Total Detox

všechny plakáty

Sekera je jediný lék. Jediné řešení je naprostá detoxikace. Mladý nadějný narkoman Martin (Jiří Krupica) je přinucen svým otcem (František Strnad) skončit s drogami. Zatímco se pokouší zbavit závislosti za pomoci psychoterapeuta Machovského (Miroslav Rataj), v temných zákoutích města maskovaný vrah brutálně masakruje každého, kdo má cokoliv společného s narkotiky. Pokud Martin nedokáže přestat, hrozí mu stejný osud. Krev smíchaná s heroinem teče špinavými ulicemi. Total Detox - slasher v klasickém střihu se vším, co k tomuto oblíbenému subžánru hororu patří. (oficiální text distributora)

Litsarch odpad!

"Zlo nemůže být nikdy poraženo dobrem, zničit ho může jen zlo krutější a bezcitnější než je ono samo." Na úvod hned vcelku inteligentní věta, která ale úplnou pravdou není. To, co ale následuje další hodinu a půl je taková kravina, až bych brečel. Kdybych se aspoň mohl smát jako ta mařka po jointu u filmu, ale ne, mě se chtělo brečet. Jak z filmu samotného, tak z toho, že se vůbec na to koukám. Všudypřítomná "umělecká" kamera s jakýmisi příšernými filtry by se ještě snést dala. To, že v "ordinaci" doktora byl zvuk slyšet, kvůli mikrofonu za pět korun z tržnice, spíše z odrazu od stěn, než od herců ještě s námahou také. Ostatní je ale těžká blbost prošpikovaná takový skvosty jakými jsou například hodinové konverzace u doktora, které jsou z 5/6 naprosto o ho*ně a člověk má při nich pocit, že spíše kouká na nějaký sociální dokument z prostředí feťáků, než na horor. Taktéž modřiny Martina si dělají co chtějí. Jednou jsou větší, jednou menší, jednou skoro žádné, pak zas jako kráva. Totální magořina, kterou skvěle doplňuje tří minutové fotografování holek, při kterém proběhne snad sto fotek a nejzajímavější je na něm asi moment, kdy fetku fotografa pošle jedne ze slečen do prdele protože se svlékat nebude. Jinak to jsou naprosto zbytečné a nudné tři minuty filmu, které by se daly krásně zkrátit na 15 sekund. Ve filmu snad není scéna, která by nepůsobila trapně, blbě či rovnou dementně a celé to umocňuje ultra blbý konec plné na hlavu padlého důvodu msty a dalších nádher. Nehledě na to, že toho šaškoidního vraha, jehož vraždy jsou samostatná sekce komedie ve filmu, stejně každý podle vlasů čouhajících z masky dávno poznal, takže jeho odhalení bylo překvapení snad jen pro narkomany, kteří měli tu smůlu a na snímek se museli povídat. Kdyby Total Detox byl aspoň trapně komický jako Kučerův Poslední výkřik, ale naopak je jen trapně blbý. Dělat si kameramana, scénáristu a režiséra dohromady (plus ještě ve filmu hrát) je sice úctyhodné a sníží to rozpočet o tři platy, ale pak to dopadne takhle, kde jediné, co se dá aspoň malinko pochválit, protože herecké "výkony" stojí také za starou belu, je hudba Roberta Jíši. ()

Terva

CITÁT - ...........Zlo nemůže být nikdy poraženo dobrem........... Úvodní a závěrečný citát mého komentáře pochází s filmu a vyřkl jej Claudius Berkoff. Jako člověk, který má strach z jehel, jsem se píchání velkým obloukem vyhnul. Sem tam nějakou tu marjánku, ale už je tomu dávno, co jsem přestal kouřit i obyčejné cigára a tak mi tento příběh vůbec neimponoval. A protože jsem se mezi feťáky nikdy nepohyboval nemůžu ani posoudit natož soudit, jest-li se tak opravdu chovají. V příběhu je odporná a nervy trhající hudba, dialogu není mnohdy rozumět natož ho chápat a napětí je nulové až směšné. Bohužel to musím napsat ikdyž je to český film, který by měl být spíš podporován. Zde to nejde. CITÁT - Kdo ho zabil?........... Asi řezník, nebo co. Zabiják feťáků. Jediné, co je na dvd dobré jsou bonusy. Ale to je jiný příběh. ........................Zničit ho může jen zlo krutější a bezcitnější, než je ono samo.......... ()

corpsy

Tento snímok má podobné kvality ako filmy, ktoré tu pozerajú hlavné postavy deja. Proste jedna hrôza. Podľa tu nadšených recenzií, som čakal menší zázrak. Stačili mi ale prvotné sekundy a pokým sa herci neozvali. A to bola pečiatka. Hneď na začiatku. To čo nasleduje ďalej, nieje o nič lepšie. ()

blackrain odpad!

Herecké výkony tragické a uspávající. Jediný,kdo za něco stál byl Miroslav Rataj. Tohle vážně vyšlo na DVD? ()

kaylin

To, že je film amatérský, je poznat hlavně na hercích, i když takový Miroslav Rataj v roli Artura už prokazuje dlouholetou hereckou průpravu. „Total Detox rozhodně patří mezi ty lepší hororové příspěvky od českých nadaných autorů. Jsou zde momenty, kdy vás film nebude bavit, kdy vás nedokáže strhnout, ale stejně tak jsou zde momenty, kdy vám bude líto, že se český horor více finančně nepodporuje. Ten scénář rozhodně není špatný, i když k dokonalosti má také daleko. ()

slunicko2 odpad!

Horor? Ano, je fakt horor film sledovat. 1) Nejsem fanouškem filmů, ve kterých se nedostatek tvůrčí invence, neznalost prakticky všech filmařských řemesel a ochotnické herecké výkony vydávají za přednost nebo omlouvají nízkým rozpočtem. Proto nejsem ani fanouškem uvedené splácaniny. 2) Když jsem americkému Hostelu dal jednu hvězdičku a dvojce odpad, jak mohu asi ocenit Detox? ()

kagemush

Suport Vojkůvka! - Škoda jen ,že neumí (nebo nemůže) svým nápadům dát trochu (dost) profesionálnější tvar.- Oproti Někdo tam dole mě má rád ,o dost lepší herci (taťka naprosto přirozenej),-ale ještě víc než mizernej zvuk mě rušili opravdu většinou dost hrozně nasnímaný šroubovaný dialogy.-Vlastně celej film má jen dvě polohy-podle kterých se to mohlo vlastně i pojmenovat-Pindy a Krev. ()

honajz2

Tak jsem zase dostal chuť na další český horor a opět to byla kravina. Jako vážně, co to bylo? Nějaký horor tu je na druhém místě, celý film je vlastně o chudáku feťákovi, po kterém někdo chce, aby s fetem přestal, ale on nechce. Chodí k psychiatrovi, něco mu tam povídá a to je většina filmu. Nějaký zabiják se sekerou by tu vlastně ani nebyl důležitý, ten je tu spíš jako doplněk. Zbytečný doplněk. A navíc je už od začátku jasné, kdo ten vrah je a tak se čeká nudně na finále, kde se nam vrah zázračně odhalí! Ale to finále teda bylo něco - teda, v žánru hororu už jsem tak komicky zmršené finále dlouho neviděl. Jako vážně? Vždyť to byl takový blábol! A navíc ten film je nelogický - umře tolik fetek (které pro děj nejsou důležitě, objeví se jenom proto, aby je vrah zabil a nějaké city k nim nemůžete mít), vrah ty mrtvoly nechává od krve někde venku na schodech a řeší to někdo? Jasně že ne - ani policie, ani hlavní postavy absolutně netuší, že ve městě někdo umírá... Bože můj... Já beru, že ten film je amatérský, ale že to může být až tak špatné... Zajímavý nápad na slasher, který bohužel zabijí neschopná kamera, střih, zvuk, většinku špatné herecké výkony a myšlenka, že "bejt zfetovajen je nejlepší co může být". Tak co tu mám sakra chválit? Já chápu, že je to amatérský film, ale jde to i líp. Mnohem líp. 1* ()

dubinak odpad!

Finančně by to kvalitě filmu a střihu odpovídalo. Ale na tohle prostě nejsem stavěná. Film mi vůbec neutekl. A kdybych já chtěla točit český amatérský film s takovými hereckými výkony jako se tu objevovali, s takovou trochou peněz, co měl nejspíš režisér na zpracování tohoto snímku, nechám si film snad jen pro mé domácí použití a pro nejbližší přátelé a nepouštim tuhle šílenost do světa. ()

destroy83

V pořadí třetí a opět velmi kvalitní zářez do české hororové historie v podání Romana Vojkůvky. Tentokrát se jedná o slasher s parádním maskovaným zabijákem a pořádnou porcí násilností, které zavánějí syrovým exploitem, takže divákovi ihned naskočí předchozí režisérův kousek Někdo tam dole mě má rád. Příběh se točí kolem mladého Martina, který se potýká kromě své závislosti i s neopětovaným citovým vztahem k bábovce, která také ráda občas upadne do rauše a se svým otcem, jehož praktiky v čele s návštěvami psychoterapeuta Martina přímo ubíjejí. Zatímco se Martin plácá ve svých problémech, kolem pobíhá maskovaný zabiják a nemilosrdně likviduje každého, kdo má co do činění s fetem. Celé dílko perfektně šlape za pomoci vhodné muziky, nezbytného ženského poprsí, místy nadprůměrných hereckých výkonů, spousty vychytávek (hororové postery na zdích, speciálně vytvořené kraťasy, odkazy na slavné filmy) a vyšperkované pointy. I přes hrozný zvuk se v celku jedná o velmi slušnou krvavou jízdu, která si zaslouží s přehledem čtyři hvězdy. ()

zette

Jelikoz jsem od Vojkuvky videl film Nekdo tam dole me ma rad, neubranil jsem se u Total detoxu zklamani. Jasne, uvedomuji si, ze film si tvurci financuji sami a pustili se do zanru, ktery u nas nema vybudovanou tradici, tech chyb ale bylo spousta (jednou Martin monokl mel, pak nemel, zase mel..., a to prvni maskovani bylo hodne amaterske). Nepovedene byly i zabery jednotlivych vrazd a kamera byla taky otravna. Herecke vykony ale spatne nebyly, zaujal predevsim Miroslav Rataj. O co se ale Vojkuvka tradicne opira je kvalitni scenar! Kazdopadne drzim palce v dalsi tvorbe. ()

KajusaK

škoda, že je to tak slabě zahrané, postavy své charaktery absolutně neprožívají, není žádná vhodná hudba a ani nic protože poslední část filmu je dle perfektní a jen za ni dávám 2*. Tentokrát by se remake hodil:) ()

Koly

Nějak si nevzpomínám, kdy jsem se naposledy takhle dobře bavil. Roman Vojkůvka si u mě po kvalitním NEUSÍNEJ! vysloužil další plusové body a určitě prověřím i NĚKDO TAM DOLE MĚ MÁ RÁD. Státní fond pro podporu a rozvoj české kinematografie by měl namísto pumpování miliónů do megasraček typu BATHORY podpořit, byť třeba i pouhými pár tisíci korun, podobné projekty, jako je tento. ()

Sabrewulf odpad!

Tak tohle je jedna velká technická katastrofa! Scénář ok, herci ok (dokonce nemám problém některé z nich si představit v profesionálním filmu), hudba nevím - tu jsem tam nějak nepostřehl, ale ta technická stránka..... ach jo. Tam se snad s každým střihem mění úplně všechno. Drtivá většina scén funguje nějak takhle: Rozhovor několika lidí o čtyřech záběrech - 1. záběr - okolí a postavy jsou zatmavené, hlasy ok - střih - okolí a postavy jsou přesvícené, hlasy zahuhlané - střih - celá scéna má syté barvy, hlasy jsou potichu - střih - všechno má vybledlé barvy, hlasy jsou moc nahlas....atd. Jasně, každý začne alibizovat nízkým rozpočtem, ale proboha (!) když slyším, že rozepínaní zipu u pouzdra na drogy je asi nejhlasitější efekt z celého filmu, tak prostě zabrousím do PC, najedu na zvukovou stopu a dám volume dolů, na to snad nepotřebuju dvacetimilionový rozpočet, ne? Navíc dnes existuje kupa programů na úpravu zvuků, tak není zas takový problém upravit zvuk tak, aby jeho hlasitost a barva byly (alespoň přibližně) ve stejné "lajně". A na ty nejproblematičtější místa prostě použít postsynchrony. Dalším mínusem filmu je to, že pan Vojkůvka absolutně nezvládá akci. Nejednou jsem měl problém rozpoznat, co že se vlastně na obrazovce děje. Prostě zabiják se napřáhne tyčí jakoby chtěl oběť přetáhnout po hlavě a po několika nesmyslných úhlech kamery a nepřehledných střizích zjistím, že oběť vlastně nepraštil, ale probodnul, což je nejspíš způsobeno režisérovou úchylkou pro zobrazování detailů. Všechny vraždy jsou vlastně jen slepenec detailu na levý konec tyče, pravý konec tyče, zem zacákanou od krve, díru v břiše apod. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale stavba scény ala - záběr na napřahující se sekyru + její máchnutí do prázdna a záběr na zem, na kterou pleskne střevo (to jako znamená, že zabiják oběti rozsekl břicho!), je na úrovni prvňáčka základní školy. A ty filmy ve filmu? Když už nepoužiju již existující filmy, ale speciálně natočím své vlastní fake filmy, tak např. u té první "KillBillovky" použiju mega filtry, ultra cool záběry a já nevím co ještě, prostě cokoliv, abych to úplně odlišil. Když ale i takový "film" má stejně neohrabaný rukopis Vojkůvky - to už si člověk řekne, že je něco sakra špatně. Mně vůbec celkově přijde, že pan režisér nějak totálně zaspal dobu. Docela bych si i troufl odhadnout, že pokud by v příším jeho filmu někdo někoho střelil z pistole, tak výstřel bude provedený nějakou prskající kapslí a zvuk výstřelu bude použitý přímo originál "prskot kapsle" z natočeného shotu. ///// Po Někdo tam dole... jsem si říkal, že jde o slibný rozjezd, ale Total detox jasně ukázal, kde je režisérův strop. Věřím, že v oblasti psychologického filmu by mohl mít i úspěchy (viz rozhovory s psychiatrem, otec a syn doma....), ale horory UŽ PROSÍM NE! Bohužel je technická stránka tak silně odpuzující, že nedokážu dát ani jednu hvězdu, byť by si ji "otec a psychiatr" zasloužili. ()

ecceHOMMO

To, že z toho bude sršať amatérske poňatie - na to som bol pripravený. Avšak nepredpokladal som, že už úvodná polhodinka ma donúti siahnuť na dno mojich psychických síl ( aby som sa udržal v kresle a pozeral ďalej). Vydržal som to, a odmenou mi bola záverečná dvadsaťminútovka. Treba však narovinu povedať: samotné vraždy boli stereotypné, bez myšlienky, bez živočíšnosti, hudba nemala mnohokrát fazónu a celé to poňatie filmu bolo akési nevydarené ( mimo záverečných cca 20 minút). A tak sa nezopakoval Vojkůvkov: Někdo tam dole mě má rád a z Total detox sa pre mňa stal total shit. ()

Sfinkter

Příliš malá cílovka v naší zemi nedává prostor pro filmy tohoto typu v dobré kvalitě. Dá se hodnotit pouze pokus, protože vše - od neherců po absurdní pointu i triky až po příšerné ozvučení, které je při sledování naprostým utrpením. Více peněz, více invence a třeba se tu něco zrodí. Ale cesta je ještě dlouhá a trnitá. ()

oveckaoa

Už předchozí Vojkůvkův film Někdo Tam Dole Mě Má Rád se my líbil a tohle je ještě něco lepšího. Sice ubylo lepších goreových vražd, ale i tak to je dobrý. Plus bonus některé brutální hlášky (např: Šukala jsi se mnou aby ti kunda nezarostla pavučinami :-). Námět je dobrý heric jsou amatérští ale tak nějak to nevadí. Co zamrzí je konec ten my přišel uvalený. P.s. zajímavosti v průběhu filmu si můžete všimnout odkazu na předchozí Někdo tam Dole Mě Má Rád a plakátů na remaky Mlhy Nenarozené remake Úsvitu Mrtvých hororu T.M.A. remake Halloweenu a ještě podobných. ()

lennyd

V řadách narkomanů se šíří panika a strach (teda, než si znovu šlehnou) - městem se potuluje sadistický vrah s obrovskou sekerou, jehož cílem je právě komunita drogově závislých. Jedním z nich je i mladý Martin. Ten má ale ještě šanci vrahovi uniknout. Jeho otec jej donutí navštěvovat psychoterapeuta Machovského, který i jeho kdysi vyléčil z alkoholismu. Nechá se ale vrah ošálit Martinovým chováním? ... Po prvních dvaceti minutách jsem si mnul ruce, jaký to krásný odpadový film se opět zrodil v české kotlince. Jenže jak film pokračoval, začal jsem si jej užívat a závěrečné vysvětlení pointy mne věru dostalo (i když jsem "to" částečně čekal, vrahova nutkání jsou vcelku pochopitelná). Takže když to shrnu - příběh OK (od druhé poloviny), herecké výkony takové obyčejné, ozvučení filmu příšerné. Suma sumárum - zlatý střed... ()

Danny F.

Tak to byla total....! Ty zvuky při sekání a bodání byli směšné, tak jako herecké výkony. Vím že nejde o Hollywoodský trhák, ale když už se do něčeho pustím, tak ať to vypadá věrohodně. Za snahu. 5% ()