Pod vlivem lásky (festivalový název)

Ai no mukidaši

愛のむきだし

Ai no mukidashi

Love Exposure

Akční / Drama / Komedie / Psychologický / Romantický

Japonsko, 2008, 237 min

Shion Sono v tomto bezmála čtyřhodinovém filmu stihl zkombinovat velké množství žánrů, aniž by to budilo dojem jakékoliv nesourodosti. Právě neobvykle dlouhá stopáž mu dovolila dostatečně rozvinout množství dějových linií, které se v závěrečné kapitole (film je rozdělen do čtyř kapitol) protínají. Vedle centrální romantické linie film pojednává o křesťanství a fanatismu, o úchylkách, dospívání a o rodinných problémech, přičemž Sono se při psaní tohoto eposu nezdráhal kombinovat jednotlivá témata do originálních a vcelku odvážných vzorců (např. fakt, že hlavní hrdina – syn pedantského kněze – hledá svou „Pannu Marii“ skrze fotografování kalhotek nic netušících dívek, které je zde prezentováno jakožto specifický druh umění). Jedná se o velmi zábavný, nápaditý a myšlenkově podnětný film.(20.6.2011)

44th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2009 - Toto je film na který nikdy z festivalů nepůjde zapomenout. Film pokud dokáže čtyři hodiny bavit a nenudit to už opravdu musí být kvalitní snímek. Film je opravdu dokonale propracovaný, vše v něm dává smysl né jako u dosti jiných Japonských ztřeštěností. Snímek se sice neubránil takových až přehnaných výstupů, je jich tam opravdu dosti, ale divák to s úsměvem přejde... Nečekal jsem až takový závěrečný potlesk, čekal jsem, že to lidé asi moc nepoberou, ale můj omyl :-) - Úžasných 90%(11.7.2009)

Takýto mix rôznych štýlov presýtený nespočetnými myšlienkami som hádam ešte ani nevidel. Okrem historikov si tu nájde každý divák niečo, čo patrí do jeho obľúbeného filmového žánru. Film mal síce ohromujúcu dĺžku, no vďaka rýchlo plynúcemu deju, podchvíľou sa meniacich štýlov a nových odkazov na zamyslenie mi ubehol ako voda. Po prvej hodine som dokonca rozmýšľal o zaradení medzi moje najobľúbenejšie filmy, no potom sa to na môj vkus začalo až príliš kombinovať a jeho hodnota v mojích očiach začala klesať. Problémy so sektami a pomätenými ľudmi tam už miešať ozaj nemuseli. Ak sa vám zdá, že američania robia riadne nechutné filmy o skazených ľudoch ste na omyle. Ázijská kinematografia zachádza v tomto smere ešte do väčších extrémov. Pri ázijských filmoch je najlepšie to, že nikdy neviete ako to skončí. Nie je to ako s Hollywoodom, pokiaľ divák neuvidí happy end, nie je spokojný. Jedná sa o ďalšiu baladu alebo sa to skončí ako love story? Pozrite si film do konca a uvidíte :)(3.9.2011)

I když je to tak dlouhé, tak mě to chytlo od začátku až do sladkého konce. I když se tam proplétají všechny možné žánry, tak to tak krásně sedí, je to střelené, ujeté, veselé, smutné, neuvěřitelné, surové i něžné. Být na tom v kině, tak je možné, že bych tomu těch 5* dala. Možná. Každopádně jsem ráda, že jsem to viděla. Hlavní hrdina je sympaťák, jeho protějšek je také fajn (žádný pocit, že je na čase ji strčit pod kolem jedoucí náklaďák se nekonal). Ostatní byli šílení. Ale to bylo také fajn. ^^ Dlouhé volné odpoledne - Let's go for it. Přemýšlím o tom již několik dní, a tak nějak si říkám: "Proč tomu sakra nedáš za 5*? Vždyť to bylo dokonalý!" Takže hodnocení měním z 4* na 5*. ^^(30.1.2011)

Nebyť tej uškriekanej Japončiny (žiaľ pre mňa je až príliš melodická, čo mi rezalo uši), miestami prílišnej afektovanosti hercov (ale možno len ich kultúre hrania nerozumiem) a premrštenej stopáže (v porovnaní s rýchlosťou záverečnej časti mi tie predchádzajúce prišli premrštené, chcelo by to prestrihať kvalitnými nožničkami), tak by to bolo aj za päť, ale takto je to tak ako to je.(21.7.2015)

• - Původní verze filmu byla 6 hodinová, ale na přání producentů ji režisér Sion Sono musel sestříhat na 4 hodiny. (DailyDreamer)

• - Film byl natočen podle skutečných událostí. (Frajer42)

• - Při chvílích erekce hlavního hrdiny byl použit umělý penis. (Frajer42)