The Angry Hills

Drama / Válečný

Velká Británie, 1959, 105 min

Atény 1941: americký válečný korespondent Mike Morrison je stíhán gestapem. Řecké odbojové hnutí mu svěřilo seznam osob, ochotných spolupracovat s britskou tajnou službou proti německým okupantům. Když chce Morrison dostat dokument za hranice, je zrazen kolaboratérem Tassosem...(2.3.2011)

Grécka kapitulácia bola dohodnutá na deň, 21. apríla 1941 a územie Grécka si rozdelili Nemci, Bulhari a Taliani, tým sa ušla najväčšia časť. Do tohto obdobia a prostredia sa dostane vojenský korešpondent, ktorý si rieši v Grécku pozostalostné veci po smrti svojej manželky a nevedomky sa stane jedným z najvyhľadávanejších mužov v južnej Európe. Totižto pri odchode z Grécka mu právnik odovzdá list pre svojho priateľa v Londýne, ale tento list je veľmi dôležitý pre gestapo, odbojové hnutie Grécka ale aj Britskú špionážnu centrálu.. Takže je vtiahnutý do intríg o ktorých nič nevie, proste ide o nevinného človeka, ktorý bol v nesprávnej dobe na nesprávnom mieste. Film bol natočený podľa rovnomenného románu Leona Urisa. Objavujú sa tu aj scény predstavujúce bezohľadnosť, ktorej sú schopní ľudia vo vojne bez najmenšieho prejavu súcitu. Historický, je tento film veľmi nepresný a predpokladám, že ide o vymyslený scenár. Viac menej ma ničím nenadchol.(9.11.2017)

Robert Mitchum, jako válečný novinář, prchající před šéfem Aténského gestapa.(29.5.2017)

Robert itchum ukazuje energiu v akčnom príbehu z II. Svetovej vojny ako vojnový korešpondent plánujúci utiecť z Grécka s údajmi, ktoré sú dôležité pre pre Spojencov. Film bol natočený podľa románu Leona Urisa.(5.10.2011)