Noirovému fanouškovi občas stačí velmi málo. Tohle je ještě jeden z těch raných, učesaných, studiovými dekoracemi vonících produktů. Samé interiéry a řečičky, fyzická akce žádná. Jenže je tam starej známej "pan podpantoflák" ze Zabíjení, toho tlustého poldu jsem taky někde viděl, Vic Mature už pro mě taky začíná být dobrým sousedem od vedle :) Scénku v bazénu 99%diváků odzívá, zatímco noirový fanoušek padá málem ze židle a přemýšlí jestli něco tak "odvážného" (Vic Mature si vysazuje Betty Grable v plavkách pod fontánku) ve filmech filmech z tohoto období viděl, natožpak koupání v noirovce. Prostě přidané hodnoty pro zasvěcené. Nic, co by strhlo, ale na jakž takž spokojené vrnění to stačilo :) 70%.(7.2.2008)

Začátek sliboval hodně. Start ve stylu Sbohem buď, lásko má, nádherná slečna a příjemně nepříjemný hrdina, to já můžu. Nakonec ale největší klad filmu leží úplně jinde. Zmíněný začátek zůstal v budování napětí někde v půli cesty, role Carole Landis je také nevyužitá a povaha hlavního hrdiny se projevuje až příliš uměle a nepřesvědčivě. Překvapil totiž výborně zahraný detektiv Cornell a těžko nezmínit Elishu Cooka.(2.5.2010)

Z Betty Grable se mi srdce rozhodně nerozbuší (tuctová hollywoodská kráska), stejně tak Victor Mature je moc velký slizoun, než aby získal nějaké mé sympatie, naštěstí situaci vylepšuje opravdu půvabná Carole Landis (mimochodem v devětadvaceti spáchala sebevraždu) jako zavražděná hrdinčina sestra. I Wake Up Screaming - název z děje opravdu nevysledovatelný - je vcelku zábavný noir, na němž je nejzajímavější krásná kamera a pak ty Robem zmiňované detaily.(5.4.2008)

Je škoda, že je to v současné době takový spíš tradiční noir, protože ve své době to mohl být - a byl - film, který některými scénami docela překvapil, i když to není rozhodně nic explicitního. Jsou lepší noir filmy, ale ani tenhle by si nezasloužil zapadnout. Přece jen, je to film s dobrými hereckými výkony.(24.11.2016)

Pěkně nasnímané ale pohříchu neakční, krásná Carole Landis ale málo cigaretového kouře kolem ní, uhlazené a čisté ale hraje do toho Somewhere Over The Rainbow... A tak pro mě celý film zůstává někde na půl cesty mezi třemi a čtyřmi. S přihlédnutím k tomu, že Laird Cregar vypadá skoro stejně ďábelsky jako Orson Welles v Touch of Evil půjdu nahoru ;o)(26.12.2008)