• merigieren
  ***

  Ajťák je ten co programuje (hry ho nudí, neboť v nich vidí jen algoritmy), dělá správce, věší si na stěny krásné dívky ve spodním prádle s tučňákem na bříšku. Tady jde o ukázkového závislého pařana, kteří močí do petlahve, aby nemuseli přerušit expování v onlinovce. Takže to vlasně není o mně :-) Díky tomu lze přehlédnout vtip na win u "meka", vlastně se snaží ze začátku ukázat jak strašným někdo může být a pak už jde spíš o romantické spojení ženy a spoka. Je to i vtipné, dokonce mi některé rozhovory připomenuly toho inda z Johny 5 (možná je to blbost, ale můj mozek to tak propojil, bůh ví proč...).(1.11.2009)

 • Smok
  *

  Nezáživná komédia o partičke vyjadrovaním, správaním aj výzorom "tak trochu" iných IT týpkov, ktorým kraľuje Cyprien. Toho tu hrá Elie Semoun (Daltoni, Asterix a olympijské hry), ktorý je dorobený tak, že by ho aj vlastná matka mala problém identifikovať. Dosť som sa na túto komédiu tešil, ale bohužiaľ väčšina hlášok pre ľudí s minimálnou hladinou IT vzdelania ide totálne do prázdna, príbeh je tuctový a správanie a výzor celej "mimóznej" party je fakt dosť odpudivé. (zažltnuté zuby, staré teplákové súpravy atď), takže ma paradoxne najviac potešila prerábka songu od Jermaine Jackson & Pia Zadora - "When the rain begins to fall" v záverečných titulkoch, čo teda naozaj neni dobrá vizitka.(26.10.2009)

 • Matros
  ***

  Ach jo, škoda jen té zápletky ve stylu - Zamilovaný profesor s E. Murphym. Je to celkem už nudné a ničím to nedokáže zaujmout a to ani nemluvím o moralizování na konci (a hlavně každý ví, jak to celé dopadne). Když pominu toto, tak se jedná o velmi slušnou komedii se spoustou odkazů na filmovou tvorbu a várkou geek vtipů.(7.10.2009)

 • eagle-eye
  *

  Jestli čekáte něco ve stylu IT crowd, budete hluboce zklamáni, stekně jako já... Český distributor se měl radši držet originálního názvu, čili by mi tím ušetřil hodinu a půl života. Jinak oblíbený výraz "ptákovina" se pro Švihlýho Cyprijána hodí náramně. Nebýt pár úsměvných odkazů na Hvězdné války a sem tam slušný osmdesátkový flák, tak dám odpad jak vyšitej... PS: Domnívám se, že pole IT je stále neoarané a že by se nějaká komedie z tohoto prostředí natočit měla...(14.10.2009)

 • blackrain
  ***

  Cyprien naprosto dokonale splňuje všechna ajťácká klišé, která na světě existují a taky i ta, která ještě nebyla objevena. Námět samozřejmě vychází z legendárního Jekkyla a Hydea. Ani to tvůrci nezastírají. Víc se mi teda líbila ta figurka ajťáka. Byla mi mnohem sympatičtější, i když to byla takový roztomilý ňouma. Umělecký ředitel časopisu byl totální blb. Potěšila mě přítomnost Catherine Deneuve. Je to stále okouzlující dáma.(15.2.2018)