Proměna

• Francie Ne te retourne pas (více)

Jeanne (Sophie Marceau), pohlcená do psaní svého prvního románu, začíná pozorovat kolem sebe znepokojivé změny. Její tělo se začíná měnit, ale nikdo v jejím okolí to nepozoruje. Její rodina pokládá tyto obavy za výsledek stresu při dokončování románu, ale Jeanne si uvědomuje, že se děje něco mnohem hlubšího a mnohem více znepokojujícího. V domě své matky objeví fotografii, která ji přivede na stopu jedné ženy v Itálii. Tady, přeměněná v jinou ženu (Monica Belluci), odhalí zvláštní tajemství své identity. (oficiální text distributora)

lobo87

Pre mňa absolútne zbytočný, nič neriešiaci film. Autori asi chceli upútať spojením francúzskej a talianskej ženskej filmovej ikony, ale pre mňa to bolo zúfalo málo. Vydržal som až dokonca, ale s problémami. Chýbalo napätie, herecké výkony, veľa vecí. Nepochopil som pointu a ani zmysel vzniku tohto diela...40% ()

elanista1

V prvej polovici si nas film chce ziskat svojou umelo vytvaranou strasidelno mysterioznou atmosferou, z coho ale vznika usmevny pocit z maximalneho nepodarku, od druhej polky uz od filmu necakate nic a preto sa mozte uvolnit a sledovat povabnu Monicu Bellucci. Zaver, ako som ocakaval neprehladny a neuspokojivy. ()

hwnd

Jak to pěkně a zajímavě začalo, tak to postupně gradovalo na větší a větší pitomost. Mít to poloviční stopáž a zůstat tématicky u mozkové choroby, mohla to být dobrá pecka. Takhle je to na jednu * a druhá je za hlavní hrdinky, které to daly opravdu parádně. Celkově je to ale ztráta času. ()

megajalec

Nejako to išlo pomimo mňa, som tomu poriadne nerozumel, na konci prišla pointa, ako tak som pochopil, ale aj tak, takto na mňa nie. Potešila len M.Bellucci a S.Marceau v hlavných úlohách. ()

maniacxl

Galimatiáš ve kterým se divák snadno ztratí a pak s velkými problémi hledá cestu zpět.Scénář nenabízí mnoho indícií,proto je hodně složité se sám dopracovat k nějaké rozumné pointě.Mnoho scén mi ani nedávalo smysl.Když pak došlo na závěr ,tak jsem byl na tom úplně stejně,jako na začátku.Je to škoda,protože Monica Belluci je pořád kočka,a už kvůli ní jsem se na film těšil.Dvě a půl hvězdy(50%). ()

Djmacik

Hmmm, Sophie je Moja obľúbená herečka, ale toto bolo na Mńa moc. Film ma moc nezaujal aj keď tam nebol problem s tým, žeby som nerozumel. Nemal som ani titulky, ale franina mi nerobí problém. To čo sa odohralo za detstva pred ôsmym rokom života Jeanne malo za následky jej psychicképoruchy v dospelosti.. Zaujímavosť....ako prešli z Francúzskeho jazyka a v polke filmu do Talianskeho jazyka :)) ()

djcremo

Tak toto mi prišlo dosť divné. O čo tu vlastne šlo, to určite ani tvorcovia filmu sami nevedia. Dej pôsobil dosť chaoticky a nudne, čo je škoda, lebo po vizuálnej a hudobnej stránke je to super. Asi si to zaradím medzi najpodivnejšie filmy. ()

MUNRO

Neskutečná slátanina.V první fázi proměny,kdy hraje Sophie Marceau se dá s přihmouřením obou očí děj jakžtakž pobrat,ale ve chvíli,kdy se žezla chopí Monica Bellucci se to nedá.Psychologický film,který nejspíš nepochopí ani někdo,kdo má vysokoškolské vzdělání v tomhle oboru. ()

cinemafil

Na začátku jsem snad doufal v zajímavou zápletku, pak jako deux ex machine záměna postav a spousta fleš beků, pasáž dialogů v italštině. Tvůrci těžce opisovali od Davida Lynche, ale těžce propadli. Pro pochopení nutné nadání pro čtení myšlenek a vyšší znalost italštiny. 2 ** za výkon obou hereček, ale na záchranu to nestačilo... ()

BarVo

Taký nepodarený Lynch z toho vzišiel. Otravné, vleklo nudné a predvídateľné. V polovici filmu som zistila, že nemám k taliančine titulky, ale bolo to vlastne už jedno. Vizuálne efekty boli asi to najzaujímavejšie, a neverila by som, že mix týchto dvoch krások môže byť taká zrudička. ()

Pavlo

Keď som videl obrázky z filmu, povedal som si, že dve európske bohyne Monica Bellucci a Sophie Marceau v jednom filme, to musí byť „mazec“. A nasvedčoval tomu aj trailer a typ filmu ako mysteriózny thriller. No, lenže videl som to a moje zhrnutie je: mať to kvalitnejší scenár s inteligentnejšími zvratmi a lepšie vykreslenie postáv mohlo to byť super dielo. Ale v tejto verzii je to polovičný film s premrhanými potenciálmi, na ktorý si človek spomenie len kvôli spomínaným herečkám. ()

zero_zelo

když pominu to, že sem film viděla s dabingem a veškerý konverzace při sophiinym výletě za poznáním byly v originále, takže sem vůbec nerozuměla, co si povídá s čísníkem, co povídá paňmáma atd... tak to bylo takový trošku zamotaný, trošku nudný, trošku chaotický a ten konec sem nepochopila. asi sem primitiv, ale konec "a žily spolu šťastně až do konce života" sem nějak nestihla. taky proč se změnil manžel, když toho má přeci celou dobu stejnýho? nevim... ()

XTrader odpad!

Zoufale trapnej film naprosto o ničem, s neuvěřitelně trapným závěrem. Vážně něco strašnýho, nejhorší film co jsem kdy viděl. ()

Stoupa07

Velmi dobrý film. Obě herečky Monica Belluci a Sophie Marceau si umí vybírat. Film není kasovním trhákem, ale myslím si, že o to primárně ani nešlo. V textu distributora to vypadá tak, že jde o fyzickou proměnu, ale ve skutečnosti jde o psychickou záležitost, která je pro diváka znázorněna výměnou hereček. ()

Pythonator

Nejkrásnější přestárlá Italka a nejkrásnější přestárlá Francouzka v jednom filmu. Proč se na to nepodívat, když jsou i v pokročilejším věku pořád k pomilování? Jako thriller to stojí za hovno. Jako mysteriózní pomatené drama to ovšem vůbec není špatné. První část filmu, kdy začne hrdince hrabat je dost depresivní a já si nepamatuju, kdy naposledy jsem viděl film, který by dokázal divákovi přinést tak ponurou, zmatenou a depresivní náladu. Rozuzlení není vůbec špatné. Celek je však spíše dost nudně natahovaný úlet jedné pomatené mysli. ()