Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Během americké občanské války je skupina 274 dospívajících kadetů, cvičených ve vojenském institutu a dosud držených mimo bitevní pole, povolána k obraně Shenandoah Valley (obilnice jihu), kde musí čelit hrůzám dospělého světa. (Jocker94)

Videa (1)

Trailer

Recenze (4)

KoRner 

všechny recenze uživatele

Je fajn vidieť opis historických udalostí z opačného pohľadu, než zvyčajne, ale film sa postupom času utápa v čoraz väčšom patetizme až som si začal viac všímať technické spracovanie a to veru za veľa nestálo. Vyzeralo to skôr na každoročnú divadelnú rekonštrukciu, než seriózna bitka dvoch armád. Film pracuje s početnými menami, ktoré by mal priemerný americký divák asi poznať, avšak pre ostatných to môže byť celkom guláš. Premýšľal som nad treťou *, ale po zvážení týchto za a proti je to film presne na tých 50%. ()

backi 

všechny recenze uživatele

Škoda takého nevyužitého potenciálu. Na prvý pohľad je zrejmé, že ide o nízkorozpočtovú snímku. Nemusela by byť až tak nepríjemná, ale patriotizmus jej vážne uškodil. Ako úcta k padlým dobrý pokus, film však zráža na kolená slabší scenár. Porozumenie pre južanov čiernej pleti vyznieva u mladých kadetov (vojakov konfederačnej armády!) dosť zvláštne. Ako študentský film by som nastavil miernejšie hodnotenie, takto je to len 40%. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Taková klasická americká hero agitka, která sice líčí průběh války Severu proti Jihu ze strany vojáků resp. kadetů Konfederace, ale filmaři nezapomínají zdůraznit, že tito Jižané mají k otrokům pozitivní vztah a považují je za plnohodnotné lidské bytosti. Co se týče příběhu samotného, tak je to vlastně jen sáhodlouhé čekání na bitvu, která přijde asi po hodině a vzhledem k rozpočtu to zase nedopadlo tak špatně, ačkoliv je boj natočen místy až moc nepřehledně. Ve vedlejších rolích potěší pár známých obličejů v čele s Jasonem Isaacsem. Celkově to vidím na horší průměr. 40% ()

Galerie (20)

Zajímavosti (1)

  • Při natáčení bitvy byly použity gumové bajonety. (Cheeker)

Reklama

Reklama