Bratislavafilm

Slovensko, 2009, 75 min

Problém je v tom, že slovenský film dnes nevie naozaj nikto oceniť. Keby bol podobný film natočený v americkej produkcii a hral by tam nejaký drsný "nigga-ksicht", tak by sa šli všetci zasrať... Nie, ja nehovorím, že je to dokonalé a že je to bez chyby. Má to chyby a je ich viac než len pár, ale to, čo mladý Kroner dokázal s dvomi kamerami a zvukárom je veru obdivuhodné. Čo sa týka obsadenia, je to 50 na 50. Peter Batthyany ma so svojou mafiánskou rétorikou možno bavil v GuNaGu a dodnes baví v MAFstory, ale do celovečeráku sa teda nehodí a pôsobí trápne. To isté Jano Kroner... Jeho minivtip je síce dobrý, ale keby sa tam vôbec nebol objavil, ani by mi to moc nevadilo. Michal Nemtuda zas naopak - v Ordinácii v ružovej záhrade by som mu hodil päť korún, tu však hravo zapadol. Fialová je normálne nenormálne dobrá, a to tu ženskú fakt nemusím. Ale najväčším prínosom určite je Robert Roth ako extravagantná pravá ruka mafiána Rudyho (Batthyany) a brat jeho priateľky Stanky (Fialová). Z neho som nemohol odtrhnúť oči, čo ešte umocnila hláška: "Neboj sa Stanka, si stále rovnako tučná a vôbec nejsi pekná." Poteší takisto minirola Čistychova, ktorý si zo seba neskutočne usiera, čo by niekto neznalý mohol považovať priam za prejav demencie. Toľko k obsadeniu. Čo skutočne zamrzí, je krátka stopáž, prial by som si, aby to všetko neostalo len tak otvorené. Kroner Bratislavu zobrazil naozaj vierohodne, naša metropola taká naozaj je. Presnejšie "...neočarí, neprebudí ťa," ako o nej rapujú rodáci A.M.O., "je po večeroch fádna a zradná za dňa!" Mňa BratislavaFILM milo prekvapil. A záverečné "ojebanie" Kostelného k tomu výdatne pomohlo. Určite sa do bratislavského undergroundu drog, mafie a hip-hopu ešte rád vrátim.(11.1.2011)

• marvan

Jednoznačně největší utrpení na letošním Febiofestu. Tvůrci se prý snažili udělat film pro mladé. Pubertálně namachrovaná póza, která se snaží udělat z lokálního buranství démonické tragično alà Bronx. Formálně to vypadá jako homevideo, prokládané klipově bezduchým obrazovým balastem v rytmu hiphopu. Oproti těmhle velmi slabým momentům bylo ale ve filmu i několik geniálních scének, především ty kde figuroval Mafián a jeho dilinkoidní žena. Být celý film v tomhle duchu, byla by to pětihvězdičková satira.(1.4.2010)

Vzhledem k nulovým očekáváním příjemně překvapující pokus o slovenskou Magnolii, kterému silně ubližuje Kronerova snaha o propletení civilního života s fantasmagorickou mafiánkou, která má k uvěřitelnosti dál než Ewa Farná k opernímu zpěvu. Scenáristicky však všechno funguje. Postavy nepostrádají motivace, děj má hlavu i patu a drží pohromadě. Plus je příjemné vidět, že Kroner umí pracovat s tempem a vyprávět. Byť nikterak úchvatně či originálně.(13.8.2009)

Myslím že film ktorý je konečne niečo ako pravdivý obraz ktorý nádherne vykresľuje výsledok doby ktorý rázne pôsobí aj v Bratislavskej petržalke myslím že každý si povie že určite je všetko na jedno kopyto a prehnané hlavne okopírované s Amerických negrovských volovín ale ten ktorý to hovorý by sa mohol zároveň jedného pekného dňa pozrieť alebo navštíviť petržalku čo dodať nádherne odprezentovaná rapová scéna škoda že sa neobjavili graffity pretože aj to považujem za silný element hip-hopu možno menší nedostatok bol že vo filme sa objavilo miestami dosť ale miestami aj dosť málo akcie, myslím že človek ktorý príde s filmu vysmiaty ako lečo a na Miky-ho nekompromisný rap si dupka nohou nepochopil dej filmu a nevie o čom je dnešná doba,,... štyri.(8.11.2009)

• BathoryMan

Pokus o niečo nové v (takmer neexistujúcej) slovenskej kinematografii sa Kronerovi Jr. uprieť nemôže.Obsadenie hlavne nehercov beriem ako plus pre autenticitu celého príbehu ale na druhej strane profíci (hlavne Fialová a Batthyany) sa snažia až moc až to chvílami príde naozaj trápne.Fialová síce svoju postavu naivnej zlatokopky zahrala dokonale ale po chvíli jej prítomnosť už vážne začne liezť nanervy a Batthyany tu iba rozvynul svoju postavu z Mafstory.pretože tam jeho Banán asi nedostal dostatočný priestor na realizáciu.O obsadení rapperov z Petržalky(Čistýchov,Miki Mora...) sa radšej už nebudem vyjadrovať vôbec.Zato niektorý neherci milo prekvapili(mladý taxikár čo preživa manželskú krízu pôsobil presvedčivo ) a samozrejme vždy skvelý Robo Roth tu tiež exceloval.A tiež niektoré epizodne postavy mali dostať viac priestoru(Janko Kroner ako životom unavený taxikár bol vrcholom filmu)!!!Záver trochu mierne sklamanie vynahradil ale nezbavil som sa aj tak pocitu že celé sa to dalo natočiť podstatne lepšie.Ale mladý Kroner ma talent...takže nabudúce to možno dopadne lepšie a poprosím potom menej toho Hip - Hopu:)) A koho druhá strana (Petržalka)zaujala tak odporúčam si pozrieť výbornú komediu:http://www.csfd.cz/film/250946-velky-respekt/.(27.12.2010)

• - Vo filme sa objavia aj známi raperi zo slovenskej scény ako Miky Mora, Čistychov a Molochvlavo. (R4D0)

• - Herec Peter Batthyany nemal s úlohou mafiána žiadne problémy, keďže ju dlhodobo hrával v seriály Mafstory (2006). (toi-toi)

• - Dlho pred uvedením filmu do kín sa dostali na verejnosť paparazzi fotky Zuzany Fialovej, ako šňupe. Novinári ju obviňovali z drogovej činnosti a išlo o veľký škandál. Až keď film uzrel svetlo sveta, ukázalo sa, že Zuzanin argument - bola to scéna z filmu - je pravdivý. (matthew.17)