Bratislavafilm je hraný dokument o dobe ktorý vystihuje, život v súčastnosti. Jeden den v meste z pohľadu Mafiána (Banán (mafstory), Peter Batthyanyi), ďalej z pohľadu taxikára (Jozef Kapec), ktorý prežíva manželskú krízu a život mladého dílera drog (Michal Nemtuda), ktorý žije na "druhej strane" mesta v Petržálke, celý tento príbeh spája cesta človeka, ktorý prichádza do Bratislavy za prácou a jeho predstavy pozostávaju z ideálu veľkomesta. Príbehy sa navzájom prelínajú a vyusťujú do drámy. (oficiální text distributora)

spikey1 odpad!

"Pro všechny kteří nám nevěřili že to dokážeme!" Zní vzkaz mladých tvůrců všem skeptikům, kteří nevěřili, že tento počin dotáhnou do Slovenských kin. Jde o to co tam dotáhli. Kdybych byl mladým klukem co má rád filmy a chce natočit něco o drsném sídlišti, asi bych šáhl po Tarantinovi, pokusil bych se ho vykrást. To se tu přesně děje, bohužel autoři nemají takovou zkušenost s psaním scénáře, budování atmosféry a výpovědi scény, kombinují a kombinují až překombinují co se dá. Nevím jestli se mám smát, i když musím přiznat, že než k smíchu nad vtipností filmu mi bylo do smíchu nad groteskní trapností s jakou mi byly jednotlivé příběhy a hraní herců servírováno. ()

Phillo

Najlepšia slovenská komédia posledných rokov. Totálna naivita a nulová výpoveď, ktorá Bratislavčana jedine rozosmeje a z Kostelného postavy spraví nakoniec tú najmúdrejšiu a najreálnejšiu. Ako večerný seriál by to mohlo fungovať, najmä kvôli ako tak zaujímavému vizuálu a známym lokalitám. Pochybujem, že ešte v nejakom filme uvidím svoje sídlisko :) . Bratislavafilm je presne tým, na čo vyzerá už podľa traileru. Prepálenou "výpoveďou o skurvenej spoločnosti", ktorá pôsobí smiešne a trápne zároveň. ()

MM_Ramone odpad!

Toto sa premietalo v slovenských kinách?! Takáto sračka?! To je snáď vtip. Veď to ani nie je film, pretože toľko hereckého primitivizmu, režisérskej neschopnosti a kameramanskej nemohúcnosti som ešte naozaj v živote nevidel. Otrasné po všetkých stránkach. Nevadia mi mladí, kreatívni tvorcovia, čo sa s elánom a novátorským prístupom vrhnú spracovať nejakú tému, ktorá mi je úplne cudzia. No to čo natočil Jakub Kroner je absolutná katastrofa. Vrchol diletantizmu. Zo začiatku som mal pocit, že to ani nemyslí vážne. Lenže on to chlapec s týmto produktom vážne myslel. On a všetci ľudia, čo sa projektu "Bratislavafilm" zúčastnili musia byť úplní blázni, keď sa to rozhodli pustiť do kín a vyberať za to od ľudí vstupné. Ja by som sa na to nevydržal druhý krát pozerať, ani keby mi za to platil zlatom. Nevydržal by som už takú kino torturu. Toto je najväčší shit, čo sa kedy na Slovensku natočil. Odpad! ()

BathoryMan

Pokus o niečo nové v (takmer neexistujúcej) slovenskej kinematografii sa Kronerovi Jr. uprieť nemôže.Obsadenie hlavne nehercov beriem ako plus pre autenticitu celého príbehu ale na druhej strane profíci (hlavne Fialová a Batthyany) sa snažia až moc až to chvílami príde naozaj trápne.Fialová síce svoju postavu naivnej zlatokopky zahrala dokonale ale po chvíli jej prítomnosť už vážne začne liezť nanervy a Batthyany tu iba rozvynul svoju postavu z Mafstory.pretože tam jeho Banán asi nedostal dostatočný priestor na realizáciu.O obsadení rapperov z Petržalky(Čistýchov,Miki Mora...) sa radšej už nebudem vyjadrovať vôbec.Zato niektorý neherci milo prekvapili(mladý taxikár čo preživa manželskú krízu pôsobil presvedčivo ) a samozrejme vždy skvelý Robo Roth tu tiež exceloval.A tiež niektoré epizodne postavy mali dostať viac priestoru(Janko Kroner ako životom unavený taxikár bol vrcholom filmu)!!!Záver trochu mierne sklamanie vynahradil ale nezbavil som sa aj tak pocitu že celé sa to dalo natočiť podstatne lepšie.Ale mladý Kroner ma talent...takže nabudúce to možno dopadne lepšie a poprosím potom menej toho Hip - Hopu:)) A koho druhá strana (Petržalka)zaujala tak odporúčam si pozrieť výbornú komediu:http://www.csfd.cz/film/250946-velky-respekt/. ()

coscarelli

Ťažko povedať, ľahko zaznamenať, no žiadna prdel. Niekomu nesadne, lebo "rodinne prípady" @le toto je iná cesta. Silnejšia autenticita, trocha 1planovka, ale asi to tak malo byť, pre prvencov, a ktorí veria/neveria. Za mňa uplne šum a fuck.( Hudobne pochopiteľné,no tento žáner ide kilometre odomňa, ale zobrazuje správne) Jedem naplno, lepšiu diplomovku nenatočili od " Kuvajtu napadení" . Snáď to "turistov" neodradí, veď sú aj iné "ulice". Takže FAYN a u Roba Rotha neviem prečo tiež. Ruku na to. ()

• Prvý celovečerný undergroundový slovenský film uvádzaný v kinách. (R4D0)
  • Herec Peter Batthyany nemal s úlohou mafiána žiadne problémy, keďže ju dlhodobo hrával v seriály Mafstory (2006). (toi-toi)
  • Vo filme sa objavia aj známi raperi zo slovenskej scény ako Miky Mora, Čistychov a Molochvlavo. (R4D0)