Bratislavafilm

Slovensko, 2009, 75 min

Zase tak špatné to není, jak by se ze zdejších rozhořčených reakcí mohlo zdát. Docela se mi líbila dokumentární kamera, mafiánská zápletka byla celkově dost přehnaná, ale pořád je to fikční film, který toho snese hodně. Vlaková historka o "vesnickém lojzovi", co jede do velkoměsta byla příjemně nablble milá a na pozadí vlakového vyprávění odehrávající se řež v krutém velkoměstě, působila dost komicky - ale ne škodolibě. Něco o tom, že je život na sídlišti mezi betony a na periferii dost krutý jsem už slyšela v písničkách PSH - no a tady ta nadsázka funguje dost podobně. Trochu "lízlý" Pulp Fiction ve slovenském duchu. Ale režisér filmu rozhodně není bez nápadu, ale tenhle námět je prostě až moc šílený. Jinak technicky skoro nic nevytýkám.(10.9.2013)

"Kto má predsudky voči Bratislave, filmu mu ich upevní." S týmto odporúčaním tých, čo dokument videli, som na film šla. Nečakala som žiadne veľké umelecké hodnoty, nič nadčasové, shakespearovsky dramatické a možno preto som sa dokázala výborne zabaviť, smiala som sa ako do reklamy na nového mobilného operátora. Napriek tomu, že film mapoval len tie tienisté stránky Bratislavy, naďalej mám toto mesto rada, všetko beriem s nadhľadom a neberiem právo Jakubovi Krónerovi vyjadriť filmom svoj uhol pohľadu na Bratislavu. Mňa jeho pohľad naozaj zabavil, možno to chcelo len trošičku viac komplexnosti, dej sa trhal ...Ale aj tak - vďaka zaň.(5.9.2009)

• bubblebobble

Toto "úžasné" spoločenstvo charakterov je mi veľmi dobre známe keďže som sa v ňom istú dobu sám pohyboval (a som rád, že časy mojej puberty už mám za sebou). Myslím si, že forma zodpovedá obsahu, preto moje hodnotenie nie je až také zlé. A nie je to len Bratislava v ktorej sa odohráva takýto hnus. Vivat Sereď a Galanta :-D(3.11.2013)

• rubik1

Totálne sklamanie. Príbeh žiadny, dej o ničom a tá kamera, to je proste hrôza. 1* dávam ozaj iba za snahu urobiť z tohto filmu dnešný obraz doby (teda aspoň tej bratislavskej) čo sa teda aspoň ako tak podarilo a ešte za prijateľnú stopáž, ktorá tento brak zbytočne nenaťahuje. Bratislavafilm sa nedá kvalitou, strihom, ničím ani len porovnať s "Veľkým rešpektom" ktorý bol tiež točený s minimálnymi financiami, no ten výsledok bol už o niečom inom...(28.12.2010)

• metal.storm

Na piču jak celá Bratislava. Ešte k tomu strih ako v jednom nemenovanom českom filme, len do pozadia nespievkal Rymus ale nejaký iný slovenský "umelec". Namiesto zvelebovania slovenska pome natočiť "dokument" so slovenskými "celebritami" o tom, akí sme kokoti, že nevieme ani film natočiť. A čím viac sa snažili spraviť realistický scenár, tým to bolo celé horšie. Je mi zle z toho. Ale v jednej veci mal scenár peavdu: "všecko je to len o peňázoch"...(30.6.2017)

• - Zuzana Fialová vo filme požíva biely prášok, v skutočnosti išlo len o práškový cukor. (R4D0)

• - Film si prišlo do slovenských kín pozrieť 61 039 divákov. (Raccoon.city)

• - Prvý celovečerný undergroundový slovenský film uvádzaný v kinách. (R4D0)