poster

10 způsobů lásky (TV film)

Drama / Romantický / Povídkový

Česko, 2008, 93 min

 • Deimos
  ***

  TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 5/10 Efekty 5/10/// +zajímavé vztahy zajímavě propletené, moderní, netradiční -pro mě zatím neznámí herci, stále dokola jedno hudební téma/// Na začátku mě to až tolik neoslovilo, ale protože to jsou celkem jednoduché minipříběhy a kupodivu docela zajímavé, nakonec mě film zaujal. Konec byl dramatický a uzavřel kruh nejednoho osudu. Dá se na to podívat./// Celkem 60%///(8.3.2009)

 • crozet
  **

  Hloupý a jednoduchý scénář, nemluvě o zcela nepochopitelném záměru dramaturgie ČT zahrnovat takový kousek do vysílání v neděli, 20:00 (tento fakt totiž bohužel velmi pravděpodobně spadá i do znalosti tvůrců). Nedovedu si představit psychologicky nevhodnější rozbourání posledních zbytečků bláhové domněnky, že víkend ještě nekončí a od brutality dalšího pracovního týdne člověka dělí ještě JEDEN VOLNÝ VEČER... Jinak pokud bych chtěl být spravedlivý, pochválím vedení herců a zvláště je samotné, kteří na sobě nechávají znát poctivý a výrazově jasný divadelní původ.(9.3.2009)

 • tančísvlky
  ***

  Polesný potvrdzuje po slušnom pokračovaní tretej série Nemocnice,že je zručný režisér. Aj keď niektoré motívy vo filme nie sú originálne /ukradnuté/ ako celok to funguje kompaktne. Je to skutočne svieži vánok do dnešnej českej tvorby. Celé dielo vhodne doplňujú málo výdaný herci ,čo je v tomto prípade veľkým trumfom.Motivovalo ich to ukázať sa vo svetle reflektorov dobrými výkonmi /Šplechtová,Černá ... / Propaguje sa tu nový druh umenia ,tzv. oblečená nahota ,že by novinka na trhu ??? Dobré bio v širšom kontexte to však je. Zaujímavý komentár od Sportovca...(10.3.2009)

 • Z0MBi
  ****

  No tak, sakra, lidi! Co vám furt vadí?! Milé "slunicko2" jaké pak "trošku divadelní scénář"? Jistě že! Však je to parafráze divadelní hry rakouského dramatika Arthura Schnitzlera. Motiv 100 let starý je natočený dle mého soudu koukavě. Taky to mohlo nakonec dopadnout tak, že bychom koukali na postavy s renesančním okružím kolem krku... Poslení dobou mám posit, že ČT konečně začíná točit filmy, které mají alespoň trošku hloubku, a je možné se na ně podívat třeba i podruhé nebo potřetí. A jaký mám pocit "o čem to je"? Koncetrát sexuálních/vztahových/rodiných problémů horních desetitisíc natočených nekonvenčně v deseti vzájemně propojených příbězích (navozuje Dekameron), který jako celek je koukatelný i pro ty, kteří si říkají: Když krize, tak pro všechny - pro někoho finanční, pro někoho totální... 75%(9.3.2009)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  S radostí občas nakouknu do života lidí, kteří mají jasno v tom, že prachy znamenají úplně VŠECHNO. Těmito "úspěšnými" lidmi zlehka pohrdám, ale přesto mne potěšila trocha upřímnosti u skvěle napsaného dialogu podnikatelky se studentem na téma zásadních bodů smlouvy o poskytování sexuálních služeb. Takže děkuji snímku za to, že jsem si zase jednou mohl prohlédnout zparchantělou část naší společnosti a nyní se rychle vracím do normálního života s jistotou, že mě nikdo nebude milovat jenom proto, že vlastním nedoceněnou sbírku hokejových kartiček.(19.12.2012)