Noční autobus

USA, 2008, 102 min

Edward Anderson

Edward Anderson
  • MareT.

Film, který má potenciál být žánrová jednohubka, je naprosto zbytečně roztahaný až hrůza. Nemluvě o tom, že hrdinové opravdu měli milion šancí utéct a pokaždé udělali nějakou stupidní chybu. V mých očích tento film z bahna vyzdvihává jenom konec, který tak nějak dává na frak těm šťastným happyednům tohoto žánru. JInak herecké výkony nic moc, žádný slavný obličej totiž nečekejte!(25.3.2010)

• nascendi

Z času na čas dokážem pozrieť aj niečo tak úbohé a nepodarené, ako bol tento film. A nielenže dokážem, ja to priam potrebujem, aby som si mohol nastaviť referenčnú úroveň, od ktorej sa budem odrážať pri hodnotení ďalších filmov. Vzniká otázka, prečo potom jedna hviezdička a nie zaslúžený odpad? Vo futbale sa tomu hovorí gól do šatne. Aj tu vďaka záveru, ktorý je úrovňou ako z iného filmu, som mohol siahnuť po jednej hviezdičke.(13.12.2012)

• LIVINGDEAD

Maximálně 2 hvězdičky. A proč? ZA 1) skoro černobílý film, nekvalitní zvuk, 2) Nesympatické herecké obsazení 3) Ačkoliv měly holky 100 x možnost únosce zlikvidovat, neudělaly to! Takže jsem po celý film říkal : "těm kurvám to patří"! 4) Film se táhl, děsně táhl a tak jsem se musel při sledování zabavit internetem...... Jednou větou : "DĚSNĚ BÉČKOVÝ FILM !!!!"OBSAH: Jules a Mel se právě vracejí z dovolené, kterou prožili se svými nejlepšími kamarádkami. Unavené z cesty dorazí na letiště, kde je přinutí deštivé počasí změnit způsob dopravy. Cesta z neznámým řidičem se ukáže opravdivým horrorem. Ten může skončit tragicky.....(4.4.2009)

Dvě sympatické kamarádky Mel a Jules přijmou lákavou nabídku řidiče autobusu nechat se v noci odvézt v lijáku z prázdného letiště. Spolu s dalšími třemi pasažéry nasednou do autobusu, z kterého se vystupuje výhradně nohama napřed, anebo pokud máte to štěstí a jste atraktivní dívka, tak vystoupíte až ve východní Asii, protože zmíněný autobusák je obchodník s bílým masem, a proto, aby jeho zboží zůstalo nepoškozené, je ochoten riskovat vše. Tenhle thriller mě překvapil a pro nepřipraveného diváka je tohle soda. Byl velmi napínavý, měl zajímavé herce a ústřední trojice Peyton List, Cameron Goodman a psychopatický Tony Curran své party zvládli na jedničku. Přitom film není nijak extrémně přehnaný, má celou řadu zvratů (ten s komplicem v autobuse neměl chybu) depresivní stísněnou atmosféru, nečekaný konec a debutující režisér a scenárista v jedné osobě Edward Anderson dokázal, že bude-li mít v budoucnu šanci režírovat nějaký film s vyšším rozpočtem, než je tenhle, tak to může dotáhnout daleko, proto filmu odpouštím nižší technickou kvalitu.(28.10.2009)

Tak nějak nechápu, proč je v tom filmu tak nechutně snížený kontrast, je to takové celé šedivé, prostě absence barev. Thriller je to však celkem povedený, jen si myslím, že bych z toho busu utekl levou zadní. Ta posádka měla mnoho příležitostí toho parchnta sejmout, jednomu sundaj ko uplně s přehledem a druhej je zřejmě nezničitelnej, jinak si nedovedu vysvětlit, jak přežil průstřel palice asi z půl metru. No jo no, je to hold béčko se vším co béčka mají. Hodnotím za 3* , koukatelné to vcelku bylo.(10.1.2013)

• - Snímek měl premiéru 8. března 2008 na hudebním a filmovém festivalu v Austinu v Texasu. V omezeném vydání na dalších festivalech až v roce 2009. (Terva)

• - Natáčení probíhalo převážně v americkém Bostonu. (Terva)