Bývalý šampion v bowlingu, Roy, objevil mladého génia jménem Ishmael a má za to, že tento chlapec je jeho vstupenkou do světa úspěchu a bohatství. Roy vezme Ishmaela na turnaj 'vítěz bere vše' do Rena, aby se pomstil svému dávnému rivalovi. Roy Munson se stal v roce 1979 národním šampionem v bowlingu. Bohužel brzy poté, co získal titul, přišel o ruku - zapletl se totiž s nesprávnými chlápky a snažil se je podvést. Posledních sedmnáct let bylo pro Roye velmi neradostných, s gumovou rukou se živil jako prodejce bowlingového vybavení. Jednoho dne se však setká s Ishmaelem, mladým Amišem, jenž má přirozený talent pro bowling. Roy chlapce přesvědčí, aby s ním odjel na profesionální bowlingový turnaj, kde má šanci díky svému nadání vyhrát slušnou finanční sumu a zachránit tak rodinnou farmu. Netrvá dlouho a Ishmael začne vyhrávat jednu soutěž za druhou... Drsná a vtipná komedie však na konci velmi zvážní. (HBO Europe)

horor2

Geniální Woody Harrelson a Randy Quaid jako bývalý šampión a amiš + neskutečně sexy Vanessa Angel v dokonalé komedii, která každého dostane do kolen. Super situační scény, které podtrhnou bezkonkurenční hlášky :-D :-D :-D Jako třeba Lin Shaye: "ŠLO TO TAM JAK PO MÁSLE! PROČ SE MUSÍM PŘI KAŽDÉM DOBRÉM ŠUKÁNÍM POSRAT?" :-D ()

Blazis34

Příjemná pohodová komedie s občasnými opravdu skvělými vtípky, která je založená na sportu (bowling), kde bývalý šampión předává své zkušenosti jednomu trochu naivnímu týpkovi z farmy, který je nábožensky založení. Film popisuje "únos" začínajícího hrače bývalým šampionem, který mají za cíl cestu na velký turnaj v Nevadě, kam se tato dvojice chce dostat a vyhrát ho. Cestou je čeká pár překážek... ()

david666

Je zda pár velmi dobrých gagů - ale napoprvé se mi film líbil víc. Teď, když jsem ho viděl podruhé musím hodnocení upravit na ***. Každopádně Bill Murray je tady vynikající. Hlavně jeho vlající vlasy ke konci filmu. ()

Arehanah

Jedna z mých oblíbených komedií. Kingpin, aneb jak jeden Amiš ke "štěstí" přišel. "Tak jsem Vám podojil krávu"...."My ale chováme jen býky!" ()

Wade W.

Súčasné komédie sú až príliš bez obsahu a preto poteší táto stará dobrá komédia so zaujímavou finálnou pointou. ()

Finchmajster

Blbý a Blbější považuji po Edwardsově Večírku za nejlepší komedii. Na to Kingpin zdaleka nemá. Průměrná komedie. Extrémní zábavu ať nikdo nečeká. Pár (tedy dva) gagů je velmi vtipných, zbytek jsou narážky na filmy, nebo vtipy, které už jsme taky viděli/zaslechli jinde. Nejlepší výkon, dle mého názoru podává Bill Murray se svým příšerným účesem. Škoda, že ho nemá více prostoru. Ostatní výkony nepokulhávají, ale co naplat. Woody možná dává strajky i s hákem, ale z toho scénáře se víc vykouzlit nedá... :) ()

bystroocko

Film, u kterého si přesně řeknu: tolik peněz to stálo, a na co... Našli jsme ho v rámci doporučení "Jestli se vám líbila Vybíjená (Dodgeball), bude se vám líbit i tohle"... a musím říct, že Vybíjené to nesahá ani po paty. Film je nabitý vtipy, to ano, ale na film trvající NECELÉ DVĚ HODINY (a kde se neděje téměř nic) zkrátka nestačily ani co do kalibru vtipnosti ani co do počtu. U půlky věcí vůbec nechápu, jak mohlo někoho napadnout, že by zrovna tohle a tohle mohlo někomu zdát vtipné. Hvězdičku dávám jen za Harrelsona a Murrayho, kteří si svoje role střihli s patřičným gustem. Místo paní s botoxovými rty i "Luďka Soboty" si dovedu představit tucet jiných a lepších herců. Zkrátka - čekala jsem, že se zasměju a byla jsem připravená takový typ humoru, ale i tak jsem film dokoukala s čím dál hořčím pocitem a nakonec šla spát zklamaná. Jediným okamžikem smíchu byl okamžik "KDO JE U TEBE DEBIL??!!" na baru v kasinu. ()

Mr.Hackels

Sranda? Jo to byla celou dobu. Ale, že bych se popadal za břicho? To zase ne :( Jako oddechovka na deštivé odpoledne to stačí. Nějaký plus asi přihazuju, protože kombinace sport + komedie byla vždycky můj šálek kávy. Navíc Woody má s žánrem zkušenost. Ale Bílí muži neumějí skákat byl jinej nářez. Kingpin tomu nesahá po kotníky. Bill Murray nezklamal. 50% ()

KapitanKuraz

Super film, kde ma najviac dostala predstava jeho domacej, ktora ho pohanala kupredu, ako Aada zidovsku vieru. A scenka kde cuckal cerstvo nadojene "bycie mlieko" z kybla fuhuuuu, som sa posral. ()

Sasquatch

Výborná komedie se spoustou hlášek. Koukám, že někteří asi nedokoukali do konce (Oskar), neboť Billa Murraye si do sytosti užijete i ke konci. Skvělý, nevím jak mi to mohlo tak dlouho ucházet... ()