Začínajúca pilotka a jej priatelia sa ocitnú v smrteľnom nebezpečenstve, keď ich lietadlu záhadne zlyhá riadenie. Niekoľko mladých priateľov sa rozhodne ísť na koncert netradičným spôsobom – zaletieť naň prenajatým malým lietadlom. Len chvíľu po štarte, keď vletia do čudesnej búrky, začne lietadlu zlyhávať riadenie, úplne sa vymkne kontrole a neovládateľne stúpa vyššie a vyššie. Začínajúca pilotka Sara a jej štyria mladí priatelia Mel, Cory, Bruce a Sal s hrôzou zisťujú, že sú uväznení vo vzduchu a navyše sa musia pustiť do smrteľného boja s nadprirodzenou silou, ktorá prekračuje všetky najhoršie obavy. Odkiaľ sa však monštrum vzalo? (oficiální text distributora)

*CARNIFEX*

Filmový casting na úrovni dokonale obsadenej teen swingers párty. Popravde, toto je taká, príbehovo primitívna kokotina :D ale na druhú stranu musím úprimne povedať, že som nesmierne prekvapený z toho, ako som sa vôbec nenudil. A ja tu tretiu teda dám, keď sú tie Vianoce! Bože to bola pičovina :D Horšia vyznie už len nikdy nekončiaca séria “Sharknado”. ()

DavidS.

Parta nesnesitelých adolescentů v oblacích a k tomu jedno monstrum...Po pár minutách jsem je z toho letadla chtěl vyházet do jednoho sám...Jako poslední by šla přes palubu Jessica Lowndes, protože i ubrečená a vystrašená je sexy...Nečekejte ani psychologickou záležitost, ani horor...A o logice nebo pointě se tu nemá cenu bavit vůbec... ()

Fallen_One

Hrozné zklamání. Čekal jsem od toho trochu něco jiného...vlastně úplně něco jiného. Celý děj se sice odehrává v letadle, ale to, co mělo být Cthulhu, není a místo toho se děj hrozně táhne a závěrečná pointa je vážně zabijácká. Jako ok, autor chtěl mít (trapně) originální závěr... a to jsem se na to tak těšil. Fuj. Chtěl jsem dát jednu hvězdu, ale... 34% myslím na obrázek pro ostatní stačí :o) ()

corpsy

Snímok zo začiatku pekne graduje, pomaličky sa nám zahusťuje atmosféra, ale v polovičke to zastane na mŕtvom bode a je dokonané. A to ani nehovorím o tom, ako to nakoniec celé zhovadí záverečný dejový zvrat, ktorý snímok posúva na celkom inú koľaj v hororovom žánri a tých, čo čakali hutný fantasy horor, riadne naštve. Ale to by som už pri takomto druhotriednom filme chcel veľa a tak som ako tak spokojný aspoň s tým, čo sa mi dostalo. ()

TomX2 odpad!

Toto je jeden z tých filmov, ktoré by som radšej vôbec nikdy nezhliadol. Bolo pre mňa utrpením pozerať sa na to ďalej a od tej 40. minúty som prestal hľadať všetky chyby. Pritom to nemuselo dopadnúť úplne márne: technická stránka filmu nie je vôbec zlá a herecké výkony sú miestami presvedčivé (aj keď stále podpriemerné), takže z toho mohlo kľudne vyjsť nejaké nemastné neslané béčko. Problém je v jednej istej veci - scenári. Žiadna, ale žiadna postava nie je sympatická, chovanie postáv je neuveriteľné a deprimujúce, nehovoriac o pokrytectve hlavnej hrdinky, ktoré ma každou chvíľou prestávalo baviť. Vo filme nie je náznak atmosféry a aj keď vzhľadom k filmovým prostriedkom mohli byť niektoré určité momenty naozaj vydarené a napínavé, vyššie vypísané kritéria to všetko zamietli preč. A s hrdosťou prehlasujem, že Sara (Jessica Lowndes) môže byť kľudne adeptkou na najhoršiu hlavnú filmovú postavu vôbec. ()

• Natáčení probíhalo ve Vancouveru, Aldergrove, Langley a Pitt Meadows v Kanadě. (Cheeker)
  • Když Sara (Jessica Lowndes) ladí rádio, aby mohla vyslat nouzové volání, naladí frekvenci 127,6 MHz. Mezinárodní nouzová frekvence pro civilní lety je ale 121,5MHz. (Cheeker)
  • Registrační kód letadla C-MYZX je smyšlený. V Kanadě nikdy tato řada vydána nebyla. (Cheeker)