Já hodnotím hodně vysoko. Woody Harrelson je talent od přírody a dokáže zahrát téměř cokoliv. Jeho životního ztroskotance jsem mu věřil od první chvíle. Míra nadsázky je tak velká, že se životu tlemíme do ksichtu, ale občas z toho legračna i docela zamrazí. Bill Murray si svého padoucha vystřihl s gustem a já ho málem začal nesnášet. Hlavně za něj je ta pátá hvězda. Vývoj příběhu mne několikrát docela překvapil, což u komedií tohoto typu fakt není časté. Svěží elegantní píčovinka, která se sice vůbec nebere vážně, ale nakonec je materiálu k přemýšlení habaděj...85%(18.7.2014)

Tento film bratří Farrelyových jsem doposud neviděl, tak jsem si řekl, že to napravim a podívám se. Musím říct, že mě opět nezklamali. Tato skvělá komedie s místy parodickými prvky na mě udělala obrovský dojem. Sice se pomalu rozjížděla, ale pak se rozjela velice svižně a vtipu zde bylo jak máku. U mě hodnocení více než jasné.(15.1.2011)

Skvělá komedie od bratrů Farrellyů, kterou bych dokonce trochu vyzdvihnul nad Blbý a blbější nebo Něco na té Mary je. Nejvíc mě pobavila část, kdy se Woody Harrelson infiltruje do společenství Amišů - podojení bejka, sundání podkov i s kopytama nebo stavba stodoly mě naprosto odrovnaly. Ale maximální hodnocení nedávám, protože od chvíle, kdy začal závěrečnej turnaj v bowlingu, začal film trochu ztrácet tempo. Posledních cca 30 minut nabídne hromadu dlouhejch záběrů na to, jak se koule kutálí po dráze a sráží kuželky, což mě prostě moc nebere. Jinak pochvalu si zaslouží i výkon Woodyho Harrelsona, Randyho Quaida a Billa Murraye a vnady Vanessy Angel. S tak úzkými boky nemůže mít ta dívka víc, než tak 6 nebo 7 dětí. Podle mě je tady film dost podhodnocenej i když mě to už ani nepřekvapuje.(25.8.2006)

• Oskar

Hodně nudná kuželkářská komedie bratrů Farrellyových. Opravdu legrační je jen Bill Murray, ale moc se na něj netěšte (já jsem tu chybu udělal), protože se vyskytuje jen krátce na začátku filmu, aby napálil Woodyho Harrelsona, pak odjede a už o něm nikdy neuslyšíme. Zjevně trik, jak přilákat důvěřivé diváky na jinak slabý film s druhořadými herci. 40%(28.12.2005)

Nejlepsi z nejlepsich, nejburanstejsi z buranskych. Na mile daleko nejlepsi komedie bratri Farrellyu s prehledem strka do kapsy jejich predchozi slehu Blby a blbejsi. Pro me zivotni Woodyho role, tech debilnich foru je tam tolik ze to nejde ani napsat abych nerval smichy, samozrejme hledat v tom nejakou hloubku je nesmysl, proste Roy Munson to kosi s prehledem Bill Murray v roli Ernieho McCrackena..to je na samostatnej bodovej olymp, muzu to videt kazdej den 10/10(31.1.2014)

• - Keď sedí Roy (Woody Harrelson) s Ishmaelom (Randy Quaid) pri bare, tak si Roy predstavuje, ako k nemu príde milionár, ktorému chvíľu predtým vyhral Ishmael svojim hodom kockami tučný balík. Ten Royovi ponúkne milión amerických dolárov, keď mu dovolí sa vyspať s Ishmaelom. Je to narážka na film Neslušný návrh (1993), kde Woody Harrelson taktiež hral postavu, ktorej vtedy Robert Redford ponúkol rovnaký obnos peňazí za noc s jeho manželkou, ktorú stvárnila Demi Moore. (ZinedineCR7)

• - Osoba, ktorá kričí "Ernie, you 'da man!" pri finálnom súboji medzi McCrackenom (Bill Murray) a Munsonom (Woody Harrelson), je Will Ferrell. (misterz)

• - Zadné rady fanúšikov na Reno bowling štadióne boli vyrobené z kartónu. (misterz)