muži zabijí je příliš velká. Imigrační úředníci Ross a Meyers podrobí Bryana výslechu a jsou mu neustále v patách. Stejně jako úředníci ho sleduje i žárlivý Brick. Bryan vůbec neví jak Masha vypadá a jaká je, ale když se s ní seznámí, okamžitě se do ní zamiluje. Masha však zájem nemá. Ani o Bryana, ani o Bricka, o kterém prohlásila, že si ho nikdy nevezme, protože ho nemiluje. Nelíbí se jí, co její rodiče dělají, ale jinou rodinu nemá, tak se s tím musí smířit. Aby iluze sňatku z lásky byla dokonalá, zaplatí jim Vadik svatební cestu na Havajské ostrovy. I když jde pouze o formální sňatek, Masha se naštve, když spatří Bryna tančit s jednou místní servírkou Lani. Lani chtěla Bryana pouze naučit tančit, ale Masha to nechce poslouchat. Lani z toho má špatné svědomí a tak Bryanovi poví o odlehlé pláži, kde budou jen sami dva a to jistě jeho manželku obměkčí. Masha si ráno uvědomí, že to trochu přehnala a na pláž se s Bryanem vypraví. Zatímco se Bryan koupe v moři, dva muži Mashu unesou a po Bryanovi požadují výkupné 10 milionů dolarů. Ukazuje se, že jsou to ti imigrační úředníci, kteří Bryana a Mashu sledovali. Najal je Brick. Jeho plán je získat výkupné od Vadika a zároveň se zbavit Bryana. Tvrdí Vadikovi, že Bryan je jistě do únosu zapleten. Bryan požádá Lani a jejího bratrance o pomoc. Pak zavolá Vadikovi, informuje ho o únosu, ale nechce, aby posílal peníze. Chce, aby mu dal pár hodin na to, aby se pokusil Mashu zachránit. Když se mu to nepodaří do 18 hodin, měl by Vadik zaplatit. Mashe se mezitím podaří utéct a v džungli se potkává s Bryanem. Únosce však mají v patách a to včetně Bricka... (TV Prima)

IQ Tiqe

Příjemná Katrerine McPhee ze Smash, Tia Carrera, aby nechyběla exotika, Rob Schneider pro někdy i vtipnou zábavu a Mena Suvari nejen proto, že vypadá dobře, se sešli u téhle předem čitelné roamantické komedie. Příběh je prostý, ale naštěstí ne zcela přímočarý; dobrodružné pojetí mu určitě pomáhá. Škoda, že v některých momentech bylo provedení (kamara) otřesně laciné jak z telenovely. # [viděno: monitor, sluchátka] # příběh 5 | hudba 7 | humor 3 | akce 5 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6 ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 8/10/// PLUS: příjemné obsazení, potěší Mena Suvari, Vinnie Jones, Kathy Bates i Rob Schneider, má to spád, humor, příjemné hlavní postavy a často pořádně ztřeštěné ty vedlejší MÍNUS: nad očekávání dobré, což je vlastně klad, protože jsem čekal tupou, nezábavnou, trapnou a nudnou rádoby komedii, ale spletl jsem se, což je vlastně taky klad./// Shrnutí: V tomhle filmu je vlastně všechno...mafiánský taťka, jeho zlý kumpán, nedobrovolná svatba, která se změní v zamilovanost, pronásledování, honičky...a já se u toho příjemně bavil, proto se přikloním ke čtvrté hvězdičce./// Celkem 72%/// ()

becki_tu

Překvapivě příjemná romantická komedie, jejíž hlavní lákadlo je jednoznačně Katharine McPhee. Trochu ujetý začátek s chorvatským mafiánským bossem a jeho nápadem provdat dceru za cenu zelené karty byl s postupem času rozveden spíše do humorné linky, na Havaji přibyly do děje další postavy (o hlavní dodávky humoru se stará nebývale vtipný Rob Schneider) a v podstatě filmu jako takovému není v rámci žánru moc co vytknout. Do kinodistribuce chodí daleko horší romanťáky. ()

eraserhead666

"Počali jsme tě ve výtahu, na líbánkách. Tlačítko "Zavřít" jsem měla na čele otisknuté ještě dva dny potom." Někdo, kdo dobrovolně dělá takovou práci, jako hlavní hrdina, si od těch mafiánů zaslouží ještě větši nátěr, než dostal. Jako párkrát ten film hrozně zahlásí, až jsem se i zasmál, ale jinak je to skvělá ukázka toho, jak zkostnatělé stereotypy dokáží zničit příběh a vlastně celý film. Nejen, že je hlavní hrdina dost nesympatický, na pěst a nudný, ale scénář ho ještě nutí zamilovat se (jaksi záhadně, protože prostě nepochopíte, kdy k tomu mohlo dojít) do holky, mezi nimiž to vůbec, ale vůbec nefunguje a nejiskří. A to jen proto, aby se dodržel klasický mustr romantické komedie. To už mezi ním a tahitskou servírkou to jiskřilo mnohem, mnohem více. Chápejte, SPOILER: kdyby přehnul tu servírku, nejen, že bych mu záviděl, ale bylo by to i živější, uvěřitelnější a příjemnější. Ale ne, to se prostě musí dodržet něco, co ti dva hlavní herci ani nedokáží náznakově zahrát. Díky alespoň za Tiu (ještě pořád z vás dokáže servat trencle pouhým pohledem), Roba ("vydělávám, protože před kamerou dokážu výrazně snížit své IQ"), jeblou Menu (nikdy mi nějak zvlášť nic neříkala, ale tady je zábavná) a částečně Kathy. Jen díky nim to za něco stálo. ()

Kamca_

Super oddychový film na večer, když se vám u filmu nechce přemýšlet. Ze začátku to vypadalo na dobrou blbost, ale pak jsem koukala dál a tak hrozný to nebylo. Chvílema jsem se i smála. Je pravda, že cz dabing byl hrozný, ale dalo se to přežít. Příště až na tento film budu koukat, tak se určitě podívám v originálním znění. Teda pokud nějáké příště bude. 55%. ()

• Film se natáčel na O'ahu na Hawaii, v Chicagu v Illinoia a v Los Angeles. (rafix)