Bratislavafilm je hraný dokument o dobe ktorý vystihuje, život v súčastnosti. Jeden den v meste z pohľadu Mafiána (Banán (mafstory), Peter Batthyanyi), ďalej z pohľadu taxikára (Jozef Kapec), ktorý prežíva manželskú krízu a život mladého dílera drog (Michal Nemtuda), ktorý žije na "druhej strane" mesta v Petržálke, celý tento príbeh spája cesta človeka, ktorý prichádza do Bratislavy za prácou a jeho predstavy pozostávaju z ideálu veľkomesta. Príbehy sa navzájom prelínajú a vyusťujú do drámy. (oficiální text distributora)

Bobek15

Tak tomuto filmu príde na chuť len úzka skupina ľudí. Pre mňa to bol len dlhší videoklip na Hajtkovičov set, ešte k tomu nanič zostrihaný a až nepochodpiteľne zle nakamerovaný (asi snaha o akýsi moderný prístup...) a so zbytočnými sépiovými filtrami. Slabé dialógy, občas zaznie nejaký vulgarizmus ( :) ), k príbehu sa ani nevyjdarujem. P.S. Páčil sa mi Banán, no toho máme aj v Mafstory.... ()

tere.z

„Film, ktorý sa na nič nehrá.“ zní slogan. Tak můžu říct, že tento film si hraje na úplně všechno. Na drsnou výpověď z bratislavského sídliště, na přirozené herecké výkony, na realistickou kameru, na parádní hláškovitou zábavu a pořádný vhled do problematiky v jednom, na cool film. Nic z toho se bohužel nekoná. Za snahu a pár jakž takž vtipných scén jedna hvězdička. ()

Phillo

Najlepšia slovenská komédia posledných rokov. Totálna naivita a nulová výpoveď, ktorá Bratislavčana jedine rozosmeje a z Kostelného postavy spraví nakoniec tú najmúdrejšiu a najreálnejšiu. Ako večerný seriál by to mohlo fungovať, najmä kvôli ako tak zaujímavému vizuálu a známym lokalitám. Pochybujem, že ešte v nejakom filme uvidím svoje sídlisko :) . Bratislavafilm je presne tým, na čo vyzerá už podľa traileru. Prepálenou "výpoveďou o skurvenej spoločnosti", ktorá pôsobí smiešne a trápne zároveň. ()

anderson odpad!

Áno do istej miery je toto naozaj obraz doby. Ale keď mi budú ako obraz doby núkať - prepytujem - pohľad na osratú riť - tak to ešte neznamená, že sa na ňu aj budem dobrovoľne dívať. Toto "veľdielo" na to aby aspoň ako tak reflektovalo súčasnosť, by muselo byť minimálne zábavné a nie trápne. Vo výsledku len ďalšia "konzerva" toho na akom je úroveň kinematografie na Slovensku hlbokom dne. (29.1.2010) ()

MikO_NR_1909

Film, ktorý opisuje (s väčším či menším úspechom) situáciu v našich uliciach. Ak by sme ale túto nesúrodú hoc úprimnú bludiskovú hru beznádeje a kultúry chápali ako veľmi reálne vyobrazenie súčasného spoločenského stavu, aký sa silou mocou bahní v petržalských či klokočinských sídlisk, nepostavím sa zaň... P.S.: Kostelného metaforické vsuvky sa veľmi hodia. ()

• Prvý celovečerný undergroundový slovenský film uvádzaný v kinách. (R4D0)
  • Prevažná časť filmu sa odohráva na najväčšom slovenskom sídlisku Petržalka. (R4D0)
  • Zuzana Fialová vo filme požíva biely prášok, v skutočnosti išlo len o práškový cukor. (R4D0)

Časové pásmo bylo změněno