Proměna

• Francie Ne te retourne pas (více)

Jeanne (Sophie Marceau), pohlcená do psaní svého prvního románu, začíná pozorovat kolem sebe znepokojivé změny. Její tělo se začíná měnit, ale nikdo v jejím okolí to nepozoruje. Její rodina pokládá tyto obavy za výsledek stresu při dokončování románu, ale Jeanne si uvědomuje, že se děje něco mnohem hlubšího a mnohem více znepokojujícího. V domě své matky objeví fotografii, která ji přivede na stopu jedné ženy v Itálii. Tady, přeměněná v jinou ženu (Monica Belluci), odhalí zvláštní tajemství své identity. (oficiální text distributora)

(Z)denny

Svět Jeanne v podání Sophie Marceau se začne po pár minutách filmu z nenadání proměňovat k nepoznání. Stejně jako můj pohled na celý smímek. Z mého pohledu "hle asi zajímavý snímek" v pohled "proboha, co je to za zmatky?". Sledovat ho jsou dvě hodiny ztraceného času ()

KOZEL84

No lákadlo filmu je jasné a je celkem sranda sledovat proměnu nádherné Sophie Marceau (v tom datu narození se někdo musel seknout:) v nádhernou Monicu Bellucci.Film si drží napětí i tajemnou občas trochu hororovou atmosféru,říznutou Lynchem,která nenudí.No ale nějak nemám pocit že je tohle zase tak složitý film a opravdu si kvůli tomu nepřipadám jako génius.WTF kiddo??!! ()

Juliane

Ve filmu se sešly dvě (dle mého názoru) vůbec nejkrásnější současné herečky. A to je bohužel vše. Snímek ve výsledku zkrátka nefunguje. ()

edie sedgwic

Sice chvilami nemastne-neslane, ale napokonn dobre uhraty film zaujimavy z niekolkych hladisk. To najzaujimavejsie je jednoznacne obsadenie narodnych kociek Francuzska a Talianska, aj ked obe posobia velmi zostarnutym a zvadnutym dojmom, prijemna hudba a zopar vydarenych scen. Priemerna europska tvorba. ()

Rockerman

Divný film. Dlouho jsem se nudil a jediná dobrá scéna byla, když se Sophie Marceau mění v Monicu Bellucci. Obě bezpochyby ještě krásné ženy, ale proměna probíhá postupně a půl Sophie a půl Monicy to vážně nebylo nic pěkného. Jistě bylo to jen obrazně. Naštěstí závěr filmu vše vyřešil a konečně se něco začalo dít. Téma filmu bylo zajímavé, ale jak říkám, chtělo to trochu vzruchu i na začátku. ()

Faila

Je to divné, znepokojující a až lehce děsivé, pozorovat, jak se někomu "mění" život. Zpracováním a výbornými hereckými výkony vytvořená atmosféra utlumuje výsledný dojem, že když se na Proměnu podéváme pořádně, je dost na hlavu. ()

MELODY

Zmatečně působící a ve svěm důsledku nefunkční drama s mnoha veskrze zbytečnými, nikam nevedoucími náznaky. ()

Petulka88

Ani v mých 30 letech mě nepřestane udivovat, co někdo dokáže natočit. Proměna je ten druh filmu, ve kterém vůbec nic nefunguje. Když tedy nepočítám moje salvy smíchu u scén, kdy se Sophie Marceau mění v Monicu Bellucci. Nápad to ale není špatný, zpracování je ovšem úděsné. Odpad nedávám jen kvůli odhaleným vnadám obou hereček. Ale od thrilleru s tajemstvím bych čekal něco mnohem, mnohem víc. ()

BDMarty007

Sophie Marceau i Monica Bellucci hrají co to jde, ale bohužel, navzdory jejich kvalitám to nestačí. Film jako celek moc nefunguje. Ač je nakonec v obrysech zřejmý ústřední moment zápletky, nepochopil jsem vyústění a smysl. Má to být mysteriózní, nebo psycho? Celé to nedává úplně smysl, ale zároveň v tom ani není nějaká magičnost, nějaký vhled do podvědomí ... Je to jako David Lynch, ale funguje to ještě méně. Jedinými kvalitami filmu jsou obě pohledné herečky a pár dílčích scén, zajímavých úplně z jiného důvodu. Například úžasná pizzica; ta skladba a tanec Sereny D´Amato (dívky v rudém) jsou úchvatné (http://youtu.be/_VhYfzgdovg). To ale bohužel nezvyšuje kvalitu filmu jako celku. ()

Monggol

Neskutočne otravný film. Začal som ho pozerať samozrejme kvôli Monike a Sophii. Za nich aj dve **. Inak slabota na druhú. Evidentne psychicky vyšinutá ženská, ktorá už ani nepoznáva sama seba v zrkadle a muž sa jej spytuje: "Už ma nemiluješ?" Vskutku bystrí úsudok chlape. Dávno by bola na psychiatrii, ale to je fuk, ani rozuzlenie nič moc. Za mňa zbytočný film resp. dalo sa z toho vyťažiť viac. ()

rivah

NEOTÁČEJ SE....Není jesné, co je realita a co představy. Děj vyznívá směšně, stejně jako dvojitá nedokončená soulož, kdy se obě nakonec vzpírají, jen za ty dvě herečky navyšuji. ()

TheRay97

Řekla bych, že film mi dává Lynchovo vibes. Příběh je velmi těžké uchopit, tím víc si zvyknout na přechod v průběhu filmu. Je to úžasně vymyšlené, výborný nápad zakomponovat francouzštinu a italštinu, vyniká tím krása obou jazyků. Pocit prázdnoty přináší poslední moment, který zůstane pro diváky jako vrchol celého filmu a nechá jej přemýšlet o tom, co se doposud stalo. Za mě podceňovaný film skrývající svou osobní krásu. ()

dydl1

Asi jsem trochu mimo s názory,že se tento film podobal,nebo že se snažil,aby se podobal nějákému filmu od Lynche.Absolutně nesrovnatelné.Předvídatelný závěr,hlavně trapný závěr,každé herečce jednu hvězdu,to je celé. ()

Nikol10

Od tohoto filmu jsem moc nečekala, ale zaujal mě a bavil až do konce. Přiznám se,že jsem vůbec netušila jak to skončí. Hlavní herečky byly výborné. Ale já mám jaksi slabost pro Monicu můj dětský idol. Ani se moc nedivím hodnocení, někdo dvě hvězdičky, někdo dá čtyři, film Vám prostě musí sednout. A mi teda sedl parádně. ()

JimDeNiro

Dle zdejších hodnocení jsem čekal velkou katastrofu, ale nestalo se tak. Jsem příjemně překvapen, protože si myslím že to není tak, jak to tu většina uživatelů píše. Atmoška byla dobrá, herecké výkony také, jistě chyb by sse tam našlo, ale nemůžeme u každého filmu uvažovat jako o nedotknutelným. Na jedno podívání slušné a jednu hvězdu navíc si určitě zaslouží obě herečky, Sophie Marceau a hlavně Monica Bellucci (kterou mám radši ;))... 70% ()

Marator

Dvě krásné ženy, chvílemi dobrá mysteriózní atmosféra, příběh prázdný, divný a nudný = milosrdná jedna pěticípá. ()

papadoce

Bože, Monika je je jedna z najkrajších žien sveta. Sofia má prsia, pre ktoré sa zabíja. Hudba bola po celú dobu atmosférická a niektoré scény obzvlášť z prvej polovice filmu boli naozaj znepokojujúce. A aj tak tomu čosi chýbalo.Ja by som z toho vinil režisérku, lebo nedokázala dať príbehu váhu a už vôbec nedokázala ukočírovať hercov. A teda že nepracovala z bé materiálom, to si nemusíme vysvetľovať. Zvalím to teda na ňu a idem spať.Režisérke 2, Sofínke 3 a Monike 4, lebo takto je to správne. 2,5 spravodlivých. ()

Elkesar

Není to špatné, ale po zhlédnutí jsem měl spíše průměrný pocit. Některé momentu filmu, ale stojí za to. ()

MyrnaAlec

Prvních 50minut děsná nuda. Sophie Marceau přehrává v roli labilní spisovatelky. Nechtěně směšné výstupy s jejím manželem při milování opravdu děsivé nejsou. Od chvíle, kdy se "promění" v Monicu Bellucci se film řítí do své lepší části. Nabývá logiky, oko se kochá věrohodným výkonem a následuje pointa. Díky tomu se vnímání a hodnocení zvedá. ()