Noční autobus

USA, 2008, 102 min

Edward Anderson

Edward Anderson
  • LIVINGDEAD

Maximálně 2 hvězdičky. A proč? ZA 1) skoro černobílý film, nekvalitní zvuk, 2) Nesympatické herecké obsazení 3) Ačkoliv měly holky 100 x možnost únosce zlikvidovat, neudělaly to! Takže jsem po celý film říkal : "těm kurvám to patří"! 4) Film se táhl, děsně táhl a tak jsem se musel při sledování zabavit internetem...... Jednou větou : "DĚSNĚ BÉČKOVÝ FILM !!!!"OBSAH: Jules a Mel se právě vracejí z dovolené, kterou prožili se svými nejlepšími kamarádkami. Unavené z cesty dorazí na letiště, kde je přinutí deštivé počasí změnit způsob dopravy. Cesta z neznámým řidičem se ukáže opravdivým horrorem. Ten může skončit tragicky.....(4.4.2009)

Thriller o obchodu s bílým masem? Dokonalé. Dějově se zbytečně dlouze táhne. Tolik příležitostí k útěkům co měli postavy a nevyužili je, to je trochu o nervy. Ke konci se divák bude asi trochu nudit, jelikož pujde o jedno a to samé: povedený útěk a následné lapení zloduchem. A zase, a zase... Škoda, mohlo to být zajímavější ale nápad to byl dobrý. 55%(18.10.2009)

• Terva

Zvláštní, že výlet v Mexiku přežijou a bohužel v USA bude zle. Škoda, že ten prokletej mobil nemá signál. Pět lidí na jednoho a nic nezmůžou ( počet se pak změní ), ale stejně si zaslouží zemřít. Docela dlouho jsem myslel, že koukám na katastrofické sci-fi, protože celou cestu nepotkají ani živáčka !!! A v tom obchodě? Sakra, chci zažít tak prázdný obchodní dům !!! Ten naprosto úžasný konec mně donutil dát tomu alespoň hvězdu a ne - odpad -(10.9.2009)

• Jara.Cimrman.jr

"Vzhledem ke všem objížďkám nebude dost času kochat se krajinou. Ale užijeme si to." Mám takový divný pocit, že v nočním autobuse si to neužil vůbec nikdo a moje zvrhlé JÁ taky nebylo úplně uspokojeno. Padouch mi totiž připadal celkem neschopný, cestující pitomí a komplic byl i mně jasný od prvního okamžiku. Navíc mi bylo celkem jedno, koho přejede autobus, kdo má kvasinkovou infekci i kdo skončí v bedně. Takže hvězdy úchylně dávám jen za týrané holky, za inspiraci a poučení z řidičových chyb. A jdu si hned koupit sexy růžový minibus vybavený sedadly s pouty. Chce někdo svézt?(26.1.2019)

Nečekaně solidní thriller, kterému je nutno vytknout banální a pravidelné chyby, opakující se každým podobným filmem. První půlku si film drží solidní atmosféru, nejde ani tak o napětí, které jsem mimochodem nepocítil za celou délku snímku, ale spíše o zajímavou situaci, kterou nám ukazuje. Bohužel, film se dostává z lehkého nadprůměru, do těžkého průměru ve chvíly, kdy se děj zaměří výhradně na ženské "pasažéry". Pak se stává zdlouhavým, nezáživným a nijakým. Z útlumu ho dostane až poslední pětiminutovka s pointou. Celý film je propleten nelogičností, jako například rozbití okénka a řvaní o pomoc v místech, kde není vůbec nikdo, kdo by mohl pomoct. Místama trapně působí schopnost hlavního padoucha všechny zranění hravě překonat. Měl jsem pocit, že kdyby mu přeřezali všechny šlachy v těle, stejně bude schopný řídit autobus a u toho ještě telefonovat těhotné manželce. To nejlepší si ovšem nechá na konec a s téměř prostřeleným mozkem a rozřezaným stehnem, dokáže dělat psí kousky. Každopádně zajímavé téma, které bohužel těžce nepasuje do amerického prostředí. Na tohle jsou většinou "verbovány" holky z východního bloku. 60% 25.01. 2010(25.1.2010)

• - Natáčení probíhalo převážně v americkém Bostonu. (Terva)

• - Snímek měl premiéru 8. března 2008 na hudebním a filmovém festivalu v Austinu v Texasu. V omezeném vydání na dalších festivalech až v roce 2009. (Terva)