Bratislavafilm je hraný dokument o dobe ktorý vystihuje, život v súčastnosti. Jeden den v meste z pohľadu Mafiána (Banán (mafstory), Peter Batthyanyi), ďalej z pohľadu taxikára (Jozef Kapec), ktorý prežíva manželskú krízu a život mladého dílera drog (Michal Nemtuda), ktorý žije na "druhej strane" mesta v Petržálke, celý tento príbeh spája cesta človeka, ktorý prichádza do Bratislavy za prácou a jeho predstavy pozostávaju z ideálu veľkomesta. Príbehy sa navzájom prelínajú a vyusťujú do drámy. (oficiální text distributora)

Cappuccino

"Lenže ty mi j*beš brata!". Tak nebyť tejto hlášky, bez milosti napálim odpad. Hlúpe, bezmyšlienkovité, primitívne. Bratislava je vykreslená v tom najhoršom možnom smere. Horšie snáď nevykreslil ani Eli Roth Slovensko vo filme Hostel. Narvať do 75tich minút milón nadávok, drogy, mladé šlapky, násilie, mafiu a "kindermafiu", (s)prostých taxikárov - to naozaj nerobí dobrý film dobrým filmom. ()

marvan

Jednoznačně největší utrpení na letošním Febiofestu. Tvůrci se prý snažili udělat film pro mladé. Pubertálně namachrovaná póza, která se snaží udělat z lokálního buranství démonické tragično alà Bronx. Formálně to vypadá jako homevideo, prokládané klipově bezduchým obrazovým balastem v rytmu hiphopu. Oproti těmhle velmi slabým momentům bylo ale ve filmu i několik geniálních scének, především ty kde figuroval Mafián a jeho dilinkoidní žena. Být celý film v tomhle duchu, byla by to pětihvězdičková satira. ()

Ephemeris

"Prečo Ti tam hučí Rozboril, do pi<>e?"... No, ten film je naozaj peklo. Ale nikto nemôže povedať, že nestojí na reálnych základoch. Naša krásna ustrica na Dunaji má špecifické genius loci. Onú prazvláštnu, nepríjemnú a žraločiu atmosféru, ktorá sa pozvoľna vytráca už za jej okrajovými časťami. Preto mnohí ľudia radšej budú trieť biedu kdesi v Rimavskej Sobote než hromadiť bohatstvo v Bratislave. Neni ako víno, neni ako káva. ()

slunicko2

Depka z Bratislavy aneb Neboj sa Stanka, si stále rovnako tučná a vôbec nie si pekná. 1) Asi bude vhodné se úvodem zmínit o tom, že ve filmu je vše v souladu - příběh, režie, kamera, lokace, rapování - zapadá to do sebe a vytváří kompaktní celek. 22letý Jakub Kroner se ve svém debutu pokusil o generační lokálně zakotvenou výpověď - netuším, zdali úspěšně nebo neúspěšně. 2) Podobný slovník jsem naposledny slyšel od svých spolutrpitelů během základní vojenské služby...pár let to už bude. Dialogy se místy pohybují na hranici srozumitelnosti. 3) Text distributora je jako obvykle úplně mimo. 4) Petržalku jsem při svých častých pobytech v Bratislavě nikdy nenavštívil...a tuším, že to tak i zůstane. 5) Stručně řečeno - nelíbí se mi, co film představuje, život, jaký předvádí, ani jak to činí. ()

Phillo

Najlepšia slovenská komédia posledných rokov. Totálna naivita a nulová výpoveď, ktorá Bratislavčana jedine rozosmeje a z Kostelného postavy spraví nakoniec tú najmúdrejšiu a najreálnejšiu. Ako večerný seriál by to mohlo fungovať, najmä kvôli ako tak zaujímavému vizuálu a známym lokalitám. Pochybujem, že ešte v nejakom filme uvidím svoje sídlisko :) . Bratislavafilm je presne tým, na čo vyzerá už podľa traileru. Prepálenou "výpoveďou o skurvenej spoločnosti", ktorá pôsobí smiešne a trápne zároveň. ()

• Prevažná časť filmu sa odohráva na najväčšom slovenskom sídlisku Petržalka. (R4D0)
  • Zuzana Fialová vo filme požíva biely prášok, v skutočnosti išlo len o práškový cukor. (R4D0)
  • Vo filme sa objavia aj známi raperi zo slovenskej scény ako Miky Mora, Čistychov a Molochvlavo. (R4D0)