Bývalý šampion v bowlingu, Roy, objevil mladého génia jménem Ishmael a má za to, že tento chlapec je jeho vstupenkou do světa úspěchu a bohatství. Roy vezme Ishmaela na turnaj 'vítěz bere vše' do Rena, aby se pomstil svému dávnému rivalovi. Roy Munson se stal v roce 1979 národním šampionem v bowlingu. Bohužel brzy poté, co získal titul, přišel o ruku - zapletl se totiž s nesprávnými chlápky a snažil se je podvést. Posledních sedmnáct let bylo pro Roye velmi neradostných, s gumovou rukou se živil jako prodejce bowlingového vybavení. Jednoho dne se však setká s Ishmaelem, mladým Amišem, jenž má přirozený talent pro bowling. Roy chlapce přesvědčí, aby s ním odjel na profesionální bowlingový turnaj, kde má šanci díky svému nadání vyhrát slušnou finanční sumu a zachránit tak rodinnou farmu. Netrvá dlouho a Ishmael začne vyhrávat jednu soutěž za druhou... Drsná a vtipná komedie však na konci velmi zvážní. (HBO Europe)

Trailer

Ivoshek

Jasně, je to místy poněkud fekální humor, ale některé scény a dialogy jsou opravdu zdařilé a neotřelé. Holt tohle není Fellini, víme? (((-: Když od toho člověk čeká to, co mu bři. Farellyové mohou dát, pobaví se královsky. - dodatek 7.4.08 - když už jsem se k tomuhle komentáři vrátil, tak sem ještě hodím pár vtipných dialogů. Na pěti hvězdičkách i nadále trvám. Film, kde jsou hlavní hrdinové ujetý Amiš, bývalý skvělý bowlingář s gumovou rukou (nasazenou na háku) a štětka, prostě musím ocenit. Pozn. pro Jokera2 český dabing je hodně dobrý, ale v originále hodně fórů vyzní ještě líp. A teď konečně pár dialogů: - ESPN Announcer: So Roy, where have you been for the last fifteen years? - Roy: Well, I uh, well, ya see, I uh... Drinking. Lot a drinking. - ESPN Announcer: I see. Well, are you still drinking? - Roy: No. I uh... I put... uh... Why, you buying?...........................................- Ishmael: No way. Uh-huh. There's no way I can bet. It's against my religion. I was raised to *not* be a gambler. There's no way I'm going to bet. - Roy: Hey, hey, Ish. Ish! *Ish*! - Ishmael: No. No! *No* way! - Roy: Hey! Listen, you stupid banana head! You don't have to bet. I'll bet for you. - Ishmael: Oh, that's cool. I mean, what's the worst that can happen? - [Roy agrees by gesturing with his hook and then looks at it awkwardly] ()

EvilPhoEniX

Výživná komedie, která má velmi hezky našlápnuto k plnému počtu. Hlavní čtveřice lidí se povedla na výbornou. Náserový mistr v bowlingu Woody Harrelson s hákem místo pravé ruky, Amiš Randy Quaid, jemuž zvyky i tradice ve všedním světě jsou naprosto cizí a je tak slušný až je to úsměvné, překrásná Vanessa Angel, která se stará o pánskou erekci a hlavní záporák Bill Muray, který zde má svou životní roli, hraje toho největšího hajzla, který podrazí i největšího kamaráda. Gagy jsou naprosto perfektní, většina lidí ve filmu má IQ kolem 50, takže úplně každá scéna vyzní vtipně ( Přezout koně stylem,že místo odebrání podkovy se mu uřežou nohy byla síla i na mě). Doporučuji všem, zasmál jsem se jak dlouho ne. 85% ()

Mrkvič

Celkem příjemně ujetá komedie. Umělou ruku střídají příšerné účesy, bizardní humor zase ještě bizardnější postavy. Nebýt takového obsazení, tak to asi nebude fungovat. Harrelson je ale i s tím vším na sobě zavěšeným pořád okouzlující. Bill Murray je ve filmu sice jen pár minut na začátku a na konci, ale taky to stojí za to. ()

Vajonek

Neměla jsem velká očekávání a nakonec jsem byla nadšená. Tohle je tak divná věc, až je to prostě dobrý. Taková zvláštní směs křupanského až fekálního humoru s vtipem inteligentním, výborná hudba, která navodí tu správnou pohodovou atmosféru, Bill Murray dokonalý ve své odpornosti (i když tenhle film na něm nestojí), sympatická nesourodá ústřední trojice. No nebudu moc kecat, když napíšu, že jsem se místy smála, až jsem se za břicho popadala. Prostě skvělá komedie s kýčovitým happyendem, za který se ale nebudete zlobit. 90 %. ()

Siri69

Průměrná komedie z bowlingového prostředí, ve které jde spíše o příběh než o humor. Scénář se docela povedl, takže i když se u filmu moc nezasmějete, tak se přesto nenudíte. Woody a Randy vytvořili dobrou dvojci na kterou se dalo koukat. A Bill Murray svou roli šmejda zahrál také dobře, i když bych mu chvílema nejradši dal pár facek... Dal bych 2,5 hvězdičky ale za Randyho tanec u tyče v dámském spodním prádle půlhvězdu přidám... :-)) 3* ()

• Zadné rady fanúšikov na Reno bowling štadióne boli vyrobené z kartónu. (misterz)