Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jsou různé cesty, jak projevit lásku - třeba v ringu.
Do nápravného zařízení pro mladistvé přichází mladý kněz Herbert, aby zde vykonával pastoraci. Herbert se od samého počátku střetává s neprostupnou komunikační bariérou. Oporu nenachází ani ve vychovatelském sboru, jehož šedivou eminencí je zástupce ředitelky přezdívaný Šéfík. Tento muž je bývalým boxerem a tento sport provozuje také v ústavu. Svěřenci, pokud chtějí mít u Šéfíka nějaké výhody, musí boxovat. K tréninkům patří také zápasy, kde se často nechává volný průběh agresivitě mladých delikventů. Herbert pochopí, že má-li hlouběji proniknout do života ústavu, musí přijmout zdejší pravidla. Přesvědčí Šéfíka, aby jej postavil do zápasu, a ten mu schválně vybere nebezpečného protivníka. Během krvavého střetnutí je Herbert drsně zbit. Dokáže však vydržet do konce a ještě druhý den přijít na svoji hodinu. Tímto výkonem si zajistí u svých svěřenců jistý respekt. Je však otázkou, zda díky tomu získá i jejich náklonnost nebo jej naopak zničující zážitek připraví o poslední zbytek chuti do práce. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (38)

triatlet 

všechny recenze uživatele

Jiří Havelka ve vážnější roli otce Herberta, který se v ringu (nápravné zařízení pro mladistvé) snaží získat respekt chovanců mmj. tím, že pouští film Misie. Naďa Urbánková v roli ředitelky působí komicky, stejně jako prostředí nápravného zařízení. Linie, v níž hledá samotný otec Herbert svou cestu - při běhu, u klaviru zajímavá i obrazově, stejně jako symbol kostela, kterým může být tělocvična - pro Šéfika (Martin Dejdar), koncertní podium - pro hudebníka (Jan Dolanský), nebo školní třída. Zajímavé prolínání obrazů ze života v ústavu a v kostele. Škoda, že všechny postavy nebyly propracovány jako hlavní, ale na padesátiminutový formát lepší průměr.Scénář: Eugen Liška, hudba: Vojtěch Komárek. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Tento film, s pozorností zasluhujícím námětem, mohl být zvládnut mnohem lépe, kdyby nebylo příliš plytkého scénáře a krátké stopáže. Nevím, jestli v dnešní době vypadají knězové takto. Představovala jsem si někoho nepatrně více reprezentativního. Některé scény a dialogy mi přišly docela uvalené. Ale zase mne potěšil Jan Dolanský a hudba. "Samota je místo, kam se ukrýváme, abychom nalezli věci, které jsme ztratili ve víru života..." ()

Reklama

Vančura 

všechny recenze uživatele

Klasická veřejnoprávní nuda. U televizní tvorby tohoto typu se nemohu ubránit dojmu strašlivé zbytečnosti, kterou na mě působí. Prostě mi přijde, že se tenhle typ fušeřiny točí jen proto, aby si pár lidí od fochu přišlo k nějakým těm penězům na živobytí a ČT zaplácla místo v nedělním primetimu. Nicméně, dosti žehrání - stejně už na tuhle bezvýznamnou podívanou padá prach zapomnění. Otakáro Maria Schmidt pro mě zůstává nezařaditelným podivínem, jehož tvorbě jen těžko kdy přijdu na chuť, ale co už. ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 5/10/// +obsazení, sympatický hlavní hrdina, Jan Dolanský ve své tipické roli, potěší Lubomír Kostelka, moderní hudba -velice špatná kamera při boxu, mohlo to mít větší rozsah i pointu/// Ještě zhruba tak v polovině filmu jsem si říkal: "Čím mě vlastně ten film chce zaujmout?" Nakonec jsem pochopil a začal mě zajímat. Škoda, že to je jen epizodka z nápravného zařízení (zdařilá sonda do skupiny takovýchto lidí), mohl z toho klidně být krásný sportovní (boxerský) film. Potom by to nabralo úplně jiný směr. V tomto případě je to jen neškodná jednohubka./// Celkem 60%/// ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Nápad je moc fajn a i to technické/vizuální zpracování se mi líbilo (hudba, prosluněná kamera). Akorát knězovu rozpolcení jsem tak úplně nevěřil, (nechat se rozhodit a začít pochybovat o víře kvůli pár spratkům?) a že by se někdo takový, ač bývalý sportovec, postavil dobrovolně do ringu, to mi na osobu jeho postavení prostě nesedí. Trochu víc rozvést, 50 minut je podle mě na tak zajímavé téma zoufale málo, proto pouze slabší průměr. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (1)

  • Scéna, ve které si ředitelka ústavu (Naďa Urbánková) "vyzvedává" otce Herberta (Jiří Havelka), se natáčela v knihovně Severočeského muzea v Liberci. (Agatha)

Reklama

Reklama