Chuggington - Veselé vláčky (TV seriál)

Chuggington

Animovaný

Velká Británie, 2008, 52x10 min

"Počkejte, až se mi dostanete pod kola." V Mašinkově je příjemné strávit volný čas. Ještě tam nedorazilo zlo, závist, nenávist, zákeřnost ani jiné vymoženosti dospělého života, takže je tam pro děti naprosto bezpečno. Není to sice tak famózní, jak vláčky často dětinsky vlezle deklarují, ale vlakózní je to zcela určitě. Klapity klap!(6.6.2012)

Mašinka Tomáš, Vláčková hlídka, Traktor Tom, Požárník Sam, Autohlídka - Odtahové auto Tom / Vláček Troy... Nejpropracovanější je pravděpodobně Mašinka Tomáš a Chuggington, zbývající značky pracují se zjevně menším rozpočtem a všechno je to více méně přes kopírák (proto i já píšu tento komentář přes kopírák). Věci se chovají jako lidé, myslí, cítí, mají přání, páchají dobro i zlo. Děti to milují, dospělí obvykle moc nebere. Lidi od řemesla zanadávají nad chabými texturami, designem modelů a mizernou animací. Je to možné chápat jako rozšíření světa hraček o příběhy (čistý produktový marketing) a celkem fajn kino pro mrňata. A zjevně to plní svůj účel.(26.11.2017)

Jediný seriál nejenom s vláčky, ale s jakýmikoliv "oobličejovanými dopravními prostředky", který má jak řemeslně velmi dobrou vizuální stránku, tak i promyšlené technické fungování svého světa (třeba když vláčky potřebují něco netypického dělat, mají na to zvláštní vagón/nástavbu/jeřáb/adaptér). Chytře pracuje s odlišnostmi jednotlivých "mašinek", s jejich postupným "osobním rozvojem", a hlavně se mu nestává, že by nastolil nějakou situaci, která by se buď nevyřešila vůbec, nebo by ji zázračně vyřešila nějaká mašina ex machina;) Jinými slovy s tímhle seriálem si - na rozdíl od mnohých jiných, z poslední doby asi nejvýrazněji Statečných Autíček - někdo dal práci. A na výsledku je to zatraceně hodně vidět. A taky to tím pádem je koukatelné i pro starší publikum, než zoufale chudičká (hlavně škálou výrazů;)) Mašinka Tomáš. 80%(19.10.2016)

no čo povedať, pár krát som to s malou neterkou pozeral a nebolo to až tak zlé :D :)(19.4.2013)

Paf, paf, paf, zahoukáme huhůůů Chuggington !! Přesný máme jízdní řád, vláčky jedem, klapity klap. Rychle a rádi, vozíme vás, nabereme náklad, vysypeme ho zas. Paf, paf, paf, jak famózní, paf, paf, paf, jak vlakózní !! Zahoukáme hu hůůůůů Chuggington !! Plnou parou stále jedem, cíl je náš Chuggington. Mašinky už jedou, mašinky už jedou, jedou, jedou Chuggington, Chuggington, veselé vláčky, klapity klap !!!!(10.9.2009)