Diskuse prokládaná muzikou, nebo naopak, časově v poměru 1:1. Osou je konfrontace, protiklad, jako základ neplkání. Jak v případě pozvaných kapel, tak v případě publicistů. Názory a soudy diváků a dalších přizvaných odborníků pak debatu uvádějí do souvislostí, doplňují ji jejich úhlem pohledu. Hlavními protagonisty jsou ale dva hosté hudební a několik publicistů. Každý pořad má jasně definované, konfrontační téma. (oficiální text distributora)

blixadovan

Skvělý nápad postavit "proti sobě" českou a slovenskou partičku s hudebními publicisty a hudebníky samotnými. Moc nerozumím tomu, proč nemohou být koncerty vcelku a následovat diskuze, takto to postrádá potřebný tah na branku. Jinak je pořad pro mě velkým inspiračním zdrojem. Velmi často chybí hudebníkům patřičný nadhled, někteří publicisté by měli pouze psát, verbální projev bývá někdy zoufalý. Zajímavý je mnohdy kritický postoj Petra Fialy k neoriginalitě kapel, ačkoliv Mňága je symbolem strnulosti, neprogrese a plochosti, na současných koncertech vypadajících jako parodický revival sebe sama. Pořad je takovým jednookým králem mezi slepými. ()

Pítrs85

Když vás ten pořad baví, i když jsou tam zrovna exoti typu Znouzecnost nebo Michael's Uncle, tak už to o něčem svědčí. Fili a Kaščák (sami frontmani úspěšných kapel, Mňága a Žďorp, resp. Bez ladu a skladu) byli moderátory na svém místě, ty kecací části jsem měl v každým díle vždycky nejradši. No a Komárek (ať je mu země lehká) byl vždycky neskutečnej pozér. A Nanoru kokot. Deset let bylo akorát, i když mi takovýto pořad (podobně jako Noc s Andělem) dneska chybí. ()

Lukoboss

Konečně další kvalitní pořad o hudbě (je jich totiž málo). Je dobré slyšet názory od profíků, hudebních kritiků a recenzentů, protože jedině tak se člověk může posunout dál a utvořit si hudební kvality, které by nejspíš sám od sebe nezískal. Mě, jakožto hudebníka, tenhle styl pořadu baví a probíraná témata zajímají. Člověka, který se o hudbu nijak zvlášť nestará, to asi nenadchne, ale řekl bych, že pro takové lidi to ani není. Jedinou výtkou je, že to začíná v neděli v 5:00 ráno, to je velká škoda! ()

kobejn

Vcelku nesmyslný pokus o diskusi mezi kritiky a tvůrci, hudebníci se vyjadřují hudbou, kritici slovem, dohromady ale dialog nefunguje. Navíc většina hudebních kritiků je tak neuvěřitelně hloupá, že to nemá obdoby. Na snímání vystoupení hudebníků by bylo zase lepší, kdyby byla snímána statickou kamerou z několika úhlů namísto "dynamických" zoomů, které mají patrně vytvářet "strhující" zážitek, ale místo toho jen dokážou celé vystoupení znechutit. ()

MM_Ramone

Známi lídri úspešných kapiel Bez Ladu a Skladu a Mňága a Žďorp, Slovák Michal Kaščák a Moravák Petr Fiala, sa podujali na moderovanie diskusnej relácie o česko-slovenskej scéne. Do každého dielu si pozvali členov dvoch hudobných skupín, niekoľko odborných kritikov, publicistov, s ktorými spoločne rozoberali témy týkajúce sa muziky. Pod taktovkou týchto dvoch sympatických pánov sa vždy rozvírila zaujímavá debata. Popri tom dostala každá z kapiel možnosť naživo zahrať v štúdiu niektoré svoje skladby. *** ()