Bývalý šampion v bowlingu, Roy, objevil mladého génia jménem Ishmael a má za to, že tento chlapec je jeho vstupenkou do světa úspěchu a bohatství. Roy vezme Ishmaela na turnaj 'vítěz bere vše' do Rena, aby se pomstil svému dávnému rivalovi. Roy Munson se stal v roce 1979 národním šampionem v bowlingu. Bohužel brzy poté, co získal titul, přišel o ruku - zapletl se totiž s nesprávnými chlápky a snažil se je podvést. Posledních sedmnáct let bylo pro Roye velmi neradostných, s gumovou rukou se živil jako prodejce bowlingového vybavení. Jednoho dne se však setká s Ishmaelem, mladým Amišem, jenž má přirozený talent pro bowling. Roy chlapce přesvědčí, aby s ním odjel na profesionální bowlingový turnaj, kde má šanci díky svému nadání vyhrát slušnou finanční sumu a zachránit tak rodinnou farmu. Netrvá dlouho a Ishmael začne vyhrávat jednu soutěž za druhou... Drsná a vtipná komedie však na konci velmi zvážní. (HBO Europe)

Trailer

Boogeyman

Extrémně buranská farellyovská komedie se vším, co k ní patří a co od ní očekáváme. Obrovské množství nechutných vtipů, které někomu připadají zábavné, mně ne, několik skvělých vtipů a jedno silné lidské nosné téma. Rozhodně vás to nebude nudit, ale řehtat na celé kolo se taky nebudete. Geniální výkon však předvedl Bill Murray jako perverzní bowlingový šampion. ()

Xmilden

Farrellyovic bratry docela můžu a v 90. letech navíc prožívali vrcholné období. Jasně, že úspěch Blbého a Blbějšího se Kingpinem nedal zopakovat, ale to zřejmě nebyl ani cíl. Koho zajímají Amišové, že? Nejnudnější lidi na světě. Kdo film vykopává do vyšších sfér je jednoznačně postava Billa Murrayho. Často jsem moc nerozumněl tomu, proč jej lidé tolik milují, ale tímto filmem jsem definitivně pochopil. Ten chlap je fakt blázen. Na Kingpina se stojí podívat hlavně díky němu. 70% ()

juta

Z Kingpinu se vyklubala zábavná komedie, i když jsem si nějak ze začátku nemohl zvyknout na to, že Randy Quaid je Amiš. To mu k němu moc nesedělo, ale nakonec jsem se s tím nějak smířil. :D Příběh má své zvraty, je zajimavý, i když konec se "změnou povahy" u Roye, když se vyslovil u řeči s Ishem mi moc k němu neseděl. Nejvíc mě ale bavila Lin, která když byla na scéně, tak jsem vybuchoval smíchy. :D ()

joker2

Úchvatná a neprávem zneuznaná komedie bratří Farrellyů, která je možná ještě lepší než první díl Blbý a blbější. Vynikající Woody Harrelson v roli jednorukého krále bowlingu a hlavně nepřekonatelný Bill Murray v roli hlavního záporáka, který snad již zápornější být nemůže :) (v baru na ženu sedící u vedlejšího stolu: "Ahoj. Ne ty. Ty. Ahoj.", poté co se Royovi pokazí auto, protože mu někdo do nádrže nasypal cukr, hodný Murray jej vezme k sobě do auta, na zadním sedadle je kilové balení cukru: "Na co potřebujete tolik cukru?" (bez váhání) "Do kávy. Rád sladím."). Vanessa Angel je fakt andělská ("Věř mi, nejsi jeho typ." "Já jsem typ každého chlapa" :)). Komedie nabytá hláškami i gagy, která sice někdy sahá i k nechutnějšímu humoru, ale drží se v rámci slušnosti (neboli různé fekálnosti jsou jen naznačeny, nikoli ukázány). Jen pro představu, Munson (Harrelson) je alkoholik a zvrací na záchodě (za zavřenými dveřmi), přichází naivní Randy Quaid: "Pane Munsone co je vám?" "Zvracím." (vyčítavě) "Vy jste pil!" "Já nezvracím když piju, já zvracím když nepiju." Kingpin obsahuje však i absurdní humor: "Reno - největší maloměsto na světě" nebo "Situace je jasná - jeden hod, jeden milión dolarů... Kdo prohraje nedostane nic." Prostě fakt kultovka. A jeden bonus na závěr - katolická sekta Amišů je velmi pracovitá, když za úsvitu vyrážejí na pole, marně hledají pana Munsona "Asi se bojí práce." Munson však vítězoslavně přichází s plným vědrem mléka "Víte, přivstal jsem si a podojil vám krávu. Že se ale cukala, potvora jedna paličatá. :)" A lahodně se napije. "My nemáme krávu, máme pouze býka." "Skočím si vyčistit zuby." :) Poznámka na konec: Nevím, zda je film stejně vtipný i v originále, ale český dabing je nepřekonatelný :)! Jo a naprosto skvělý soundtrack, který marně sháním, nemáte někdo? ()

LexBarker

Když se Woody rozhodne vytrénovat vesnického křupana v bowlingu,tak neváhá podojit býka,přezout Šimlíka a nechat se nakopat do koulí od božské Vanessy A.Zkrátka jde přes mrtvoly a nezastaví ho ani odpudivá bytná a její orgasmická sračka...Výborná komedie od Farrelly brothers,kde se nešetří litry spermatu,nějakým tím peprným slovem navíc a které docela sluší český dabing.Film u kterého kdysi redaktoři Premiéry přiznali,že jejich původní hodnocení bylo zbytečně odsuzující.Film u kterého kdysi jeden student filmového umění připustil,že není vůbec tak špatný,jak se zdá... ()

• Zadné rady fanúšikov na Reno bowling štadióne boli vyrobené z kartónu. (misterz)