• Cervenak

To bol zase večer. Najprv som videl ťažkotonážne Libertine s Johnnym Deppom... a vzápätí farrellyovského Kingpina (prvýkrát v živote). Za iných okolností by som sa asi bavil lepšie, ale takto... Do postele som išiel s mozgom premeneným na totálny guláš... Harrelson a Quaid sú hnusní, vtipy staré (ten s dojením býka som už dokonca počul), celkové spracovanie štandardné. Znechutený som nebol, ale ani som sa ktovieako nepobavil.(18.7.2007)

Úchvatná a neprávem zneuznaná komedie bratří Farrellyů, která je možná ještě lepší než první díl Blbý a blbější. Vynikající Woody Harrelson v roli jednorukého krále bowlingu a hlavně nepřekonatelný Bill Murray v roli hlavního záporáka, který snad již zápornější být nemůže :) (v baru na ženu sedící u vedlejšího stolu: "Ahoj. Ne ty. Ty. Ahoj.", poté co se Royovi pokazí auto, protože mu někdo do nádrže nasypal cukr, hodný Murray jej vezme k sobě do auta, na zadním sedadle je kilové balení cukru: "Na co potřebujete tolik cukru?" (bez váhání) "Do kávy. Rád sladím."). Vanessa Angel je fakt andělská ("Věř mi, nejsi jeho typ." "Já jsem typ každého chlapa" :)). Komedie nabytá hláškami i gagy, která sice někdy sahá i k nechutnějšímu humoru, ale drží se v rámci slušnosti (neboli různé fekálnosti jsou jen naznačeny, nikoli ukázány). Jen pro představu, Munson (Harrelson) je alkoholik a zvrací na záchodě (za zavřenými dveřmi), přichází naivní Randy Quaid: "Pane Munsone co je vám?" "Zvracím." (vyčítavě) "Vy jste pil!" "Já nezvracím když piju, já zvracím když nepiju." Kingpin obsahuje však i absurdní humor: "Reno - největší maloměsto na světě" nebo "Situace je jasná - jeden hod, jeden milión dolarů... Kdo prohraje nedostane nic." Prostě fakt kultovka. A jeden bonus na závěr - katolická sekta Amišů je velmi pracovitá, když za úsvitu vyrážejí na pole, marně hledají pana Munsona "Asi se bojí práce." Munson však vítězoslavně přichází s plným vědrem mléka "Víte, přivstal jsem si a podojil vám krávu. Že se ale cukala, potvora jedna paličatá. :)" A lahodně se napije. "My nemáme krávu, máme pouze býka." "Skočím si vyčistit zuby." :) Poznámka na konec: Nevím, zda je film stejně vtipný i v originále, ale český dabing je nepřekonatelný :)! Jo a naprosto skvělý soundtrack, který marně sháním, nemáte někdo?(24.11.2005)

Možno dvojica Harrelson-Quaid nie sú takí sekáči ako magori z prvého filmu bratov Farrellyovcov, no stále si udržujú pomerne slušnú dementnú pozíciu vo filmoch tohoto typu. Bowling mám rád, súboje sú pekne spravené, neprehnané a záver by mal uspokojiť každého, kto dopredu tuší o čom to bude. 70%.(21.3.2008)

Farrellyovic bratry docela můžu a v 90. letech navíc prožívali vrcholné období. Jasně, že úspěch Blbého a Blbějšího se Kingpinem nedal zopakovat, ale to zřejmě nebyl ani cíl. Koho zajímají Amišové, že? Nejnudnější lidi na světě. Kdo film vykopává do vyšších sfér je jednoznačně postava Billa Murrayho. Často jsem moc nerozumněl tomu, proč jej lidé tolik milují, ale tímto filmem jsem definitivně pochopil. Ten chlap je fakt blázen. Na Kingpina se stojí podívat hlavně díky němu. 70%(15.11.2014)

Kingpina majú na svedomí bratia Farrellyovci a je to ich ďalší komediálny počin, ktorý som zhliadol a celkom ma bavil. Celý film bol taký čistý ľahký nadpriemer, ale musím nechať, že niektoré scény boli priamo na roztrhanie brucha. Humor je miestami celkom prehnaný, ale to je u týchto bratov normálka. Kingpina tak považujem za ich slabší rozjazd, po ktorom chlapci preradili na rýchlejší stupeň ktorého menom je Niečo na tej Marry je. Inak títo týpci majú na svedomí oba klenoty menom Blbí a blbší. Túto snímku zachraňovala zvodná Vanessa Angel, ktorá bola ako znie z jej mena doslova anjelom. Inak bowling nemusím, ale rozhodne to ušlo ako voda a ja neľutujem, naopak divím sa, že som sa k tejto snímke nedostal skôr.(14.3.2020)

• - Pôvodne mal postavu Roya Munsona stvárniť Michael Keaton. (misterz)

• - Keď sedí Roy (Woody Harrelson) s Ishmaelom (Randy Quaid) pri bare, tak si Roy predstavuje, ako k nemu príde milionár, ktorému chvíľu predtým vyhral Ishmael svojim hodom kockami tučný balík. Ten Royovi ponúkne milión amerických dolárov, keď mu dovolí sa vyspať s Ishmaelom. Je to narážka na film Neslušný návrh (1993), kde Woody Harrelson taktiež hral postavu, ktorej vtedy Robert Redford ponúkol rovnaký obnos peňazí za noc s jeho manželkou, ktorú stvárnila Demi Moore. (ZinedineCR7)

• - Osoba, ktorá kričí "Ernie, you 'da man!" pri finálnom súboji medzi McCrackenom (Bill Murray) a Munsonom (Woody Harrelson), je Will Ferrell. (misterz)