Bratislavafilm

Slovensko, 2009, 75 min

Myslím že film ktorý je konečne niečo ako pravdivý obraz ktorý nádherne vykresľuje výsledok doby ktorý rázne pôsobí aj v Bratislavskej petržalke myslím že každý si povie že určite je všetko na jedno kopyto a prehnané hlavne okopírované s Amerických negrovských volovín ale ten ktorý to hovorý by sa mohol zároveň jedného pekného dňa pozrieť alebo navštíviť petržalku čo dodať nádherne odprezentovaná rapová scéna škoda že sa neobjavili graffity pretože aj to považujem za silný element hip-hopu možno menší nedostatok bol že vo filme sa objavilo miestami dosť ale miestami aj dosť málo akcie, myslím že človek ktorý príde s filmu vysmiaty ako lečo a na Miky-ho nekompromisný rap si dupka nohou nepochopil dej filmu a nevie o čom je dnešná doba,,... štyri.(8.11.2009)

Asi do polovice som reálne zvažoval, že si to zaslúži plný kotol. Potom dostala čoraz viac priestoru dostávať mafiánska linka, ktorá vo filme pôsobí ako päsť na oko a z veľkej časti zabíja autenticitu celého počinu a moje nadšenie začalo vyprchávať. Keď raz točím na ručnú kameru príbehy z ulice, do textov a beatov Druhej Strany, s nehercami, ktorí zjavne skôr prezentujú vlastnú realitu, než hrajú, tak tam nezavolám prehrávajúceho Batthyanyho, aby hral Banána z Mafstory. A to musím ešte povedať, že Fialová, ktorú ako herečku ozaj nemusím, mi na tej mafiánskej story vadila najmenej, skôr ju zachraňovala. Na margo toho ale treba objektívne povedať, že práve prítomnosť týchto hercov zrejme zaistila filmu širšiu publicitu a dodala punc komerčnosti, takže si ho prišiel asi pozrieť aj niekto viac, než len tí, o ktoých to celé je. Dokonca aj tá hudba Druhej Strany, ktorú nemám rád práve kvôli primitívnemu podaniu, mi do filmu pasovala hudobne, tematicky aj textovo. Plusom filmu je určite jeho koncept- pokus o slovenskú Magnóliu alebo skôr BA Crash síce pôsobí miestami kostrbato a nedomyslene, ale v zaspatej slovenskej kinematografii je totálne unikátny a celkom ma navnadil na vzhliadnutie poslendého Kronerovho filmu, s charizmatickým Nemtudom v hlavnej úlohe- Love. Bratislavafilm je najúprimnejší, najtrefnejší a podľa mňa aj najlepší výtvor slovenského filmu za posledných x rokov a hoci je v mnohých ohľadoch nedokonalý a nevyzretý a určite naplno nevyužíva svoj potenciál, 4* mu dávam s čistým svedomím. 75%(27.1.2012)

Sú filmy, ktoré si pozrieš a za pol roka si nespomenieš o čom film bol, sú filmy, o ktorých poviš, že bol dobrý, bol super, alebo dalo sa, sú filmy, z ktorých si hlášky pamätáš celý svoj život, lebo sú kultové alebo sa ťa priamo dotýkajú. Bratislavafilm, podanie dnešnej doby, ako to tu chodí. Bol som na Bratislavafilm v kine a neľutujem! Film je výborný. 90%(23.1.2011)

• bubblebobble

Toto "úžasné" spoločenstvo charakterov je mi veľmi dobre známe keďže som sa v ňom istú dobu sám pohyboval (a som rád, že časy mojej puberty už mám za sebou). Myslím si, že forma zodpovedá obsahu, preto moje hodnotenie nie je až také zlé. A nie je to len Bratislava v ktorej sa odohráva takýto hnus. Vivat Sereď a Galanta :-D(3.11.2013)

• spikey1

"Pro všechny kteří nám nevěřili že to dokážeme!" Zní vzkaz mladých tvůrců všem skeptikům, kteří nevěřili, že tento počin dotáhnou do Slovenských kin. Jde o to co tam dotáhli. Kdybych byl mladým klukem co má rád filmy a chce natočit něco o drsném sídlišti, asi bych šáhl po Tarantinovi, pokusil bych se ho vykrást. To se tu přesně děje, bohužel autoři nemají takovou zkušenost s psaním scénáře, budování atmosféry a výpovědi scény, kombinují a kombinují až překombinují co se dá. Nevím jestli se mám smát, i když musím přiznat, že než k smíchu nad vtipností filmu mi bylo do smíchu nad groteskní trapností s jakou mi byly jednotlivé příběhy a hraní herců servírováno.(8.6.2010)

• - Zuzana Fialová vo filme požíva biely prášok, v skutočnosti išlo len o práškový cukor. (R4D0)

• - Herec Peter Batthyany nemal s úlohou mafiána žiadne problémy, keďže ju dlhodobo hrával v seriály Mafstory (2006). (toi-toi)

• - Film si prišlo do slovenských kín pozrieť 61 039 divákov. (Raccoon.city)