Bratislavafilm je hraný dokument o dobe ktorý vystihuje, život v súčastnosti. Jeden den v meste z pohľadu Mafiána (Banán (mafstory), Peter Batthyanyi), ďalej z pohľadu taxikára (Jozef Kapec), ktorý prežíva manželskú krízu a život mladého dílera drog (Michal Nemtuda), ktorý žije na "druhej strane" mesta v Petržálke, celý tento príbeh spája cesta človeka, ktorý prichádza do Bratislavy za prácou a jeho predstavy pozostávaju z ideálu veľkomesta. Príbehy sa navzájom prelínajú a vyusťujú do drámy. (oficiální text distributora)

Maslord

Nie som frajer namysley ale z ich prostriedkami natocim s priatelmi za par dni lepsi film. Mozno si toto najde ocenenie u "divaka - prudkeho konzumenta" ale ak niekto o filme a umeni nieco vie nemoze toto povazovat za ziadnu vyhru. Zas len dalsie sklamanie Slovenskej produkcie, zas klame propagovane ako dobry film! ()

coscarelli

Ťažko povedať, ľahko zaznamenať, no žiadna prdel. Niekomu nesadne, lebo "rodinne prípady" @le toto je iná cesta. Silnejšia autenticita, trocha 1planovka, ale asi to tak malo byť, pre prvencov, a ktorí veria/neveria. Za mňa uplne šum a fuck.( Hudobne pochopiteľné,no tento žáner ide kilometre odomňa, ale zobrazuje správne) Jedem naplno, lepšiu diplomovku nenatočili od " Kuvajtu napadení" . Snáď to "turistov" neodradí, veď sú aj iné "ulice". Takže FAYN a u Roba Rotha neviem prečo tiež. Ruku na to. ()

Primavera

"Kto má predsudky voči Bratislave, filmu mu ich upevní." S týmto odporúčaním tých, čo dokument videli, som na film šla. Nečakala som žiadne veľké umelecké hodnoty, nič nadčasové, shakespearovsky dramatické a možno preto som sa dokázala výborne zabaviť, smiala som sa ako do reklamy na nového mobilného operátora. Napriek tomu, že film mapoval len tie tienisté stránky Bratislavy, naďalej mám toto mesto rada, všetko beriem s nadhľadom a neberiem právo Jakubovi Krónerovi vyjadriť filmom svoj uhol pohľadu na Bratislavu. Mňa jeho pohľad naozaj zabavil, možno to chcelo len trošičku viac komplexnosti, dej sa trhal ...Ale aj tak - vďaka zaň. ()

kersten odpad!

Hnus, des, špina, odpad. Tento film znázorňoval že Bratislava je naozaj len pred odpad spoločnosti, asociálov a pre nikoho iného. K tomuto názoru sa aj pridávam, film mi to potvrdil, ale až takto????? a tie vulgárnosti....miestami sa to naozaj nedalo počúvať. Aspoň sa herci nemuseli učiť dlhé repliky lebo okrem vulgárnosti som tam možno tak raz počula ano a nie. ()

joeko13

pánovi režisérovi sa v mladosti muselo stať niečo nepekné, a preto vo svojej zatrpknutosti vytvoril túto akože drámu, pričom by som skôr povedal, že to bola slabá čierna komédia, ktorá sa hrala na drámu a v konečnom dôsledku vyznela komicky. Čo sa týka deja, tak ten tam bol len akože, v podstate to bol jeden velký zmätok. Ale ako propagandistický film, zobrazujúci ako je Bratislava skazená a ako ju treba "oslobodiť" to splnilo svoj účel, niečo takéto asi urobili aj Amíci pred útokom na Irak, ale ohľadom Bagdadu resp. Sovietsky zväz niečo podobné v 1968 púštal vojakom, aby si mysleli, že nás naozaj idú oslobodiť. Tá jedna hviezdička je za miestami vtipné dialógy. ()

• Zuzana Fialová vo filme požíva biely prášok, v skutočnosti išlo len o práškový cukor. (R4D0)
  • Herec Peter Batthyany nemal s úlohou mafiána žiadne problémy, keďže ju dlhodobo hrával v seriály Mafstory (2006). (toi-toi)
  • Film si prišlo do slovenských kín pozrieť 61 039 divákov. (Raccoon.city)