Herbert v ringu (TV film)

Drama / Psychologický

Česko, 2009, 50 min

• Vančura

Klasická veřejnoprávní nuda. U televizní tvorby tohoto typu se nemohu ubránit dojmu strašlivé zbytečnosti, kterou na mě působí. Prostě mi přijde, že se tenhle typ fušeřiny točí jen proto, aby si pár lidí od fochu přišlo k nějakým těm penězům na živobytí a ČT zaplácla místo v nedělním primetimu. Nicméně, dosti žehrání - stejně už na tuhle bezvýznamnou podívanou padá prach zapomnění. Otakáro Maria Schmidt pro mě zůstává nezařaditelným podivínem, jehož tvorbě jen těžko kdy přijdu na chuť, ale co už.(16.8.2012)

Tento film, s pozorností zasluhujícím námětem, mohl být zvládnut mnohem lépe, kdyby nebylo příliš plytkého scénáře a krátké stopáže. Nevím, jestli v dnešní době vypadají knězové takto. Představovala jsem si někoho nepatrně více reprezentativního. Některé scény a dialogy mi přišly docela uvalené. Ale zase mne potěšil Jan Dolanský a hudba. "Samota je místo, kam se ukrýváme, abychom nalezli věci, které jsme ztratili ve víru života..."(23.3.2009)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 5/10/// +obsazení, sympatický hlavní hrdina, Jan Dolanský ve své tipické roli, potěší Lubomír Kostelka, moderní hudba -velice špatná kamera při boxu, mohlo to mít větší rozsah i pointu/// Ještě zhruba tak v polovině filmu jsem si říkal: "Čím mě vlastně ten film chce zaujmout?" Nakonec jsem pochopil a začal mě zajímat. Škoda, že to je jen epizodka z nápravného zařízení (zdařilá sonda do skupiny takovýchto lidí), mohl z toho klidně být krásný sportovní (boxerský) film. Potom by to nabralo úplně jiný směr. V tomto případě je to jen neškodná jednohubka./// Celkem 60%///(22.3.2009)

• Slarque

Z toho námětu možná mohlo něco být, ale nakonec to vypadá, že scenárista jen chtěl dostat kněze do boxerského ringu a na nic kolem se nesoustředil. Díky tomu tu nejsou postavy, ale pouze typy – hodnej vychovatel (Dolanský), zlej vychovatel (Dejdar) atd. Jediná trochu propracovaná postava byl hlavní hrdina v podání Jiřího Havelky. Režisér také zřejmě nevěděl co s tím a tak z toho vyšel takový slabší průměr.(22.3.2009)

No jo... Pár minut po skončení a už se nám tu rýsuje nízkých 25% ... Řekl jsem si jen "co čekat, když je to s nábožensku tématikou". (ale ne, to zas nechci odsuzovat.. to jen spíš nepochopím, jak tomu někdo může dát "odpad!") Hodnotím-li formu, tak ucházející, hodnotím-li myšlenku, tak skvělá. Tak můžu jen doufat, že procenta půjdou nahoru, protože to nebyla slátanina, mělo to hlavu i patu a rozhodně zajímavý a originální námět. A moc pěkně v hlavní roli Jiří Havelka!! (který si chudák ani nevysloužil drobný záznam v seznamu herců :)(22.3.2009)

• - Scéna, ve které si ředitelka ústavu (Naďa Urbánková) "vyzvedává" otce Herberta (Jiří Havelka), se natáčela v knihovně Severočeského muzea v Liberci. (Agatha)