Lampáreň

Publicistický
Slovensko, 1998, 50 min

Účinkují:

Patrik Herman

Občiansko-právne problémy, ktoré nekončia na lampárni. (oficiální text distributora)

TERRORDROME

Krásna prehliadka toho koľko podvodníkov, klamárov, hajzlov, úžerníkov, vydieračov, úradníckych zmrdov ( kategória sama o sebe ) a všemožných odrbávačov žije medzi nami. Radosť pozrieť!!! ()

T2

je úžasné v akom nedokonalom systéme žijeme, aspoň že táto relácia na to poukáže, aj keď len málokedy sa niečo dá s tým robiť /60%/ ()

MM_Ramone

"Nedajte sa a bojujte za svoje práva!". "Spoločne to dokážeme!" To sú mottá ľudovej publicistickej relácie, ktorú vysielá slovenská súkromná, komerčná televízia Markíza už od roku 1998. Snaha právnej a morálnej pomoci občanom, ktorí sa ocitli v nejakej nepríjemnej situácii. Niekedy takáto medializácia pomôže, inokedy ani nie. Ale štáb a hlavne moderátor Patrik Herman si vždy prídu na svoje. Ten sa už na "Lampárni" za tie roky dobre namastil. Len tak kvitne. * ()

Anderton

Lampáreň má jednu neoddiskutovateľnú zásluhu na televíznom trhu, pretože sa jedná asi o prvú a možno jedinú reláciu, ktorá na konkrétnych príkladoch konkrétnych ľudí ukázala, v akom Kocúrkove a neskutočnom byrokratickom bordeli to žijeme. Ak by to pozeral Nemec alebo Švajčiar, myslel by si, že je svedkom nejakej monthy pythonovskej irónie. Častokrát mám aj ja slinu zavolať do Markízy s námetom na reportáž. ()

Marek1991

Absurdity z reality alebo ako to chodí na Slovensku v podaní skvelého tímu na čele s Patrikom Hermanom a nami ľuďmi, ktorí sme do toho prispievali a snažili sme sa vyriešiť si problémy a ukázať Slovensku a svetu s akými nezmyslami, prieťahmi a problémami sa stretávame denne a často nám strpčujú život. Nikdy si tento publicistický program však nezískal ľudí natoľko, aby bol radený medzi najlepšie, je to naozaj akýsi predchodca Paľby a jemnejšia verzia pre ľudí, ktorí sa nechcú rozčuľovať. Ako investigatívna žurnalistika to občas aj nejaké problémy vyriešilo. Bolo to najmä príjemné a občas aj zábavné. ()

peiton

Reláciu síce nesledujem,ale poznám o čom sa tam pojednáva.Za Patrika Hermana a jeho veľké srdce a ochotu pomôcť oklamaným občanom v zdanlivo neriešiteľných situáciách dávam **** hviezdičky. Zaslúži si to a držím palec celej redakcie,aby sa im darilo a boli na štát neoblomní a tvrdí. ()

Paity

Slovenská obdoba kdysi legendárního Občanského juda. Dnes se to v Česku snaží resuscitovat zadlužená TV Prima svým Reportéři na vaší straně. Hrůza. ()

aliaska

Najlepšie na tom je, že ak riešite nejaký spor cez médiá,tak sa možno svojich práv dočkáte...ak sami v súkromí,tak spravodlivosť sa vlečie celé roky.Prečo? Lebo medveď 😁 ()

R4D0

Môžem potvrdiť že vcelku zaujimavé reportáže a o to zaujimavejšia rubrika "Lebo medved" ktorá naozaj pobaví,dávam 4*. ()

MaxForValue

Investigatívna žurnalistika, ktorej nič nechýba. Excelentne zvládnutná publicistická relácia upozorňujúca na všetky tie svinstvá, ktorá sa v tomto rádoby systéme dejú. Takýchto relácii by malo byť viac. Aj na úkor tých rádoby sitcomov. ()