Herbert v ringu (TV film)

Drama / Psychologický

Česko, 2009, 50 min

• Hejtmy

Nebýt až příliš zdůrazňovaného křesťanského motivu a jakéhosi mnou nepochopeného poselství, mohl být Herbert docela dobrý film. Námět je zajímavej, herci taky ušli (Dolanský), ale jak říkám, na můj vkus tam bylo trošku moc "Ježíše". Jinak nic proti křesťanství nemám, ale nesmí se to až takhle vnucovat. 50%(23.3.2009)

• klima777

S Otakárkem je to po umělecké stránce špatné... Možná kdyby všechno nebral ode zdi ke zdi. "Samota je místo, kam se ukrýváme atd." Vážně? Ono totiž, co, je dobré pro jednoho, nemusí být dobré pro všechny... Pěsti ve světle... Tak nás tou láskou třeba umlaťte :). A to mám ráda box a o teologii též něco vím...(22.6.2010)

Tento film, s pozorností zasluhujícím námětem, mohl být zvládnut mnohem lépe, kdyby nebylo příliš plytkého scénáře a krátké stopáže. Nevím, jestli v dnešní době vypadají knězové takto. Představovala jsem si někoho nepatrně více reprezentativního. Některé scény a dialogy mi přišly docela uvalené. Ale zase mne potěšil Jan Dolanský a hudba. "Samota je místo, kam se ukrýváme, abychom nalezli věci, které jsme ztratili ve víru života..."(23.3.2009)

Nápad je moc fajn a i to technické/vizuální zpracování se mi líbilo (hudba, prosluněná kamera). Akorát knězovu rozpolcení jsem tak úplně nevěřil, (nechat se rozhodit a začít pochybovat o víře kvůli pár spratkům?) a že by se někdo takový, ač bývalý sportovec, postavil dobrovolně do ringu, to mi na osobu jeho postavení prostě nesedí. Trochu víc rozvést, 50 minut je podle mě na tak zajímavé téma zoufale málo, proto pouze slabší průměr.(9.12.2012)

• Vančura

Klasická veřejnoprávní nuda. U televizní tvorby tohoto typu se nemohu ubránit dojmu strašlivé zbytečnosti, kterou na mě působí. Prostě mi přijde, že se tenhle typ fušeřiny točí jen proto, aby si pár lidí od fochu přišlo k nějakým těm penězům na živobytí a ČT zaplácla místo v nedělním primetimu. Nicméně, dosti žehrání - stejně už na tuhle bezvýznamnou podívanou padá prach zapomnění. Otakáro Maria Schmidt pro mě zůstává nezařaditelným podivínem, jehož tvorbě jen těžko kdy přijdu na chuť, ale co už.(16.8.2012)

• - Scéna, ve které si ředitelka ústavu (Naďa Urbánková) "vyzvedává" otce Herberta (Jiří Havelka), se natáčela v knihovně Severočeského muzea v Liberci. (Agatha)