poster

10 způsobů lásky (TV film)

Drama / Romantický / Povídkový

Česko, 2008, 93 min

 • Master19
  *

  Nelpím na nahotě, ale co mě dokáže hodně zkazit dojem, jsou milostné scény, kdy jsou zůčastnění ve spodním prádle... Dá se to přece natočit i jinak. Na druhou stranu ve filmu o sexu ukázat všehovšudy jeden zadek (a ještě chlapa), je docela slabota. :-) Zatímco třeba vulgarismy se to tu jen hemží. Z mého pohledu jde jen o málo uvěřitelný a nepovedený pokus - přitom na tak atraktivní téma...(9.3.2009)

 • Slarque
  *

  Jelikož byla v názvu láska, čekal jsem, že bude nějaká i ve filmu. Ale kdepak! Tady jen každý každým manipuluje a sex k tomu buď používá jako vhodnou páku nebo bere jako vítané odreagování. A často za něj musí platit. Pokud to mělo být nahlédnutí do vyšších kruhů, tak doufám, že už se podobným směrem nepodívám. Jedna hvězdička je za závěr, který mě dokázal z toho polospánku probudit.(8.3.2009)

 • Sarkastic
  ****

  Já s tímhle filmem nemám větší problém. Bál jsem se přehnané romantiky, ale ona tam skoro žádná nebyla :-) Film je to smutný, ale pravdivý, současný a rozhodně zajímavý. Ano, hráli zde celkem neznámí aktéři, ale úroveň jejich výkonů nebyla vůbec špatná; tím bych chtěl pochválit režiséra Polesného za jeho práci s herci (samozřejmě přispěl i slušný scénář). Pokuď se někomu film nelíbil, nebo mu z něj nebylo "dobře", tak se mu ani nedivím; pravda (v tomto případě reálná současnost) vždy nemusí být příjemná...;-)(11.3.2009)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  S radostí občas nakouknu do života lidí, kteří mají jasno v tom, že prachy znamenají úplně VŠECHNO. Těmito "úspěšnými" lidmi zlehka pohrdám, ale přesto mne potěšila trocha upřímnosti u skvěle napsaného dialogu podnikatelky se studentem na téma zásadních bodů smlouvy o poskytování sexuálních služeb. Takže děkuji snímku za to, že jsem si zase jednou mohl prohlédnout zparchantělou část naší společnosti a nyní se rychle vracím do normálního života s jistotou, že mě nikdo nebude milovat jenom proto, že vlastním nedoceněnou sbírku hokejových kartiček.(19.12.2012)

 • foils
  **

  Příšerný scénář plný idiotských replik, nevěrohodné chování postav, nesympaticky vyhlížející herci (to ovšem není jejich chyba, ale hlavně vizitka kameramana), z mizanscény by člověk blil, soundtrack do zblbnutí omílající Ravelovo Bolero... Až jsem si říkal, jestli nesleduji reaktivní výtvor někoho, kdo tuto skladbu z duše nesnáší, a tak se rozhodl, že za každou repetici v Boleru napíše jednu nesmyslnou scénku pro herce a herečku. Korunu tomu nasadí závěr. Kdyby šlo o seminární cvičení z některé méně prestižní filmové školy, tak OK, ale coby "profesionální" produkt za peníze koncesionářů tedy hodně slabé. Nemluvě o tom, že vůbec samotná myšlenka jakkoliv "vylepšovat" Schnitzlerovo drama se jeví jako přinejmenším neopodstatnělá, což platí zvláště pro přenos do dnešních poměrů (jenž z důvodů výrazných společenských proměn pochopitelně příliš nefunguje. A ne, že bychom ve hře z počátku 20. století koukali na postavy s renesančním okružím kolem krku, opravdu nehrozí). Jednu hvězdu dávám za to, že se v inscenaci o erotice nevyskytuje ani jedna erotická scéna - to už je skoro umění, druhou pak za Vanesku, jež je v závěrečných titulkách uvedena jako Valeska. Nejspíš tedy jde o aluzi k Lechu Walesovi a tento politický přesah si jistě zaslouží ocenění.(2.12.2014)