Bratislavafilm

Slovensko, 2009, 75 min

• d-fens

snaha urobiť z provinčného 400 tisícového mesta metropolu... použitím "násťročnej optiky" sa dá aj z Petržalky urobiť Detroit alebo Bronx.... proste, aj v Bratislave žijú ťažkí frajeri, aj Bratislava má hip-hop, drogy, násilie, ufrflaných taxikárov, dotieravých fízlov, párty do noci, neviazaný sex, chlast, prachy, sprostý slovník, homosexuálov, aj v Bratislave je život "popiči tvrdý" - proste, aj Bratislava žije duchom modernej doby! Teda, aspoň autor si tú dobu tak zadefinoval. :) Bratislavafilm je vlastne ako taká pubertálna vyrážka - veľmi "reálna", plná hnisu, nepríjemná pre jej nositeľa, no prestáva byť "dramatickou" realitou s postupne odžitými rokmi a znižujúcou sa hladinou hormónov .... Človek sa proste časom prirodzene začne zaujímať o inšie veci, ako je vytláčanie jebákov - to, čo niekedy považoval za "strašnú realitu", upadne časom do zabudnutia(6.8.2012)

• 10Domik10

Tento film som videl asi pred dvoma rokmi a doteraz viem, že začiatok bol na slovenské pomery nádejný no moje očakávanie sa rozplynulo asi v polovici filmu a ten dementný koniec s tým, že Bathtyany je gay asi nepotrebuje žiadny komentár. To sa hádam nemohlo nikomu páčiť, a preto nechápem zámer režiséra či scenáristu.(4.10.2012)

• tere.z

„Film, ktorý sa na nič nehrá.“ zní slogan. Tak můžu říct, že tento film si hraje na úplně všechno. Na drsnou výpověď z bratislavského sídliště, na přirozené herecké výkony, na realistickou kameru, na parádní hláškovitou zábavu a pořádný vhled do problematiky v jednom, na cool film. Nic z toho se bohužel nekoná. Za snahu a pár jakž takž vtipných scén jedna hvězdička.(3.4.2010)

• rubik1

Totálne sklamanie. Príbeh žiadny, dej o ničom a tá kamera, to je proste hrôza. 1* dávam ozaj iba za snahu urobiť z tohto filmu dnešný obraz doby (teda aspoň tej bratislavskej) čo sa teda aspoň ako tak podarilo a ešte za prijateľnú stopáž, ktorá tento brak zbytočne nenaťahuje. Bratislavafilm sa nedá kvalitou, strihom, ničím ani len porovnať s "Veľkým rešpektom" ktorý bol tiež točený s minimálnymi financiami, no ten výsledok bol už o niečom inom...(28.12.2010)

"Kto má predsudky voči Bratislave, filmu mu ich upevní." S týmto odporúčaním tých, čo dokument videli, som na film šla. Nečakala som žiadne veľké umelecké hodnoty, nič nadčasové, shakespearovsky dramatické a možno preto som sa dokázala výborne zabaviť, smiala som sa ako do reklamy na nového mobilného operátora. Napriek tomu, že film mapoval len tie tienisté stránky Bratislavy, naďalej mám toto mesto rada, všetko beriem s nadhľadom a neberiem právo Jakubovi Krónerovi vyjadriť filmom svoj uhol pohľadu na Bratislavu. Mňa jeho pohľad naozaj zabavil, možno to chcelo len trošičku viac komplexnosti, dej sa trhal ...Ale aj tak - vďaka zaň.(5.9.2009)

• - Prvý celovečerný undergroundový slovenský film uvádzaný v kinách. (R4D0)

• - Herec Peter Batthyany nemal s úlohou mafiána žiadne problémy, keďže ju dlhodobo hrával v seriály Mafstory (2006). (toi-toi)

• - Film si prišlo do slovenských kín pozrieť 61 039 divákov. (Raccoon.city)