• Seymour

upotená americká patriotistická kukuricou obalená sračka...holly chesus..hovno v alobale(10.4.2016)

• KoRner

Je fajn vidieť opis historických udalostí z opačného pohľadu, než zvyčajne, ale film sa postupom času utápa v čoraz väčšom patetizme až som si začal viac všímať technické spracovanie a to veru za veľa nestálo. Vyzeralo to skôr na každoročnú divadelnú rekonštrukciu, než seriózna bitka dvoch armád. Film pracuje s početnými menami, ktoré by mal priemerný americký divák asi poznať, avšak pre ostatných to môže byť celkom guláš. Premýšľal som nad treťou *, ale po zvážení týchto za a proti je to film presne na tých 50%.(27.5.2015)

• Morholt

Taková klasická americká hero agitka, která sice líčí průběh války Severu proti Jihu ze strany vojáků resp. kadetů Konfederace, ale filmaři nezapomínají zdůraznit, že tito Jižané mají k otrokům pozitivní vztah a považují je za plnohodnotné lidské bytosti. Co se týče příběhu samotného, tak je to vlastně jen sáhodlouhé čekání na bitvu, která přijde asi po hodině a vzhledem k rozpočtu to zase nedopadlo tak špatně, ačkoliv je boj natočen místy až moc nepřehledně. Ve vedlejších rolích potěší pár známých obličejů v čele s Jasonem Isaacsem. Celkově to vidím na horší průměr. 40%(19.1.2015)

• backi

Škoda takého nevyužitého potenciálu. Na prvý pohľad je zrejmé, že ide o nízkorozpočtovú snímku. Nemusela by byť až tak nepríjemná, ale patriotizmus jej vážne uškodil. Ako úcta k padlým dobrý pokus, film však zráža na kolená slabší scenár. Porozumenie pre južanov čiernej pleti vyznieva u mladých kadetov (vojakov konfederačnej armády!) dosť zvláštne. Ako študentský film by som nastavil miernejšie hodnotenie, takto je to len 40%.(22.1.2015)

• - Při natáčení bitvy byly použity gumové bajonety. (Cheeker)